.net core na linuxu

Upogonio .net core na linuxu, radi savršeno.
Ne podržava desktop aplikacije, ali to mi nije bitno. Isključivo consolne app i web mvc.

Visual studio code + .net core → Odlično.

Evo slike.

Sutra ću probat compilirat drivere za mysql i postgresql.

Radi i to. Radi savrseno. Ja trenutno testiram MS SQL Server na linuxu i on radi odlicno, nema razlike.

Go MS, go. U zadnjih par godina rade cudno jedno, svidja mi se i private repositories na GitHubu.

1 Like

Za mysql sam našao alternativne drivere.

Inače svi driveri od devart firme rade sa popularnim bazama sa .net core, jedino što licenca košta $ 200 za svaku bazu.

Na ms stranicama ima čak objašnjeno kako upogoniti .net core sa nginx i apache.

Iznenadio se što sad rade, čudo.

.net driveri za mysql i postgresql još nemaju podršku za .net core, ali vrlo vjerojatno rade na tome.

Rezultat nakon svega, osposobio starije racunalo, kupio win 10 licencu i gore stavio visual studio 2017 community. Racunalo staro 6 god, novi ssd, 16 gb rama, leti. Jedino update trajao 3 sata.:smile::smile::smile::smile:. A visual studio instslacija je trajala 6-7 h. Naravno odabrao sam sve sto mi treba.:innocent::innocent:

Win 10 + update-i + visual studio – 110 gb.:face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage:

Koji su ti razlozi prelaska sa php na C#?

Nisam prešao na .net u tom smislu.
I dalje radim php, ali pošto sam nekad davno radio i .net (verzija 1.1 i 2.0, negdje 2005/2006-2009), pa ću raditi i njega. :sunglasses::sunglasses:

Najviše Asp.net mvc.

Koji su onda razlozi da radiš sa oba?

Konkurentnost :cow2::cow2::cow2::cow2::parrot::parrot::parrot::parrot:

Iskreno, mislim da trenutno bolje prolazi specijalizacija nego ići u širinu.
Područje je ionako preširoko za pratiti sve, a pogotovo preširoko za biti master u svemu.
A klijenata ionako ima ko plijeve u bilo kojem segmentu.
Klijenta boli ona stvar koliko si ti otišao u širinu sa znanjem …želi stručnjaka u onom sto njemu treba.

Naravno, ne treba se ni previše ograničiti …jer širina podiže kretivnost zbog bogatstva dostupnih informacija.

Uglavnom, postoje dvije krajnosti:
Pretjerani specijalista: to je osoba koja zna sve o ničemu
Previše u širinu: osoba koja o svemu nezna ništa

Treba paziti da se ne odluta.

Tako je. Ako netko treba app u php-u, radi se php, ako netko hoce .net, radi se .net ili ako netko treba ror app, radi se ror.