Neobični issue sa Firefoxom

Na računalu u firmi mi se javlja neobičan problem sa Firefoxom. Verzija je 12.0, koju uredno updateam na najnoviju. Dodam usput neke dodatke koji mi trebaju i sve pet. No prilikom restartanja računala sve se poništi - FF se vrati na verziju 12.0 i nestanu svi plugini. WTF?

ti na 12-ki a zadnja verzija 27 :smiley: probaj deinstalirat i ponovo skini novu verziju

Nisam ja, nego računalo na poslu. :slight_smile:

Hm, pokušao sa reinstalacijom firefoxa, nula bodova. I nije do FF-a, nego je nešto drugo u pitanju - svakim restartom gube se svi updateovi, novo-instalirani programi, sve. Kompletna konfiguracija se vrati u stanje kakvo je bilo prije restarta. Na administratorskom sam accountu inače.

Ima li tko ideju do čega je?

Imaš neki “freeze” program, isto koristim kako bih spriječio instalaciju nepoželjnih programa na sistemsku particiju.
Jesi ti instalirao sistem na to računalo ili ima više administratora? Očito je netko od drugih “admina” zaledio stanje računala.

Koje ikone imaš u taskbaru? Daj popis svih tebi neznanih programa koji su aktivni.
Jedan od takvih programa je i:

1 Like

Mislim da je stvar u postvkama wina.
Ne znam kako se to namješta ali u Algebri smo
radili na tako podešenim Win7.

Šta god da instaliraš, sejvaš itd - nakon
restarta uvijek vrati defoltno stanje.

Da, Deep Freeze je u pitanju, baš sam danas saznao. Problem je što admin koji je podesio stvar više nije ovdje, a komp koristi puno ljudi - stoga deinstalacija programa nije opcija. Sad moram kemijati kako podesiti Deep Freeze (onemogućiti nakratko, ili nešto u tom stilu) kako bih napravio update ključnih programa i instalirao neke nove.

Znaš li kako se to radi?

Naravno (pa koristim ga hehe :wink: ) trebati će ti izgleda password kojega očito nemaš…

Postupak deaktiviranja:
Ideš sa mišem iznad ikone mede u taskbaru, drži pritisnuti lijevi SHIFT, te dva puta klikni mišem na ikonu.
Otvoriti će ti se setup Deep Freeze, ili u lošijem slučaju (po tebe) pitati će te password za ulazak u setup.
Nakon što uđeš u setup, imaš tri opcije, (ne znam sada točan naziv opcija, na svojem kompu nemam taj program) smisaono opcije glase;

a) zamrzni sustav
b) otključaj samo prilikom slijedećeg podizanja sustava
c) otključaj sustv

Tebi će biti kvačica na a) opciji.

Za isprobavanje stavi na c) opciju, te nakon reinstalacije svega što trebaš, ponovno uključiš ( a) ).
Nakon izbora bilo koje od opcija, program će predložiti restart windowsa.

Javi što si napravio.

1 Like

Srećom, password je ostao. Sve riješeno kako si rekao, puno hvala za pomoć! :slight_smile:

Nema frke :wink:
Ak treba još štogod, javi.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Profit Monkey