Neograničeni internet u Tele2!

Kako uzeti test 5 dana?

Ja imam pokucni internet 50 gb bez ugovorne obveze zadnjih 6 mjeseci. Nisam uzeo ruter jer bez ugovora ruter kosta 800 kn, stavio sam karticu u stari mob i napravio hot spot, spaja nas se dvoje i odlicno radi, brzine su dobre i veza stabilna. Kroz koji dan cu ici pitat da mi prebace na flat.

Moraš otići u Tele2 poslovnicu izatražiti testiranje i dobit ćeš 5 dana.

Preko web stranice ne možeš tražiti test.

Ja imam tele 2 internet na poslu i nije los. Samo provjerite da imate signala.

Ako imate LTE, jeste mjerili brzinu dl up?

4g? Brzina je oko 80 mbit dl a upload oko 20 ili tako nesto.

Ja sam na mobu u svom dvorištu mjerio 70 mbits download, a upload oko 25 nisam sad točno siguran za upload, ali to je mob na bonove, aktivirao sam samo 4g i to je to, ali sa ovim pokućnim internetom je druga stvar.

Zaš mislite da ima caka? Jedina caka je da vam brzina ovisi o mjestu gdje je ruter i opterećenju mreže…

Ja imam vipov homebox turbo, za 150kn(130 ak imaš mob na njihovoj pretplati) 100 giga full, dalje na 1mbit, po noći je full brzina i ne broji se promet u onih 100 giga…

Nekad je brzina downloada 50, nekad 95, ovisi o opterećenju mreže, više od 100 ne ide jer lan portovi na njihovom ruteru ne propuštaju više… a ne daju da izvadim karticu i u mobu isprobam brzinu…

Dobro ja radim skoro terabajt mjesecno pa mi treba ovo neograniceno. Cim mi istekne cu se prebaciti na tele 2.

Cekaj ja sam skuzio da je neograniceno -> terabajt…

ne znam kaj si mislio reć s tim, ali ovo je neograničeno,ali je full brzina koju možeš ulovit, kad napraviš 1000gb prometa brzina je 1mbit u razdoblju 18-23h (valjda se tad najviše koristi mreža), a u ostatku dana i noći je i dalje full…

Da, nadams e da to sljaka tak kak pise. Jer cu aj sigurno bocnut tih 1 terabajt na mjesec s tako velikom brzinom.

I dalje mi nije jasno zasto bi netko uzeo fiksni internet kada moze uzeti ovo? jel ovo znak da je MAXadslu odzvonilo?

I dali se moze nekako linija za telefon dobiti u paketu kod tele 2?

ili kakod a sredim sad liniju najeftinije da bude? nebi je htio iskopcat mada ni to nebi bio problem, pa tko danas zove fiksnu.

Nikola Tesla Here we come, the world without wires!!!

Da, znači da je max adslu odzvonilo, ALI na tcomovom vdslu 30/5 je veza stalno tolka, nema većih odstupanja, osim kad puca veza zbog starih kablova il čeg već(kod mene u zadnjih par godina nije baš često pucala), a na 4g vezi brzina ovisi o jačini signala i opterećenosti mreže, tak da može biti 5mbit, a može biti 150, napisal sam već da je meni na vipovom nekad 50, a nekad 95 :slight_smile: tele2 nema fiksni telefon.

Aha, a jel se moze to testirati nekako i kako se taj signal optereti? Jel to zbog smetnji, vremena ili zbog ljudi sto previse surfaju?

Puno ljudi spojeno na jednu baznu stanicu… probaj otić u arenu kad je rukomet il neš, puna dvorana,10 tisuća ljudi, tj mobitela i javi kak ti radi internet na mobu… i probaj kad nema nikakvog događaja na istoj lokaciji…

Kad je puno ljudi spojeno na iste bazne stanice, mreža se zaguši i ne može dat kvalitetnu uslugu, u areni nekad treba 5 min da bi se uopće checkinal na fejsu :smiley:

A ovak ne možeš opteretit mrežu, možeš jedino uzet 5 dana il kolko već daju na probu i mjerit brzinu svakih pola sata-sat i vidjet ćeš jel će se razlikovat brzina… Meni na vipu se razlikuje, iako to opet nije neš ogromno(razlika između 30-40mbit/s, u lolu je razlika pinga par ms, igrivost mi ostane ista, niš ne šteka… jedino gdje će se ta razlika primjetit je u downloadu nečeg, surfanju i takvim stvarima neće…

Jutros sam otišao u Tele2 zatražiti “probno 5 dana” i dobijem odgovor u facu:

  • " Vi ste već bili korisnik Tele2 mreže i nažalost nemožete testirati uslugu Pokućnog interneta."

Mislim … ako ću nešto kupiti volio bih prije isprobati…

Tako da sad više nisam siguran bili uzeo. Jer sam trenutno na Iskonu 50/10 sa telefonom koji ne koristim.

Imam tele 2 telefon i jel mogu testirati taj njihov 4G na mobitelu, oce li mi takav signal biti i na tom ruteru?

ja sam bio kod njih 7 godina, i kad sam aktivirao 4G signal, imao sam na mobu brzinu do 75 mbit/s. E sad neznam jel ista situacija sa ruterom

Ahahaha evo nasli smo u kojem grmu lezi zec.
Na mobitelu imam brzinu 20 MBPS, pa sta je to, greska na mobitelu ili wtf?

Nisi aktivirao 4G signal. Kontaktiraj ih…