Ne mogu da postavim wordpress sajt

Imam problem koji me izludjuje. Ovako uzeo sam domen kod directnic.com, uredno promenio jos u petak DNS i danas reko da postavim sajt. Medjutim kad odradim sve, ne pojavljuje sajt. Izbacuje mi stranicu namecheap-a sa obavestenjem da je domen reg kod njih (pretpostavljam zbog DNS-a)
E sada sta sam ja radio. Dodam domen na addon, onda u File menager dodam wordpress, napravim bazu i user-a, promenim wp-config.php i uredno dodam user-a, bazu i lozinku, ali nikako nece da otvori. Ovo mi nije prvi put da odradjujem sve ovo.
Onda sma isao kao direktno da instaliram wordpress preko hosta (opcija za instaliranje skripte) ali i tu isti problem.
U directnic.com da je domain “locked” da nije zbog toga? Mada ne vidim razlog zasto bi bio domen locked kad je uredno placen…
Pomagajte :slight_smile:

Domena kad ti je lockana to samo znaci da se ne moze prebacit, sad kad bi ti npr htjeo prodat unlockas ju i valjda jos nesta sa mailom potvrdis i onda se prebaci.

Pa sta je onda problem? Zasto ne moze da se postavi sajt? Sve sam odradjivao kao i 20 puta do sada ali jednostavno nece da postavi sajt.

Nesto sa DNSom ti nije u redu, ovako na pamet ne mogu znati sta je tocno problem.

1 Like

Kod namecheap-a ne mozes da promasis dns jer su uvek isti. Ajd sad cu to da pogledam malo bolje.

Nameserver je ok, sta jos moze d abude problem?

Odi na live support chat i pitaj ih

Ma nema ih na chetu sve im… Satro pise da su 24/7 ali ih nema…Poslao sam ticket pa cekam odgovor. Sad sam uzeo domen kod njih i vise nikad. Platim lepo skuplje kod namecheap-a ali imam uslugu kako treba, ovo je zivo sranje.

Iz ove slike koju si postavio fali .com na namecheap
Znači dns bi trebao da bude:
dns1.namecheaphosting.com
dns2.namecheaphosting.com

To sam i ja pomislio kad sam video prvi put :slight_smile: Samo je veliki natpis pa ne moze da stane u polje kako treba.

E sad baš ne znam onda :slight_smile:
Čekaj da ti odgovore.

Ma pozvacu ih, od 15h po nasem vremenu rade pa cu da pozovem da vidim sta je problem.

Flush-uj DNS, isprazni Cache, ako ne onda sacekaj da ISP resetuje svoj cache, imao sam isti problem, samo treba cekati. Probaj npr. sa mobilnog interneta da li ti otvara? Ako da, onda moras cekati, probaj i da restartujes ruter.

1 Like

Zaboravih da napisem, flush DNS je resio problem. Sada radi kao sat :slight_smile: Bogatiji sam za jedno iskustvo :smiley:

1 Like