Navodjenje na klik

Pozdrav,

Nakon 4 godine rada foruma napokon sam odlucio da se okusam sa adSensom jer smatram da je forum dovoljno sazrio da moze i stvoriti nesto novca ali imam jedno pitanje u vezi onog pravila da se ne smije navoditi na klikanje:

Prije izvjesnog vremena, neki clanovi foruma su pokrenuli raspravu o tome kako bi forum mogao ubaciti adSense reklame i uz pomoc namjernih klikova od strane clanova foruma ubrati nesto novca. Kada je ta tema pokrenuta raspravljalo se o tome cak se i kovali neki planovi ali ja sam tada i rekao da jos uvijek nije vrijeme za reklame i slicno.
Nakon toga tema je zamrla ali ju je naravno google vec davno pospremio i vjerovatno je ima negdje u svojoj arhivi. E sada mene interesuje da li ce oni meni praviti problem ako slucajno tu temu pronadju. Meni je nije problem izbrisati skroz ali je ona ostala kod googla u cache-u.

Takodjer, ako uzmemo da ce ljudi klikati na reklame (ako nista onda barem oni koji se sjecaju te teme) i ako google analytics kaze da mjesecno u prosjeku imam oko 150,000 page view i oko 15,000 visits i oko 4000 visitors (namjerno pisem na engleskom kako ne bih pogresno protumacio podatke) sta mislite da li se isplati kretati sa adSensom?

Hvala unaprijed i nadam se da nisam pretjerao sa pitanjima.

Ne vjerujem da ce ti se bilo sta desit ili da ce te Google banirati zbog neke teme na tvom forumu. Forum sa 15000 posjeta mjesecno itekako ima potencijala za adsense, zarada bi mogla biti odlicna.
P. S: To nije nikakvo navodjenje na klik, btw.

Zrno do zrna pogača, kamen na kamen palača.

Hvala na dogorima.

Ma sve ovo sam i pitao jer sam, u pripremi za adsense, nasao dosta ljudi kojima su blokirani racuni pred isplatu zbog raznih krsenja pravila koristenja. A ova tema koju sam spominjao u prvom postu bi se mogla protumaciti kao direktno krsenje pravila da se korisnici ne smiju poticati na klikanje.
Jer u toj temi se otvoreno govori o tome kako bi svi trebali klikati na reklame bez obzira da li ih interesuju ili ne…

Inace, meni sama zarada od adSensa nije prioritet jer ako sam odrzavao uspijesno sve, 4 godine mogu i dalje nastaviti. Ali kad sam vec ulozio trud i znanje i stvorio nesto, onda barem da probam sa adsensom izvuci troskove hostinga.
Naravno, ne bih se ja bunio da ostane i nesto viska :lula:

[quote=“drmrgood”] Forum sa 15000 posjeta mjesecno itekako ima potencijala za adsense, zarada bi mogla biti odlicna.
[/quote]

Vrlo upitna konstatacija!!!

Za domace stranice Google zarada je stvarno losha.

Odlicna? Nemoj mu davati laznu nadu.

Ne daje meni niko laznu nadu :nono: , jer sam i rekao da ne ciljam na zaradu. Ja bih bio zadovoljan sa isplacenim hostingom sto vjerujem da je moguce dostici u periodu od godine dana.

Sve to zavisi od broja posjetioca odnosno broja klikova. Sto se tice Googla imaju oni vaznijeg posla od citanja tvoje teme sa namjernim navodjenjem na klik :wink:

Naravno da je moguce, ako sam ja sa blogom na bloger.hr u 8 mjeseci zaradio 70 € (mjesecna posjeta oko 1500), onda ces ti s forumom u godinu dana barem trostruko

Vjerojatno ćeš uspjeti skupiti za hosting u godinu dana, ali za neku veću zaradu s forumom je potrebno dosta više posjeta.

Hehe sad kad smo topic okrenuli u smjeru zarade, kakva je situacija sa nabijanjem klikova tipa 20tak ljudi bi mogli na dnevnoj bazi klikati (kolege, par prijatelja, djevojka itd…) jer su svi poslom vezani uz internet ili barem nekoliko puta dnevno se konektuju. Njih bi uz malo prakse i link u bookmark baru mogao nauciti da dnevno klikaju tako da bi uvijek imao minimalno 20+(jer vjerovatno bi neki udarili klik i vise puta) klikova. Jel google to moze skuziti na neki nacin ili to prolazi bez problema.

Valjda smo tako svi programirani sa ovih prostora da ako se moze nekog zaj***ti da ga onda i zaj***mo kao kaznu sto je naivan. :slight_smile:
Jer iako tvrdim da mi zrada nije prioritet ipak ne mogu reci da ne bih bio zadovoljan da se nesto i zaradi (mada bih vjerovatno i to ulozio u dalji razvoj…).

Od samih pocetaka nisam ni imao u planu neku ekonomsku korist od mog projekta. Sada se to sve rasplamsalo (tako se moze okarakterizirati za podrucije u kojem djelujem, a radi se o strogo uskom podrucju i tematici. Za ostale forume to i nije neki uspijeh poseban) pa su i troskovi narasli ali i apetiti otvorili:kuc:

Ljudska je pohlepa fakat zajebana stvar.

Joj koji lik. Prvo otvoriš temu jer se bojiš da će te google kazniti zbog varanja prije i onda u istoj toj temi kuješ nove planove varanja.

