.net / .hr dilema

Imam jednu dilemu, imam sajt od oko 3000 uniqua dnevno, postoji vec 7-8 godina.
E sada on je na .net domeni, imam i .hr domenu ali je samo redirectam.

Kako je gotovo sva publika iz .hr razmisljao sam da sve prebacim na .hr domenu kako bi bolje stajao u google.hr-u. Dali bi to imalo smisla ili bi puno izgubio time?

Time bi izgubio sve cijeli site neradi to

Ne bi samo bi redirektovao sa net na hr :slight_smile:

Ostavi to kako je…eventualno u google webmastertoolsima mozes na /settings/Geographic target/ promjeniti u “Croatia”…iako ja nebi ni tamo dirao postavke jer ce ti “prodrmati” sajt na neko vrijeme…

ma ako se redirectovi odrade kako treba, i pažljivo sve preusmjeri na novu domenu google će to brzo pohvatati i neće biti nikakvih gubitaka.

dakle ako se odlučiš na to, napraviti fino 301 redirect za sve url-ove na .hr domenu. U GWT-u podesiti da je site redirectan na novu domenu. Staru net domenu ostaviti neko duže vrijeme da tako redirecta na .hr i ne bi trebalo biti nikakvih problema. Google je dovoljno pametan da to sve pohvata.

Tako je.
Kromaser, molim te ne dijeli savjete ako nisi siguran u to što govoriš. Ili bar reci da nisi siguran. Ne možeš ovako ekspicitno čovjeku reć “time bi izgubio sve” kad nije tako. Pazi malo.

mislim da je ivan.m napisao najbolji odgovor na pitanje :slight_smile:

ja isti problem imam… .net sajt sa posetama iz srbije, koji sam razmišljao da prebacim na .rs, ali za sada neću ništa dirati :slight_smile:

tim koji pobeđuje ne treba menjati :stuck_out_tongue:

Pazi ne kazem da moram promjenit, razmisljam o tome da promjenim kako bi imao vise posjeta iz .hr googlea, vjerujem da bi imao vise zar ne?

Takodjer, gdje se nalazi server na kojem ti je web? Ako je u hr onda nema da brines :wink:

Nije u hr, cuo sam nesto da to ima veze. Ipak nisam ziher koliko bi bilo korisno to mjenjat?

ne mjenjaj nista…ako ti server nije u hr, pitaj providera dali ti moze napraviti geotargeting za .hr…takodjer, publiciraj link svog weba pa ce nam biti lakse

ok, nije problem poslat link. izlasci.net je stranica, razmisljam je staviti na izlasci.hr eto, gledam i vidim i na .com i .hr da za neke kljucne rijeci isto stoji pa bi jedino neki long tail mozda bio bolji sto se toga tice.

Hr bi bila “brendabilnija” (jebote glupe riječi)

Nebi puno dobio na pozicijama, i ovako su ti svi linkvi s HR weba, jezik ti je hr…

Ali Izlasci.hr ostavlja bolji okus u ustima, definitivno.

Mislim da bi ti se isplatilo to napraviti cisto radi branda jer vjerovatno i sam primjetis da ti neki posjetitelji ukucavaju tvojadomena.hr kako bi dosli na tvoju net domenu.

Nasi surferi nisu bas informaticki obrazovani i misle da ako domena nije .hr da stranica nije hrvatska.

Sto se tice redirecta samo napravis tzv. “wildcard” redirect sto je jedna linija koda u htaccessu koja ti automatski sve redirecta na novu domenu. Nije potrebno praviti redirect za svaki url posebno.

Ja imam znanost.com, a nedavno sam uspio registrirati i znanost.hr pa sad razmisljam o prebacivanju. Meni je situacija malo drugacija jer imam dobar broj posjeta i iz BiH i Srbije, a prebacivanje na .hr domenu bi lose utjecao na SERP u tim zemljama.

Primjetit ces da je 95% vecih hrvatskih portala na .hr domenama, valjda i to nesto znaci.

Stranica je starija, pokrenuta jos kada .hr domene i nisu bile toliko cesto kod nas a .hr domenu bez pravog imena firme kao domena si jako tesko mogao dobiti. Vecina ljudi koji zna za stranicu cak je zna po izlasci.net i ne trazie je skoro nitko kao izlasci.hr jedino neki novi ljudi bi mogli imat nedoumicu. hvala na savjetima.

Na tvom mjestu ne bi prebacivao na .hr iz jednog drugog razloga. Koliko znam hr domene se ne smiju prodavati, dok sa net domenama nema nikakvih problema. Ukoliko se jednom odlučiš rješiti stranice, ovako će ti biti puno jednostavnije. Ne vidim koliko biš mogao dobiti u SERPu, da ti se isplati zafrkavati sa hr birokracijom. Ne sporim da bi .hr ljepše zvučalo :smiley:

Stari moto nas kompjuteraša glasi: Ako nije pokvareno, ne popravljaj :slight_smile:

Dobro je da imas .“hr” domenu istog naziva, a po meni fatlna greska je dirat neshto sto radi i dosta dobro ide. NET domena je “sestra” domene .com i nju bolje rangira svaka trazilica sigurno.Moj savjet je da ne diras a hr domena nek radi kako radi i do sad.

lp

[quote=“xinu”]Dobro je da imas .“hr” domenu istog naziva, a po meni fatlna greska je dirat neshto sto radi i dosta dobro ide. NET domena je “sestra” domene .com i nju bolje rangira svaka trazilica sigurno.Moj savjet je da ne diras a hr domena nek radi kako radi i do sad.

lp[/quote]

Cudi me kako nitko nije reagirao na ovo, a kad sam ja na jednom sajtu rekao da su najjace domene com i net, svi su me popljuvali…

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja