Natječaj za najbolji topic WM foruma!

Bobi, a sta cemo onda sa svim ljudima od kojih sam ja ucio i svi ostali ucili preko ovog foruma godinama unazad. Ili sa onima od kojih ce se tek uciti.

Ovom forumu nedostaje clanova posjeta tekstova, svega… i zato je i napravljen konkurs. Eto ta tema adult zarada je vjerovatno najaktivnija, najcitanija u zadnje dvije godine, a ima koliko 12 k pregleda - smijesna brojka

Po meni to i jest osnovno mjerilo kvalitete neke teme.
Lajkovi su tu više u smislu “slažem se sa pročitanim”.

Pa ideja vlasnika foruma je očito da aktivira korisnike da pišu dobre teme. Takoreći, drugi način plaćanja pisaca. Tako da je nagradi primarni cilj da ostvari njegovu ideju, poveća broj članaka… tek je sekundarno što će najbolji biti nagrađen, kao nus pojava primarnog plana.

S ovim tvojim prijedlogom, zanemaruješ primarnu stvar…i predlažeš kao da jedino postoji sekundarni dio.

Semubigulicu… i vlasnik foruma je od krvi i mesa kao svatko ovdje tko radi na svojoj stranici. Barem bi na ovakvom forumu trebalo biti jasno čemu služe ovakvi potezi. :slight_smile:

Moram prvenstveno pa pohvalim ideju i incijativu vlasnika foruma.

Kao što lajkovi nisu omjer kvaliteta nečega na fejsu (a istovremeno i mogu da budu), tako vjerovatno neće biti ni ovdje. Koncept je interesantan i za pohvalu, ali mislim da bi dalo malo poraditi na uredbi ovoga.

Ono što meni djeluje kao dobra ideja je to da se smanji vremenski period, pola godine je pre pre previše, čak uz to da se i žrtvuje nagradni fond. I odlična stvar bi bila da uz lajkove npr se izabere interni žiri od par članova čiji će glasovi vrijediti 50% tačno koliko i ti famozni lajkovi. :smiley: To bi djelovalo npr interesantno, pa bi smanjilo prostor za malverzaciju…

Odlična je stvar ovim pokrenuti aktivnost na forumu i mislim da bi ovim neki početnici mogli fino profitirati možda a i naučiti u isto vrijeme.

P.S ako se smanji vremenski period, mislim da bi u istu ruku i neki članovi foruma koji su u mogućnosti mogli da učestvuju u nagradnom fondu. Npr, ja sam evo prvi za i mislim da neću biti jedini. =)

2 Likeova

Mislim da je ideja kao takva vrlo dobra i trebala bi aktivirati članove na kreiranje kvalitetni(ji)h topica na forumu. Svojevremeno sam to htio predložiti Filipu, ali nismo se uspjeli dogovoriti oko nekih stvari, manje bitno, idemo na poantu.

Ono što me brine kod cijelog natječaja su uslovi i uvjeti prema kojima će se nagrade dodjeljivati. Prije svega, granica od 50 lajkova je promašena, mislim da će se jako teško taj cilj dostić. Točnije, smeta me i što je to jedini način ocjenjivanja topica, samo taj broj lajkova u prvom postu nije mjerilo (samo moje mišljenje).

Primjera radi, jedan od novijih topica te vrste je ovaj, po meni jedan super tutorijal koji je izazvao velik interes, autor je vrlo ažuran, pomaže, odgovara i svakako bi trebao biti u konkurenciji za osvajanje neke od nagrada, a po meni je trenutno i favorit. No zbog uvjeta od 50 lajkova on ne ulazi uopče u konkurenciju, a upitno je hoće li ikad iti jedan topic dostić tu brojku.

Ono što bi bilo fer po mom mišljenju jest da se uvede više načina vrednovanja nekog topica. Imao sam već razrađen sustav glasanja, ali kako nisam imao vremena za pisanje sam zaboravio i dat ću neki vrlo sličan, a on glasi ovako; svi topici koji ulaze u natječaj se boduju na tri (ili više) načina:

  • a) 10 bodova topic s najviše lajkova u prvom postu, 9 drugi po redu, 8 treći po redu, 7 četvrti po redu, etc. Znači to može ostat, ali ne treba imat ograničenje u broju lajkova.
  • b) 10 bodova topic s najvišim prosjekom lajkova po postu (ukupan broj lajkova u temi / broj postova), 9 drugi po redu, 8… Ovo možda i nije nužno, a možda se mogu računat i samo postovi autora teme (što će dati uvid koliko se trudi i oko drugih postova u temi)…
  • c) Žiri sastavljen od 3-5 člana, koje bi birali svi članovi foruma, a to bi recimo bili steel + apazinjan + 1-3 iskusnijih ljudi s foruma (npr. gambo, tsereg, trnac, etc. neko aktivniji), te bi isti oni davali glasove od 10 pa do 1 svakom topicu, kao na euroviziji. Svakako, uzet one aktivnije.
  • d) Imao sam neku bolju ideju za još jedan izvor glasovanja, ali se sada ne mogu sjetit, a bilo je pravo dobro smišljeno, možda se naknadno sjetim, a možda i vi nešto predložite.

Malo je sada sve ovo nezgodno jer je natječaj već počeo, možda je trebalo prije nego počne postavit dogovorene uvjete (dogovoriti ih svi međusobno), možda bi i to utjecalo na interes članova u sudjelovanju. Svakako, morao sam ovo napisat, dići ovu raspravu malo, a hoće li sve ovo ostat mrtvo slovo na forumu ili neće, ostaje nam za vidjeti. Živjeli!

1 Like

ne možete tako, ne poštujete svoje riječi, piše lijepo da uvodni post mora biti dužine 500 riječi [Tutorial] Kako jednostavno zaraditi na Youtubeu ovaj nema ni 300 riječi, dakle ne može učestvovati

ovaj tutorijal nije ni uvršten u takmičenje jer je napisan nekoliko dana prije početka natječaja, ja bi ga uvrstio da se mene pita. i meni se sviđa što autor nije zanemario ni jedno pitanje i stvarno je koristan i narodu i forumu

1 Like

Lajkovi definitivno ne mogu biti mjerilo. Mozda bi to moglo bit broj citanja, pa da se deset najcitanijih tema uvrsti u neku anketu gdje bi se glasovalo za tri najbolja.

P. S. Slazem se sa bugijem u potpunosti. Ova nova skripta na forumu je ok, ali smo svi izgubili identitet. Recimo na IZ forumu u svakom postu pise otkad si clan i koliko postova si objavio na forumu, a vidi se i reputation i koliko puta ti je netko zahvalio. Za mene uvijek vrijedi ona stara: ako nije pokvareno, ne popravljaj.

Ovo je zaista odlicna ideja i najbolji nacin da se podstakne pisanje kvalitetnog sadrzaja na forumu.
Moj predlog je da se nagradni fond smanji, ali da se ovakve akcije organizuju cesce.
Sve u svemu - odlicna ideja.

Što će biti s ovim nagradama na kraju, s obzirom da se ni jedan topic nije priblizio brojci od 50 lajkova?

Ništa. Ujeo vuk magare :smile:
Ovaj forum funkcionira kao neki microbloging; Netko postavi neko pitanje, dobije 2-3 odgovora i gotovo.

Pitanja za admina, da li jos vazi takmicenje ili ste digli ruke?

Ja imam par dobrih tutorijala koje mogu napisati, kako za Facebook marketing, tako za Instagram marketing koji mi je trenutno u prvom planu.
Mislim da bi najbolje bilo da se 1.3. uvede glasovanje tako da svaki član foruma može staviti neku svoju temu za koju smatra da je najbolja i onda se glasa od tih svih tema 3 najbolje.

Ako se neće podijeliti nagrade za prva tri mjesta (jer barem za sada nema topica koji formalno zadovoljava uvjete), predlažem da se Anteloff-u dodijeli utješna nagrada za dva atraktivna topica koja su podigla najviše prašine.

1 Like

Zasto Anteloffu ne date prvu nagradu ? Zasto skrtarite ? Postavili ste uvjete za najbolji thread koje je na ovom forumu nemoguce ostvarit. Dal je to slucajno ili namjerno,ne znam. Anteloff zasluzuje prvu,a bome i drugu nagradu, kakva utjesna ?!

3 Likeova

Ante je napravio tipični blackhatforum thread gdje nam je dobro isprodavao maglu kako zarađuje već u prvom mjesecu stotine preko svog affiliate weba…a sve samo da se dočepa lajkova i prve nagrade :smiley:

Ispravljam se,za prvu nagradu definitivno jos konkurira i anja1 sa temom Tutorijal za adult zaradu.

Ako se ne varam u igri su i datumi otvaranja topica, no po mom mišljenu to je nevažno, važna je popularnost topica – datum bi trebalo zanemariti i nagrade dodijeliti onima koji su ih nedvojbeno zaslužili – Anteloff i Anja1.
A ako ipak mora biti strogo po pravilima neka za one koji ne ispunjavaju uvijete barem budu utješne nagrade jer u konačnici sama statistika topica Anteloffa i Anje dovoljno govori o njihovom doprinosu forumu, što je više nego dovoljan razlog za nagradu.

1 Like

Definitivno se slažem da su topici navedenih članova bolji od onih koji su pisali topice baš za natječaj.
Ali jednom kada objaviš takav natječaj ne možeš više mijenjati pravila jer je to onda prevara.

Iako ga nisam pratio, po meni je Tutorijal za adult zaradu, po svim parametrima najači topic na ovom forumu u zadnje vrijeme.

Ali kažem, ne možeš skoro pri kraju natječaja mijenjati pravila, jer onda bi mogli konkurirati i sve prastare kvalitetnije teme, gubi se smisao samog natječaja i stavlja politiku kreatora natječaja u negativan kontekst. Bar ja to tako vidim.

Eventualno da se na neki način redefinira glasanje članova za najbolji topic. Ali pod uvjetom da se ne povrijede pravila natječaja.

He, he…
Ova situacija me podsjeća za zadnje izbore, pokušaje sastavljanja vlade…

Da, da… I Tutorijal za adult zaradu svakako zaslužuje konkurenciju za pinku.

Bilo je nerealno od samog početka očekivati da će jedan topic imati toliko lajkova s obzirom na broj aktivnih korisnika foruma, vjerojatno zbog toga mnogi nisu ni pokušavali. E sad, možda bi bilo fer da se Ante nagradi za taj topic, ali definitivno to ne smije biti vezano uz ovaj natječaj.

Iz dva razloga:

  • Njegova tema niti ne ulazi u izbor jer se računaju samo teme pokrenute nakon objave natječaja.
  • Ako mu to zanemarimo nije zadovoljio uvjete natječaja za osvajanje nagrade.

Samo moje mišljenje.

Na temelju čega ga onda nagradit? Pa eto, doprinio je kvalitetnom temom razvoju foruma. Ali onda bi se mogli i neki drugi ljudi javljat da su možda i oni zaslužili neku nagradu?

Situacija je takva da i ovu raspravu vodimo bez veze, jer od svega toga neće biti ništa.

Ante otvorio temu 8. listopada 2015. godine
Natječaj pokrenut 27. listopada 2015. godine

“Promašio si ceo fudbal.”

1 Like