Odgovor je da tako ne možeš zajebati googla jer je google sto puta pametniji od prevaranata kao što si ti, i te dječje ideje nisu palile ni 2006. kada je adsense došao u hrvatsku a pogotovo ne danas.

Btw, članovi poput tebe nam nisu dobrodošli na forumu!

[quote=“novi”]
Valjda smo tako svi programirani sa ovih prostora da ako se moze nekog zaj***ti da ga onda i zaj***mo kao kaznu sto je naivan. :slight_smile: [/quote]
Pričaj u svoje ime, za večinu članova ovog foruma to ne stoji.

I nije ‘zaradi’ nego ‘ukrade’!

[quote=“sime_zd”]Pričaj u svoje ime, za večinu članova ovog foruma to ne stoji.

I nije ‘zaradi’ nego ‘ukrade’![/quote]

Jao Papa jesi to ti, izvini nisam te prepoznao.
Ajd nemoj da se**s jer mi je pun muski spolni organ likova kao ti koji vjecito imaju nesto da pametuju i koji su pokupili svu pamet svijeta…
Ako ne zelis da odgovoris onda produzi dalje i ne obracaj paznju na mene.

Kao prvo ja nisam ni zapoceo temu oko kolicine novca koja se moze dobiti odnosno zaraditi nego su odgovori krenuli u tom smijeru i normalno da me je zainteresiralo. Zasto da ne iskoristim nesto ako se iskoristiti moze? Jesam li pohlepan ili ne to je za neku drugu temu ali ruku u vatru dajem da bi 99% vas da imate priliku uradili (ili radite isto), osim naravno ovog Sime postenjacine.

I svi vi koji imate zelju da mi nesto moralizrate nadjite drugu zrtvu jer ja vasa sra** necu trpiti.

Sada sto se tice mog pitanja: ako ne moze da susjed klika na moje reklame a da to ne bude prijevara, mene interesuje, cisto sa tehnicke strane kako to google utvrdi da neko nabija klikove a sa druge strane da nekog drugog stvarno interesuje reklama i da klika sa pravom namjerom.
Ako je neki sajt o strujnim instalacijama a ja trazim majstora za sprovesti struju po kuci i na tom sajtu se naravno prikazuju reklame raznih majstora. Po cemu ce google prepoznati da ja ne klikam na sve reklame jer trazim najboljeg majstora a ne da nabijam klikove? Znaci interesuje me cisto sa tehnicke strane kako je google to rijesio ako je uopce poznato - a vjerujem da jeste.

Kako prevariti google i oglašivače nisu webmajstorske teme.

Pa ja nisam ni rekao da jesu, niti bi 100% upotrijebio ono sto sto sam pitao u vezi susjeda koji klikaju nego me jednostavno interesuje na koji nacin google to detektuje.

Druga stvar je ovo moraliziranje koje je prisutno kada su u pitanju ovakve rasprave. Pa po toj logici bi pored svake reklame trebalo da velikim, bold, underline slovima pise “Pazi reklama ne klikaj ako stvarno ne zelis” jer svaki “naivni” korisnik koji slucajno klikne vara sustav na neki nacin a cini mi se da se velika vecina klikova bas sastoji od takvih ljudi.

Ja jos niti jednom (a jakoo dugo sam online) nisam isao kupiti nesto zato sto sam vidio adSense oglas ili isao bas u adSense oglasima traziti ono sto meni treba. Ako me nesto interesuje google.com mi i pronadje to sto trebam.

Ovo je slicna situacija kao i sa tzv. cajkama. “To” niko ne slusa ali zato poslje 12 treste iz svakog drugo auta, koncertne arene se pune kada nastupaju izvodjaci te glazbe, ali je svakome ispod casti priznati da i on ako ne uvijek barem ponekad poslusa te cajke.
E tako i ovdje je slicna stvar…:ljuca:

Na ovom forumu je većina, ako ne i svi poštena i časna ko moj zemljak Šime. To šta ti nećeš, citiram: “trpiti naša sranja”, rješenje je jednostavno: ne začinji lopovske teme. Dobro su ti rekli, želiš početi pošteno, a onda pitaš kako ipak zaraditi varanjem. Nemožeš biti istovremeno i pošten i jeben. Ostavi se varanja i općenito nemorala jer nisu dobrodošli ovdje.

Buraz misliš da meni ne gori pod nogama? Misliš da si nebi volio poduplat mjesečne prihode, ali brate mili ja sam unutar tri dana navuko 22 unikata na blog i veoma sam sretan ko mala beba sa ovih 0.08€ POŠTENO zarađenih…zasad imam samo jedan klik jučer i danas…

ali vesel sam, jer tek sam počeo…

A što bi ti mislio da ja planiram kad bi na forumu pitao kako se pljačka banka? A kako bi reagirao na to da je u toj banci tvoj novac?

Kako bi google skužio da su to tvoji prijatelji? Pa i nebi da kliknu svak po jednom, al po uvjetom da imaš i drugih posjetitelja jer kad bi ti CTR bio 100% skužio bi po CTRu. Al kad bi klikali svaki dan isti, dobio bi ban. Eto ti odgovora.

Nećeš ništa postići prevarom i na brzinu. Ako misliš zarađivat od interneta morat ćeš zasukati rukave. Eto to ti je prijateljski savjet!

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja