Nesto jednostavno

Pozdrav svima na forumu!

Ovako, nov sam u svemu ovome i tek ucim i upijam mnoga znanja. Zelim osnovati jednu stranicu gdje ce se igrati lige, turniri u odredenim konzolaskim igrama i sl.
Posto sam trazio neki hosting, vidim da ih ima stvarno jako puno - pa bi mi trebale preporuke nekog hostinga s uvjetom da mi ne treba nista zahtjevno. Promatro sam onu temu o preporukama hostinga, ali nisam naiso na neka ponavljanja, svi nude nesto drugo, a meni ipak treba nesto bazicno. (barem mislim)

I ako bi mi neko mogo objasnit sto to znaci kada se nudi npr. 200 MB disk. prostora i nemjeren promet?
Uzeti strani hosting ili hrvatski?
I koliko clanova se moze onda maksimalno primiti po stranici, sto ako se puno pise na forumu, da li je to onaj promet od 200 mb-a?
Sto znace parked domene, a sto za mene znaci ono - 100 mailova kad neko nudi???

Ne znam, sryte na glupavosti, ali ne razumijem neke osnovne pojmove, a nisam pronaso neki tutorial za pocetnike glede toga…sto meni sve treba da otvorim stranicu i forum i sto za mene kao korisnika znace neke funkcije koje se nude…

Eto, ako netko ima volje i vremena to malo pojasniti,ak ne opet dobro!

I da li mogu od nekog uzeti usluge da mi netko postavi na stranicu neke gluposti poput tablica, bannera ili sta ti ja znam., i jos jedno pitanje - koliko tesko je nauciti to raditi?

HVALAAAAA!!

Ispricavam se ako postoji tema i isprike na zbunjenom postu.

Kako mi ovdje osnovi paket dode oko 700 kn za dvije godine
https://signup.hostgator.com/hg4/shared-29/step2

a na INFO IT 310 kn godisnje…a ukupno danas 450 kn…periodicki na 2 godine 140 kn, a na godnu 310 kn…fakat nis ne kuzim - je li su racuni namjerno tako nejasni ili ???

skupo je to - ima negdje za oko 200 kn na godinu?..sta ce mi sve one opcije, samo pumpaju cjenu

u infoit.hr osnovni paket dođe 120kn godišnje i ne moraš imat one opcije samo idi dalje…
a to današnji račun ti je zbog toga što si biće išao 2-3 puta do kraja pa ti je u košaricu stavilo sve hosting pakete :wink:

Aha thanks

Danas sam procito dosta toga i sad mi je puno toga jasnije.

Samo jedno pitanje - ako uzmem hosting od info.it u kojoj mjeri mi oni daju gotovu stranicu odn. forum?
I ako uzmem paket od 200 MB prostora na disku, pretpostavljam da necu moci povratiti sustav tako lako - da ce mi trebati barem 1 GB?

nemaš gotovu stranicu na nijednom hostingu (možda i ima instalacija foruma al to je jednostavno za napraviti) :slight_smile:

zašto bi ti trebao 1GB? ne kužim šta si htio pitat…forum će ti zauzet cca 5MB i možda baza podataka za početak 1MB…ako misliš samo forum puknit nećeš ti napunit 200mb prostora ne sekiraj se, veći problem ti je promet :smiley: (al to možeš kasnije rješit ako bude posjeta)

a za backup to ti oni automatski vode tako da ti ne treba ništa :wink: (ako je to to šta pitaš)

da ne otvaram novu temu

jel moguce slozit vlastiti paket (npr. u infoit-u)
npr. povecat proj addon domena u nekom paketu

info@infoit.hr pa pitaj :wink:
dobit ćeš odgovor brzo :slight_smile:

ja ne radim tamo samo ih hvalim jer su meni jako kvalitetni :)))

ok, hvala

[quote=“PeGO”]nemaš gotovu stranicu na nijednom hostingu (možda i ima instalacija foruma al to je jednostavno za napraviti) :slight_smile:

zašto bi ti trebao 1GB? ne kužim šta si htio pitat…forum će ti zauzet cca 5MB i možda baza podataka za početak 1MB…ako misliš samo forum puknit nećeš ti napunit 200mb prostora ne sekiraj se, veći problem ti je promet :smiley: (al to možeš kasnije rješit ako bude posjeta)

a za backup to ti oni automatski vode tako da ti ne treba ništa :wink: (ako je to to šta pitaš)[/quote]

aha skuzio sam na sta mislis!
A pise im da na svim paketima nude neogranicen promet

neograničen promet podrazumjeva ipak neka ograničenja (pročitaj malo više o tome ima po forumu ;))

al za početak za forum će ti bit dosta i ovaj najmanji paket…uvijek se može nadogradit ako bude frke :wink:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja