Neobican problem na WP temi ZOX press

Instalirala sam temu ZOX press na jednom novom sajtu i sada imam veoma neobican problem, a evo sta se desava. Kada kucam naslov posta, na svakoj recenici prvo slovo je veliko, a drugi problem je sto kada stavim H2 tekst, on posle na telefonu izgleda preveliko.

Ako je neko imao iskustva sa ovom temom bila bih mu zahvalna da mi kaze kako da resim ovaj problem.

Hvala

Potraži CSS file u folderu gdje ti je tema instalisana.

Unutar css-a potraži title i h2 oznake za koje je definisana css vrijednost.

Za naslove ti je negdje vjerovatno podešeno kao text-transform: capitalize, dok ti je za h2 font-size u px broj iznad 15 do 20 ili čak više…

Edit: Ako je svaka riječ s velikim slovom u naslovu

1 Like

Dashboard > Appearance > Customize > Blog Page > Post Elements i uncheck opciju “Show Drop Caps”

1 Like

Hvala vam @Q_Line i @kay-cee pogledacu da li mogu da resim na ovaj nacin koji ste mi napisali

1 Like

Ako je premium tema ima i unutar podesavanja teme da odredis koje ce velicine koja slova da budu.

1 Like

Da jeste to su verovatno neka od ovih, samo da provalim koja su za naslov


hvala

Kod nekih tema imas ovako i onda to bude jako jednostavno da odredis koji ce H tag koliki da bude.

1 Like

Jos uvek ne mogu da resim problem sa velikim slovima u naslovu posta, ako neko ima iskustva sa ovom temom bila bih zahvalna za pomoc

hvala

Jesi li očistila keš memoriju u lokalu ili probala sa drugim browserom?

Imaš li možda instaliran plugin koji kešira fajlove na serveru pa ti zbog toga prikazuje stari CSS? U tom slučaju trebaš pronaći komandu “Purge All Cache” i očistiti keš, pretežno se nalazi na gornjoj traci u admin panelu.

1 Like

Probala sam to, cisitla sam kes ves sto puta i na pluginu i na cloudflare i dalje nista

Idemo onda ovako.

Kada ideš Desni Klik -> Inspect Elements, možeš li u kodu naći taj H2, ako možeš pogledaj da li je isto napisan kao što ti vidiš, tj. ako ti vidiš na sajtu npr. “OVO je neki Naslov”, da li je H2, isto tako napisan <h2>OVO je neki Naslov</h2>. Ako je isto napisan onda je moguđe da se tekst transformiše mimo CSS-a.

Druga stvar koja je važnija i koju bi trebala provjeriti je da pogledaš koji CSS value ti gađa taj H2. Desni Klik -> Inspect Elements, klikni mišem na taj H2 koji te zanima, nakon toga na desnoj strani Inspect Elements panela imaš CSS postavke, potraži malo po tim postavkama pa vidi da li CSS direktno utiče na H2.

Kada otkriješ da CSS utiče na H2 imaš nekoliko opcija:

  • Da na dno Style.css fajla pogodiš direktno H2 i dodaš mu text-transform: none !important;
  • Da pronađeš u Style.css isto to što si pronašla u Inspect Elements, i da izmjeniš taj dio CSS-a, tj. da izmjeniš text-transform atribut.
  • Može se desiti da drugi CSS fajl utiše na naslove, u tom slučaju nađi koji je fajl pa uradi identične izmjene kao što sam iznad naveo.

Kao što vidiš u Inspect Elements, na desnoj strani, uz CSS atribut piše naziv fajla iz kog se taj atribut izvršava.
image

1 Like

Videcu sta da radim, hvala na ovako iscrpnom odgovoru

Ne napisan je ispravno kako sam i ja napisala. PRIMER: “Ovo je naslov koji napisem” a on ga napise OVAKO: “Ovo Je Naslov Koji Napisem”. Dakle svako prvo slovo je veliko. Napominjem da u samom postu stoji normalno kako sam ja i napisala, ali kada se post objavi desava se to

Kad se o javi na FBu ili na samom sajtu? Ako imas Yoast npr imas tu opciju uredjivanja title-a.

1 Like

na samom sajtu , ne objavljujem nista jos na FB , jer je sajt jos u izradi

Idi na Appearance -> Theme Editor.

image

Nakon toga na dno Style.css fajla dodaj kod kao na slici, pristisni “Update File”, očisti keš memoriju pa uradi refresh.

Da bi smanjila veličinu fonta na telefonima na ovaj način potrebno je da naučiš osnove CSS-a pa onda preko Media Queria smanjiš veličinu fonta na oređenim rezolucijama.
https://www.w3schools.com/css/css_rwd_mediaqueries.asp

Većina novih tema nudi sve ove opcije u admin panelu, ali nije naodmet naučiti bar osnove CSS-a jer nikad ne znaš kada ti može zatrebati.

ali meni je problem h1 , naslov

Stavi h1 umjesto h2, sve ostalo uradi isto.

Ili ako hoćeš da gađaš i h1 i h2 stavi h1, h2 { ... }

ma nece ne znam sta je

Edituj naslom u Yoastu, trebalo bi da tu moze da se to odradi.
Inace ja ga ne bih editovao jer svako veliko slovo na pocetku reci povecava CTR jer vise upada.ljudima u oci. Ja to namerno stavljam tako.

1 Like