Naplata SMS-om? Koja je najbolja?

Naplata SMS-om? Koja je najbolja za Balkan po vama?
I da li se mora posedovati firma?

Fortumo sam ja instalirao na jednom sajtu, a nisam istrazivao da li postoji neki drugi servis koji ti daje vecu zaradu, tj manje uzima, od onog sto se proda preko sms-a.
Ne mora se posedovati firma, bar tako sam video u Fortumo podesavanjima, postoji opcija da se izabere za fizicko lice. Moze se staviti da isplata ide na PayPal ili na neki bank racun.

Mene isto ovo zanima, vidim da se rijetko tko time bavi… Ja sam isto uglavnom naletio na Fortumo…postoj li još neka kvalitetna alternativa da netko ima iskustva s njom pa da se usporedi?

Nemam informacije za druge. Mada sam pokusao u kratkom roku da nadjem nesto, isplativije i pristupacnije (tice se infomracija za integraciju), pa nisam nasao. Nedavno sam postavio, poneko uplati. Meni ne smeta, raste polako, a ne trazi neko mesecno odrzavanje, mesecni fee. Mogu da pohvalim Bosance, mislim da su najizdasniji narod, najlakse potegnu da plate :slight_smile: Crnogorci mi odaju utisak skrtosti, a Srbi su izmednju Bosanaca i Crnogoraca :slight_smile: dok s Hrvatima nemam neka iskustva.

Čovjek bi rekao da imamo novca ne znamo šta ćemo od njega :D. Nažalost, Bosanci su uvijek davali pare na gluposti (nevezano za tvoju uslugu, možda je i dobra). Ali kada je u pitanju glasati za nekog muzičkog talenta na tv emisijama, tu Bosanci najviše troše, a kada treba pomoći za neke humanitarne akcije e tada se samo sharea na fb i ostavljaju cry emoticoni. Ljudi sa pišljivih 200-300 € mjesečno kupuju svaki dan kutiju cigara što je luksuz u današnje vrijeme jer je cijena prešla 2€/kutija što je 60€/mjesečno, dakle daju 20-30% plate na cigarete.

Ja sam sebi prošle godine zacrtao i držim se toga, svaki mjesec minimalno €10 u humanitarne svrhe, to večina ni ne osjeti na džepu, a zamislite kada bi tako svaki stanovnik radio, 1m ljudi 10m €, stanje u zemlji bi se promjenilo. Gotovo sam siguran da 90% ljudi ne daje ni toliko mjesečno. Stanje u zemlji se neće promjeniti dok ne krenemo raditi od samih sebe. Ljudi samo kukaju na politiku a ne rade na tome da i oni doprinesu nećemu.

1 Like

Prosto je takav duh ljudi, sa opustenijim pristupom stvari, verovatno bez previse analize i manje proracunatosti. Obicno, bar iz mog iskustva, ljudi koji imaju manje, lakse daju i placaju za neke “nebitne” stvari.
Neke navike koje ljudi steknu tokom zivotar urezuju se u podsvest, te je potrebno dosta jake volje i jak karakter da se nesto promeni. To je slucaj sa cigaretama i nekim slicnim porocima.
Kod davanja novca u humanitarne svrhe, neretko mi to radimo (onaj ko radi), kako bismo sebe olaksali nekog tereta, ako imamo “visak” novca, kako bismo osecali neki mir u dusi, spokoj, da bismo se delom iskupili, mozda, za neke druge postupke. Retko ko to radi, kako bi istinski pomogao osobi kojoj je stvarno pomoc potrebna. A i nekako su ljudi skepticni, da se taj novac koji se daje u humanitarne svrhe zloupotrebljava, sto nije iskljuceno, znajuci kakvi smo mi na balkanu.
Mislim da narod bivse Jugoslavije (iskljucujuci Slovence), svi mi, ne mozemo da zivimo normalno, kao ostatak sveta, jer smo zaista bili izlozeni velikim zivotnim problemima. Ako ne mi licno, onda nasi roditelji, a sve se to prenosi, putem gena, na potomstvo. S druge strane nam se, od strane zapadnoevropskih zemalja, servira lagodan zivot koji ne mozemo da dostignemo (vecina ne), sto sve u celosti razara nasu psihu i onemogucava racionalno razmisljanje.

Da li jos uvek koristis SMS naplatu na nekim sajtovima?

Da, fortumo.

može li mi se ikako pomoći oko fortuma,sad sam ga registrirao ali dalje ne znam napraviti sve do kraja,iz Hrvatske sam

Dokle si stigao, nešto uradio dalje?