Ne mogu da upload veće fajlove na WordPress

Radi se o tome da kada pokušam da upload u media neki video koji traje pola minute i zauzima 11 MB dodje do kraja i samo zastane i tako ostane par minute gdje mi nakon toga izbaci gresku ERROR i to je to.

Isto tako kada pokušam da postavim themu koja zauzima 20 MB u pola uploada mi izbaci PAGE NOT FOUND

Eh sad ja sam vlasnik dedicated servera, ono sto sam pokusa je da povećam max_execution_time na 300 jer je po defaultu 90

post_max_size sa 8 MB na 32 MB to sam isto postavio

Pokušavao sam još razne neke stvari na serveru podesavati ali nista ne pomaze, siguran sam da je do servera jer imam hosting kod drugog provajdera i radi kod njih a kod mene nece, znaci neko podesavanje nije dobro na serveru, nesto mi je promaklo vjerovatno. Ima li neko neku ideju mozda sta bi moglo da bude?

Definitivno po defaultu podesen server, a sad dok si ga jos ti malo rastelao sad bi mogao biti i krivo podesen server.

Tesko je ovako na pamet jer limtii mogu biti svugdje… Uglavnom na dobrom si putu, samo kad vidis da to sto si promjenio nije pomoglo vrati natrag da ne dodjes za mjesec dana da je server spor ili da ne radi…

2 Likeova

Mnogo si mi pomogao, ti sigurno imas root pristup za moj server pa znas da je po defaultu sve podeseno, malo si me sada iznvervirao jer podcjenjujes rad sys admina koji rada na serveru.

Kako, zasto i sta ja hocu da postignem ovim sto sam otvorio temu nije tvoja stvar da brines i pitas da ti unaprijed odgovorim.

Ako imas dovoljno znanja i iskustva mozes predloziti sta bi mogao da bude problem, ako ne onda bolje suti.

Cemu takav ton? Pa bar @dadaas nije hater.
Ako vec imas sistemca koji odrzava server to je 10 sekundi posla. Mislio sam ti ne pomoci upravo zbog stava koji iskazujes, ali… Hint: digni jos max_file_upload, restartaj web server…

Lp

Ma nije hater ali ne mora uvijek bas da pametuje ako nece da pomogne a znam da zna dosta toga. :smiley:

Tebi hvala ali sam pokusavao max_file_upload dici na 128 MB mislim da je to dovoljno i reboot sam uradio i nista.

Sys admin koji mi radi na serveru je imao nesrecu te je u bolnici do daljnjeg.

Ja sam radio web stranicu jednom klijentu pa sam pokusao video da postavim i nije htio se upload, server je vec kod mene 8 mjeseci nikad nisam imao nikakvih problema, samo ovo sa videom zeza.

I uploadovo sam video preko FTP-a direktno u folder ali me zanima sta je problem sa ovim cisto da znam u buduce o cemu se radi.

Nisam neki veliki znalac oko sys admin ali sam pokusao sto sam znao i smatrao da treba te zbog toga sam se ovdje oglasio.

Jesi pokusavao kroz htaccess da povecas te parametre, ili kroz php.ini

Pomogao koliko sam mogao.
Na pamet i na slijepo više ne ide.
Rutinski pregled servera sve riješi za par sekundi, ali za to treba admin pristup…
LP

Pokušao sam Belmine kroz php.ini kroz .htaccess isto, to je bilo prvo.

Hvala ti u svakom slucaju, cijenim tvoj pokusaj da pomognes.

Ja nsiam mogao pomoci jer bas kad sam citao sam bio u odlasku, a kao sto sam i rekao mozda imas negdje drugdje limite.

Kako je koji server podesen nemozemo napamet znati. A kako si rekao da nije htio uplaodat 11MB onda sam zakljucio da je sigurno limit na 8MB sto je default…

A dao sam ti podrsku da si na dobrom putu… i sad sam hater…

Ja bi proverio i vrijeme php procesa, i sve što ima limit tipa par MB.
Mora bti nešto od toga. Wordpress, htacccess, php.ini možda imaš u rootu neki, wp-config…