Ne mogu produljiti .eu domenu

Pokušavam produljiti .eu domenu i dobijem ovu poruku na namechepu koja istječe Jul 14, 2017 - Jul 14, 2018

NO ITEM ADDED TO THE CART. Item(s) you are trying to add to cart are not valid. Error Info: Renew not supported later than 5 days before expiry date for this TLD.

Kakva je ovo glupost?

Nisi jedini i meni se to dogada i kontaktirao sam support ali jos nisam dobio odgovor

I što je bilo, domena istekla? Kada si ih kontaktirao?

Istekla mi je domena jucer ali sam ih kontaktirao 5 dana prije

Blago je reći da sam šokiran, svaka domena se po zakonu mora moći produljiti 30 dana nakon isteka, a ja imam 2 dana do isteka i ne mogu je produljiti.
Ovo je skandal neviđenih razmjera ako mi ne dopuste da produljim domenu.

Idi na livechat i kontaktiraj ih, ne cekaj odgovore na mail.

2 dana do isteka domene.

To my regret, your domain is now in the redemption state. In order to re-instate it in this phase, there is a redemption fee plus reactivation cost. The total amount in this case would be $100.86

If you wish to take the domain out of redemption, please prefund your account so we can proceed further.

Ovo nije normalno, nemoguće da ovo rade. Gdje su ti ■■■■■■ zakoni, ima li tko da zaustavi ovaj teror.

Unfortunately, .DE and .EU TLDs can be renewed manually or auto-renewed not later than 5 days before expiry. Please be aware that .DE and .EU domains are most likely going to be placed into redemption right on the 5th day prior to expiration if not renewed.

Svasta. Nisam to znao.

Ucjenjuju me i dalje i traže 100$ za domenu koju imam pravo produljiti još 32 dana.

Mene traze 237 eura i domena mi je na prodaju i koliko vidim svoju vlastitu domenu mogu kupiti za 1250 dolara.

Ako ne uspijem ovo rijesiti stavit cu link ka domenu.

Smece jedno vise nikad joj svasta mi dode da napravim.

Mene vidjeti nece nikad vise. Smatrao sam ih jednima od boljih, od pocetka sam tamo imao domene, imam jos nesto, sad selim sve ca. Bas sam duboko razocaran, sve vise njih postaje scam.
Nadam se da me namesilo nece nikad razocarati.

A kakva je situacija s drugim registrima i eu domenama? Možda nije do njih

Gdje si kupio domenu ?

Do koga je tu problem pa je scam ?

Da ja bi isto to rekao da mozda nije do njih nego do politike .eu domene…trebalo bi provjeriti kod drugih.

Poštovani,

.eu domene ističu na dan isteka te tada ulaze u redemption period iz kojeg se izvlačenje dodatno naplaćuje.

Evo odgovor infoneta

Možeš li poslati adresu tvoje domene?

EUrid je 15 sept 2014. godine promjenio način računanja isteka domena:

  • do 15. septembra 2014. godine, EUrid je vršio registraciju na sledeći način: datum registracije + period registracije (1 god) + broj dana do isteka mjeseca; primjer, ako si registrovao domen 12.4.2013. godine tvoja domena je isticala 30.4.2014. godine i po ovome računanju domene koje nisu na autorenew ističu 4 dana prije datuma (to jest tad ulaze u redemption period)
  • posle 15. sept 2014. godine, uvodi se standardna registracija - datum registracije + 1 godina.

Zavisno od odluke registra, nakon 15.9.2014 oni su mogli ostaviti ti staro računanje isteka i napraviti ti problem ili uvesti novo računanje isteka i domen bi bio aktivan do zadnjeg dana.

EDIT: probaj direktno preko EUrid-a da pristupiš domeni i da tražiš autorizacijski kod za transfer - https://my.eurid.eu/en/auth/login/?next=/en/

mateana.eu