Ne shvacam google

pozdrav,

nisu mi neke stvari jasne…
gledao sam malo konkurenciju i recimo jedna stranica nema h1-h6 tagova, key desteny je 29 2,50% kava, jedino PR 3 je malo jaci, unutarnje linkove vezane za kavom nema…

sada mi nije bas jasno kako je medju prvima ako se upise kava u google hrv? jel to zato sto je malo stari site i sto ima jaci pr?

ne shvacam kako mene nema niti u top 500 sa rijec kava? jel me mozda google maknuo vezano za tu rijec? cudno mi je da sam recimo na bing na 1. poziciji, a google nema ni traga… sta radim pogresno?

[quote=“croxxx”]pozdrav,

nisu mi neke stvari jasne…
gledao sam malo konkurenciju i recimo jedna stranica nema h1-h6 tagova, key desteny je 29 2,50% kava, jedino PR 3 je malo jaci, unutarnje linkove vezane za kavom nema…

sada mi nije bas jasno kako je medju prvima ako se upise kava u google hrv? jel to zato sto je malo stari site i sto ima jaci pr?

ne shvacam kako mene nema niti u top 500 sa rijec kava? jel me mozda google maknuo vezano za tu rijec? cudno mi je da sam recimo na bing na 1. poziciji, a google nema ni traga… sta radim pogresno?[/quote]

Koliko vidim, sve je u redu. Problem je što je kava vrlo tražena riječ i morati ćeš pričekati da stvari sjednu na svoje mjesto. Nemoj misliti da je tvoja domena dovoljna za dobru poziciju. Kontinuirano trpaj sadržaj, korektno odrađuj SEO i rezultat će biti vidljiv.

Fali ti kvalitetnih backlinka.

Keyword density i slicne gluposti nemoj ni gledat, a sto se tice H tagova, to je mozda 0.01% ranking algoritma, ako i toliko.

hmmm…

da, skuzio sam… znaci onpage optimizacija i nije toliko bitna? h1, key density, interni linkovi, title i meta description?

[quote=“croxxx”]hmmm…

da, skuzio sam… znaci onpage optimizacija i nije toliko bitna? h1, key density, interni linkovi, title i meta description?[/quote]

Ne slušaj Tonija :zub:
Nećeš dobiti kvalitetne linkove ako će ti stranica ličiti na ćumez i ako nitko neće znati za tebe jer te nema na tražilici, a nema te jer nisi napavio sve da budeš dobro pozicioniran.

Sve je to zatvoreni krug i jedno bez drugoga ne funkcionira.

Bitan je sadrzaj. Sam po sebi nije bitan, ali da bi dobio kvalitetne linkove je bitan.

Prvi rezultat za pojam kava je wikipedija, koja daj etocno ono sto cevjek trazi kada upise kava odmah na toj stranici. Usporedi informacije koje dobije kod tebe na naslovnici (s kojom zelis rangirati za kava) i na toj stranici na wikipediji.

Drugi je cover magazin sa dobrim backlink profilom i domain authoritijem te takoder puno relevantnijim sadrzajem za taj upit nego sto pruza tvoj sajt.

Treci je Zoki, koji ako se zainati za taj pojam neces ga nikad prestic.

Zatim mi idu YouTube videi, pretpostavljam da njih nisi ni pokasao napraviti? Inace vrlo plodna tema (kava) za raditi zanimljive video sadržaje, samo si daj malo mašte.

U principu, ono što ti je Trnski pokušao reci kada je rekao “Ne slušaj Tonija” je da ti je tako svejedno jel nabaviš ili ne backlinke sa ovakvom stranicom jer kvalitetne backlinke dobiti neces.

[quote=“trnac”]Ne slušaj Tonija :zub:
Nećeš dobiti kvalitetne linkove ako će ti stranica ličiti na ćumez i ako nitko neće znati za tebe jer te nema na tražilici, a nema te jer nisi napavio sve da budeš dobro pozicioniran.

Sve je to zatvoreni krug i jedno bez drugoga ne funkcionira.[/quote]

da, shvacam… ali mislim da su backlinkovi ocito googl-u vazniji… jer na bing sam prvi, a kod google-a me uopce nema (pod pojmom kava)…

samo da vas pitam ako gledam key density, jer se broji sve sto je na str.? npr. title, metadescription etc… ili samo tekst na site-u? jer svaki density checker mi drugacije prikaze… od 0.6% - 6.6%

http://www.seo.hr/blog/5/keyword-density-ne-postoji

http://www.seo.hr/blog/360/gdje-je-nestao-keyword-density

A vrijedi i dan danas.

[quote=“w00t”]Bitan je sadrzaj. Sam po sebi nije bitan, ali da bi dobio kvalitetne linkove je bitan.

Prvi rezultat za pojam kava je wikipedija, koja daj etocno ono sto cevjek trazi kada upise kava odmah na toj stranici. Usporedi informacije koje dobije kod tebe na naslovnici (s kojom zelis rangirati za kava) i na toj stranici na wikipediji.

Drugi je cover magazin sa dobrim backlink profilom i domain authoritijem te takoder puno relevantnijim sadrzajem za taj upit nego sto pruza tvoj sajt.

Treci je Zoki, koji ako se zainati za taj pojam neces ga nikad prestic.

Zatim mi idu YouTube videi, pretpostavljam da njih nisi ni pokasao napraviti? Inace vrlo plodna tema (kava) za raditi zanimljive video sadržaje, samo si daj malo mašte.

U principu, ono što ti je Trnski pokušao reci kada je rekao “Ne slušaj Tonija” je da ti je tako svejedno jel nabaviš ili ne backlinke sa ovakvom stranicom jer kvalitetne backlinke dobiti neces.[/quote]

hmmm… nekuzim bas… recimo taj covermagazin je stavio sve na tu prvu stranicu…
a meni je sve podjeljeno na vise, po kategorijama… ali imam mnogo vise sadrzaja (po meni i kvalitetniji :)) od tog covera… samo sto mi nije na prvoj stranici…
al to je normalno?! pa nemogu sve staviti na glavnoj str?

mislis da google me losije rangira jer nemam kvalitetniji sadrzaj na glavnoj str? iako sam stavio linkove gdje bi google mogao skuziti da ima jos sadrzaja?

mada, ovo za density nisam znao… pa svugdje su to ljudi spominjali… da kao oko 4-6% mora biti…

Kava nije jako tražen pojam i nemaš konkurencije, trebao bi biti na prvom mjestu ali je očito da si upao u sandbox.
To se događa kada linkaš svoj sajt sa sumljivih i nekvalitenih sajtova, obično je dovoljan jedan link i google te kazni…

To je i meni velik misterij, nekad sajtovi prođu sa istim linkovima, nekad taj jedan link bude koban, taj sandbox se događa u prvim tjednima starosti sajta.

Ja osobno kad mi se to dogodi kupim novu domenu ili odustanem od sajta jer je daljnji rad gubljenje vremena!

[quote=“sime_zd”]Kava nije jako tražen pojam i nemaš konkurencije, trebao bi biti na prvom mjestu ali je očito da si upao u sandbox.
To se događa kada linkaš svoj sajt sa sumljivih i nekvalitenih sajtova, obično je dovoljan jedan link i google te kazni…

To je i meni velik misterij, nekad sajtovi prođu sa istim linkovima, nekad taj jedan link bude koban, taj sandbox se događa u prvim tjednima starosti sajta.

Ja osobno kad mi se to dogodi kupim novu domenu ili odustanem od sajta jer je daljnji rad gubljenje vremena![/quote]

Kava.hr postoji skoro 6 mjeseci tako da iskreno sumljam da je do toga sandboxa.

Jednostavno nema dobrih backlinka, skoro svi backlinkovi koje ima su trash i naravno da je Google-u sumljiv sajt.

Da al ako je upala od početka nalazi se i danas. Ma dosta je 2 becklinka na forumu da bude među 3, to je jedni sajt koji se bori za taj pojam tako da je sigurno rijeć o nekavoj kazni…

Tvoj kava.hr bi kroz 2-3 mjeseca od lansiranja bio medju prva 3 rezultata na kw “kava” da nije bilo nekakvog seo silovanja.
Konkurencije, doslovno nema na tu rijec… vjerojatno si filtriran na taj termin / rijec zbog necega.

Tocna rijec u domeni ti je bila i vise nego dovoljna za top pozicije u ovom slucaju.

(al to vec znas i sam, a zasto si filtriran, vrazi bi ga znali)

Ja, da sam ti, dodavao bi sadrzaj na site i nebi se zamarao kw-om koji i onako ne nosi nekakve posjete / konverzije…

Po meni je kvalitetniji coverov sadržaj :wink:

Pričekaj, nekad treba i do godinu dana za neke riječi da te pozicionira. Ali i nije kava neki tražen pojam, reklamiraj site pa tako privuci posjetitelje.

Usput, tražila sam kod tebe kako se pravi dobra filter kava i nisam našla. Daj, dodaj članak :frowning:

s jedne strane kava ima 111.000.000 rezultata, sto je dosta… ali ako gledam stranice na npr 50. str. ne vidim bas zasto nebi moja bila tamo…

sada ako jesam kaznjen, dali mogu ikako vidjeti ili saznati zasto? cuo sam da je google izjavio da kao to nema veze gdje ce biti ostavljen link, jer po tome bi mi svi mogli nasu konkurenciju tako maknuti :slight_smile: ali citam da bas i nije tako kako google veli… a valjda je meni potrefilo… neznam sta cu sada!?

dali je to moguce jer sam imao prije na free site isti sadrzaj? evo ovaj ako utipkati u google site:

vidi se da imam u google-u 7 (bilo ih vise) jos siteova, koje su offline, ali google ih jos ima u cache-u…

[quote=“Nada”]
Usput, tražila sam kod tebe kako se pravi dobra filter kava i nisam našla. Daj, dodaj članak :([/quote]

dobar potpis :slight_smile:

ok, potrudit cu se da i to jos dodam

Sajt mi se svidja po designu, lijep je i uredan… ALI

Ja mislim da bi mogao biti kaznjen i to radi “display:none” za sve one

koji sadrze listu linkova koje imas na home pageu, a koje korisnik ne vidi. Uz to, home page ima previse linkova a pre malo teksta, od toga vise od pola linkova sa display:none. To nije dobro i lagano bi moglo biti uzrok penalu.

Ja bi na tvom mjestu napravila slijedece:

1. maknula bi “display:none” sa home pagea i maknula bi te linkove, i tako ih posjetioc ne vidi. To bi napravila i na svim ostalim unutarnjim stranicama (ako koristis display:none i na unutarnjim stranicama, nisam gledala)

2. napisala bi malo vise teksta o kavi na home pageu. Da ukupno bude barem 300 rijeci teksta. To bi mogao jednostavno napraviti da pod svakim od podnaslova koje imas u srednjoj koloni napises malo vise teksta, tj dodas jos jednu-dvije recenice prije nego sto kazes “saznajte vise”

3. Poslala bi “Reconsideration request” Googleu, objasnivsi tocno sto si napravio - da mislis da bi mogao biti penaliziran, da mislis da je to mozda jer si koristio display:none radi jednostavnosti kodiranja, da si se malo informirao i saznao da bi to mozda moglo uzrokovati penal i da si sada maknuo display:none sa svih stranica na sajtu.

Inace, ne znam koliko ti je stara domena, na WayBack samo kaze “no matches”, ali Google je posebno osjetljiv na ono sto smatra da bi mogla biti manipulacija pogotovo kod novih domena. Starije domene sa nekom historijom bez spama si mogu dozvoliti malo vise slobode.

To što ima 111.000 rezultata to nema veze sa ničime, upiši bilo koje slovo i biti će barem toliko rezultata.

Moguće da je loše to što ti je sajt bio na drugoj domeni pa si prebacio na novu jer google misli da si kopirao sadržaj sa tog sajta. Trebao si redirectat staru domenu!

@aakk9999 hvala ti na tim savjetima.
mislim da si to jako dobro vidjela… to bi zbilja mogao biti moj problem… pa da…
samo sto je ta navigacija bila na svakoj stranici… ali kod nekih pojmova sam na prvom mjestu, pa mi je onda to ipak malo cudno!? znaci nije me za svaku stranicu kaznio?
a taj site, tj. taj code, sam od pocetka imao tako i sada je site vec skoro 6 mjes. star.

@sime_zd pa nije mi bas to jasno!? prvo nije 111.000 vec 11.000.000 rezultata za tu rijec… a ako napises npr. espresso dobijes 50.200

a sada da me gogle kaznio jer imam jos onaj stari site… sumljam, jer nisam bio sa starim site-om bas na velikim pozicijama

Ne shvacam google…
Pa valjda ne shvaća ni on tebe…

Nema ti veze koliki je broj rezultata. Da se bilo gdje spominje riječ kava google to uvrsti u rezultate pretrage, što ne znaći da je tolika konkurencija!

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja