Nedavno

Pošto sam nedavno napisao da konačno imamo predsjenika tema će biti u tom tonu.

Danas sam se malo neugodno iznenadio kad je taj predsjednik prema tvrdnjama uvaženog političara uhvaćen da lobira za određenu političku opciju.

Bilo mi je malo neugodno, još gore nego u moje prijašnjoj temi gdje sam bio u uvjerenju da Modrić ima 22 godine.

Konaćno sam se ponadao da u visokoj politici imamo osobu koja smatra da “sveti papir” je kamen temeljac onog što smo i što želimo biti i on kao prva osoba koja to predstavlja nije dostojna da uzrupira to sveto pismo.
Opet su moja nadanja pala u vodu, dobro tek nam je 20 godina:)

I onda naletim u žutom tiskom, dok si provjeravam mail, da je to bila elitna večera bez obzira na boju dresa. Sad sam još u većem šoku.

Ako neki političar može ili bolje reći se usudi optužiti osobu koja je predstavnik ovog naroda za kršenje ustava, pa čak i mene kao neutralnog promatrača uspjeva uvjeriti u to onda se pitam kakve tek njegove rijeći imaju utjecaja na onog tko pripada njegovoj političkoj opciji.

Smatrao sam da se nitko nebi usudio dirnuti u predstavnika ovog naroda a da pritom, ako se dokaže da laže, ne sljede sankcije.

Što mislite o tome jeli predsjednik institucija ili je to lakrdija za skeč u Knjazovom showu?

Ukoliko mislite ovo prvo a pobornik se iste politićke opcije od osobe koja iznjela optuže ili podržavate te opcije onda vas molim da svojim predstavnicima napišete pismo u kojem tražite objašnjenje za napad na osobu koja je predstavnik hrvatskog naroda.

Ukoliko pripade ovom drugom “ili”, onda bih vas zamolio za komentar, zašto je to tako? I dali taj stoljetni san počinje u onom trenu kad svi prihvatimo volju naroda kao nešto naše, nešto domoljubno ili počinje u onom trenutku kad narod bude uređen da pogoduje našim interesima ($$$).

Moj Gorcc, u Hrvatskoj je to, na žalost, samo jeftin teatar.

Čini mi se da nisam upućen, o čemu ovdje pričamo? :slight_smile:

Ni ja, ali ću se potruditi da tako i ostane.

Nakon dugog razmišlja da vam podjelim mudrost:

Kao što ste primjetili u pjesmi nema ljevih, desnih i srednjih već postoji institucija Vlade, koje pjesnik lagono j***.

E tako, ja sam relativno apolitičan jer ne postoji nažalost na nacionalnoj razini politička opcija koja bi bila u skladu mojim uvjerenjima (zeleni).
Za mene je Predsjednik je institucija, predsjednik Vlade je institucija, predjsjednik Sabora je institucija (ako se primjetili pattern svo troje je ex CP).
To su institucije koje predstavljaju narod, pa ako neko sere po njima, bio ljevi, srednji ili desni, sere po meni.
I tako mi trenutačno imamo problem što ljudi te institucije ne doživljavaju ko institucije već jeli netko naš ili njihov na toj poziciji, a narod ko je*e.
Eto to je bila ponta.

I da se nadovežem sam na sebe. Teško je to kad 10% građanstva i barem 55 zastupnika ukljućujići Hrvate koji su u inostranstvu, smatra da njihova politička opcija ima neograničene ovlasti srati jer su njihovi.
Možda sam utopist. Ali netko je izmislio krvatu, netko je izmislio penkalu, netko je ima kroz povijest hrvatsko srce uz sebe. Jel smo od stoljeća 7st. sanjali da budemo ljevi i desni?

Napravio sam aplikaciju 2008g. i razmišljao kako da je podvalim pod gif. Aplikacija je odbrojavala koliko se u sekundi povećava hrvatski dug (to je index.hr forsirao dvije godine kasnije). Prije toga sam proučio stanje u vezi našeg vanjskog duga. I jel treba što pričati???

Vrijeme da se zauzemo i da rijeć Hrvat opet ima neku težinu. Radio sam sa likom koji je 91 otišao u Slavoniju. Niti je imao cipele, nit je imao odoru. To mu je bila dužnost.
On je Zagorac, tako smo odgojeni. Prije par godina odslužit civilku u Zagorju je bila stvar prestiža. Nisam služio vojsku, priznam.

No tko nas je doveo do toga, ja neželim birati između crnih, crvenih i plavih, ja imam svoje institucije i želim da moj narod shvati da ih i on ima, i da se njih može utjecati.
I da kao Hrvati opet možemo uzdignuta ćela hodati Europom.

“Mr. wich to chapters”, to nije razlog za ostavku to je razlog za pad vlade i raspuštanje Sabora.

I neki George može na našoj zemlji, kršit naše zakone, zar to nije dno dna?
A gdje smo sutra, opet u istom govnu, zabavljaći i nogometni klubovi da nas podsjete da smo Hrvati.
Thanks, but no thanks.

[quote=“gorrc”]
E tako, ja sam relativno apolitičan jer ne postoji nažalost na nacionalnoj razini politička opcija koja bi bila u skladu mojim uvjerenjima (zeleni)[/quote]

to ne zači da si apolitičan.

a i ovo ostalo šta pišeš djeluje zbunjujuće, pogotovo ne razumijem kako bi .gif file mogao odbrojavati koliko se u sekudni povećava hrvatski dug.

[quote=“Homer”]to ne zači da si apolitičan.

a i ovo ostalo šta pišeš djeluje zbunjujuće, pogotovo ne razumijem kako bi .gif file mogao odbrojavati koliko se u sekudni povećava hrvatski dug.[/quote]

Pa da to je bio i problem. No nekako mi se čini da nemamo građansko društvo i da je to glavni problem.

Naša je politika u svemu preslika anglosaksonske političke prakse, koja se nažalost proširila na cijelu zapadnu hemisferu. Naravno da ima izuzetaka (npr. (polu)predsjednički USA sustav radi skoro pa potpune neovisnosti sudstva, neke skandinavske zemlje radi nezainteresiranosti naroda za politiku…), ali svodi se na ono “misli jedno, govori drugo, a radi treće”. Ustvari, radi onako kako ti kažu moćnici loža iz pozadine…

Napredak u takvom političkom sustavu moguć je jedino podobnima, a primjena “umijeća ratovanja” (npr. Tonči Tadić) nije moguća radi:
a) izgaranja putem
b) prilagodbe, odnosno mijenjanja stavova

Dakle, ne vidim kako bi institucija predsjednika, šefa parlamenta ili premijera bila izuzetak od te opće truleži, koliko god mu/joj intelektualne sposobnosti bile slabije ili jače.

Ustvari, smatram da je bitna promjena moguća samo uklanjanjem pozadinskih centara moći, a tu nailazimo na više prepreka:
a) u parlamentarnim sustavima nema odgovornosti, fleksibilnosti niti brzine
b) pozadinski centri moći se vješto prikrivaju (npr. i danas puno ljudi ne vjeruje u utjecaj masona, pa čak niti u postojanje)
c) protivljenje globalizmu je u mnogim aspektima kazneno dijelo
d) zastupanje sustava čvrste piramide označava se diktaturom te je u mnogim aspektima također kazneno dijelo
e) nakardnost izbornih lista je očita, ali promjenu mogu donijeti samo oni koji su po takvom sustavu izabrani
f) mediji su eksplicitno interesno vezani, a imaju prevelik utjecaj i slobode bez i najmanje odgovornosti
itd, itd

Dakle, kako je netko već rekao u ovoj temi: “jeftin teatar”…

Jedino, ako to nekog tješi (a siguran sam da ih ima i to puno): hrvatski sustav demokracije i funkcioniranja države je identičan skoro bilo kojem zapadnom sustavu.

Ja izbjegavam bilo kakve političke rasprave, ali srećom uvijek se nađe Šljaker koji napiše sve kako treba :slight_smile:

Gambo, web u potpisu ti ne radi! :smiley: :zub:

Meni radi :stuck_out_tongue: Sad sam probao.

:hmmmmmm: Preko koga ideš na Net? :zub:

Preko kompjutora.
Piše na njemu ASUS (na onom držaču za kavu). :kava:

S obzirom da je tema vrlo maštoviti nazvana “Nedavno”, ne može se reći da smo off topic :zub:

[quote=“gambo”]Preko kompjutora.
Piše na njemu ASUS (na onom držaču za kavu). :kava:[/quote]

Vauuuuuu!!!
Ili, da budem u skladu s “eventima” i “friendly” stvarima - WOW!!!

Boli tebe briga kad imaš takvu opremu… :ljug: :yo:

Malo sam razmišljao otkud mi toliko frustracija i zaključio da je to zbog neshvaćanja kako stvari funkcioniraju. Sustav je na papiru jasan ali kako stvari funkcioniraju na terenu to je druga priča.

Sustav na papiru je ili farsa ili utopija, najčešće oboje. On postoji samo radi slike, pa iz tih razloga realnost je samo i isključivo “teren”.

Odluke se ne donose glasovanjem nego prethodnim lobiranjem ili stranačkom disciplinom.

Nisam siguran da se iti jedno važnije događanje može desiti spontano, a najčešće je svako događanje podešavanje nečijih manjinskih ili čak osobnih interesa (najbolji su primjer ratovi).

[quote=“Sljaker”]Sustav na papiru je ili farsa ili utopija, najčešće oboje. On postoji samo radi slike, pa iz tih razloga realnost je samo i isključivo “teren”.

Odluke se ne donose glasovanjem nego prethodnim lobiranjem ili stranačkom disciplinom.

Nisam siguran da se iti jedno važnije događanje može desiti spontano, a najčešće je svako događanje podešavanje nečijih manjinskih ili čak osobnih interesa (najbolji su primjer ratovi).[/quote]

Zamislimo situaciju da djeca u vrtiću imaju izbore za predsjednika, a tebe puste među njih.
Koliko bi ti trebalo da sve pripremiš da pobjedi kandidat kojeg si ti odabrao?
I poslije ih još zajebavaš: “Pa sami ste ga izabrali.”

Isto je tako na izborima za odrasle, pa Hrvati izaberu Mesića, Sanadera, Josipovića,…a i sada će nekoga za koga se odluči “Gazda Od Medija.”

Tri čovjeka za koje sam smatrao da nikad neće biti izabrani. Josipović je ima “slam dunk” (nadam se da je to američki termin za sigurnu pobjedu, ali nažalost na američki je puno jasnije). Nikad nisam čuo za to lika. Tko je to Josipović?
Sjetim se priloga od Mislav Bage, Sander izlazi iz nabrijanog crnog BMW, te Mislav priča, mnogi polički analitičari pričaju da nitko Sandera ne vidi kao premijera. Što se na kraju dogodilo? Ono što se dogodilo da je Sander mogao doći nekom poduzetniku i reći mu sutra oću BMW. Nisam očekivao da može biti premijer na kraju je imao takvu moć da mogao šetati državom i pričati tko što da radi.

Kad usporedim sustav SFRJ i ovaj danas što imamo jedina je razlika višestranačje. I uopće me ne čudi što je komunistička Njemačka imala u nazivu demokratska republika njemačka. To je bio komunizam na terenu, ali na papiru isti sustav ko i danas kod nas, uz iznimku višestranačje.

Jedna moja vršnjakinja iz mojeg kraja se odlučila kandidirati za gradonačelnika. Istog trena je bila suspendirana iz stranke, ne dugoročno naravno, samo slanje poruke. Uz obrazloženje nije provodila odluke stranke. Njezin odgovor je bio samo je htjela mladima objasniti da se više angažiraju.
To je razlog zašto sadašnje stanje uspoređujem sa komunizmom. Oni koji su gore, odlučuju tko je dole, jer oni dole odlučuju tko je gore.

Imao sam profesora iz socijogije u srednjoj koji je iskoristio svaku priliku da popljuje naš sustav demokracije. Znao je samo napomenuti. Vi smatrate da živimo u demokraciji? :nono:

[quote=“neki_frajer”]Zamislimo situaciju da djeca u vrtiću imaju izbore za predsjednika, a tebe puste među njih.
Koliko bi ti trebalo da sve pripremiš da pobjedi kandidat kojeg si ti odabrao?
I poslije ih još zajebavaš: “Pa sami ste ga izabrali.”[/quote]

Nažalost, u principu, tako funkcionira sustav. Jedino, veseli me što sve više ljudi shvaća…

“Gazda od medija” odlučuje u ovisnosti od datih ili obećanih povlastica, odnosno vlastitih interesa. Uostalom, i “ankete” tako funkcioniraju.

Međutim, on nije pravi gazda nego običan najamnik. Kako rekoh, stvarni gazde se ne izlažu u javnosti jer slava donosi puno više problema nego koristi.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja