Nepoželjni mejlovi

Pozdrav.

Dobijem juče na privatan mejl, koji uglavnom koristim za komunikaciju sa nekim klijentima, dakle sa tim mejlom se ne registrujem nigde niti ga javno ostavljam, dobijem mejl od nekoga, ko reklamira neki torrent sajt.
Ništa, uzmem lepo i napišem čoveku da me izbriše iz mejl liste koju ima, jer ja nisam svoj mejl ostavio nigde niti želim da primam glupe reklame tog tipa. Posle mog poslatog mejla, dobio sam još mejlova od istog lika, takodje reklame, očigledno namerno poslate jer sam mu zatražio da izbriše moju mejl adresu.

Nije meni problem da mu mejl obeležim kao “spam”, ali me takvi ljudi nerviraju. Pogledam whois njegovog domena i vidim:

Domain servers in listed order:
NS1.AFRAID.ORG
NS2.AFRAID.ORG
NS3.AFRAID.ORG
NS4.AFRAID.ORG

Kada bih mogao da nadjem njegovog hosting provajdera rado bi im poslao mejl i zatražio neko kažnjavanje, ali ovako ne mogu ništa.
Postoji li neki drugi način da se ovakvi ljudi kazne, i da li uopšte uspeva ako se prijave kod hosting provajdera?

Link:

http://torrentstark.com

što se tiče toga maila više ni googlu ne vjerujem

[quote=“Nightmaster”]Pozdrav.

Dobijem juče na privatan mejl, koji uglavnom koristim za komunikaciju sa nekim klijentima, dakle sa tim mejlom se ne registrujem nigde niti ga javno ostavljam, dobijem mejl od nekoga, ko reklamira neki torrent sajt.
Ništa, uzmem lepo i napišem čoveku da me izbriše iz mejl liste koju ima, jer ja nisam svoj mejl ostavio nigde niti želim da primam glupe reklame tog tipa. Posle mog poslatog mejla, dobio sam još mejlova od istog lika, takodje reklame, očigledno namerno poslate jer sam mu zatražio da izbriše moju mejl adresu.

Nije meni problem da mu mejl obeležim kao “spam”, ali me takvi ljudi nerviraju. Pogledam whois njegovog domena i vidim:

Domain servers in listed order:
NS1.AFRAID.ORG
NS2.AFRAID.ORG
NS3.AFRAID.ORG
NS4.AFRAID.ORG

Kada bih mogao da nadjem njegovog hosting provajdera rado bi im poslao mejl i zatražio neko kažnjavanje, ali ovako ne mogu ništa.
Postoji li neki drugi način da se ovakvi ljudi kazne, i da li uopšte uspeva ako se prijave kod hosting provajdera?

Link:

http://torrentstark.com

[/quote]

hehehe .na 20 foruma si napisao isti post.zasto da ih prijavis.bolje ti je iskljuci se sa neta i resen problem.a i registrovan si na torrentstarku:ludjak:

Je li toliki problem zbog jednog maila?

pa zar ne vidis mali trazi informacije kako da prijavi sajt na kojem imaju isto kao i ovde useri koji se sastaju i druze da moze napraviti prijavu da to spreci jer to njemu smeta sto je dobio mail i nije samo ovde napisao ovaj post i zalio se vec na ostale forume isto.mora da su ga banovali pa sad hoce da se sveti.:rotfl::rotfl:

ps.to je nekada bilo da provajderi gase servere svojim klijentima.to vise ne pali,mali:nono:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja