News portal www.otvoreno.hr

Pozdrav ekipi,

Programiram novi news portal koji će biti na domeni http://www.otvoreno.hr/

Portal je izrađen u ASP .Net tehnologiji. Baza podataka je MSSQL. Molim Vas kritike i komentare na dizajn i funkcionalnosti.

Hvala puno

a sto su ti slike razlicite velicine u Najnovijim vijestima?

Nebi bilo loše smjestiti neke stvarčice u footer tipa inpressum, uvjete koristenja etc.

Npr. staviti jedan stupac pa tu staviti najnovije vijesti onda u drugi zanimljive vijesti etc.

Konkretno mislim na ovo tu http://prntscr.com/b2c4n9 to mi je malo bezveze i neozbiljno napravljeno.

Neke kategorije su još skoro pa prazne to bi trebalo popuniti kako bi formirao cijeli web a tek onda bustiti u javnost

Istaknutiji tekstovi će imati veće slike.
Tako sam zamislio. Ako nije dobra ideja mogu sve staviti iste veličine.

Zahvaljujem

evo ne znam ni sam… ovako na prvu upada kao da je neuredno, ali mozda se i dobije neki efekt sa tim većim…

a jel smijes samo tako tuđe vijesti skupljati i objavljivati?

Zahvaljujem na komentaru. Trenutno nema tekstova ali ideja je da se tekstovi pojavljuju prilikom sklolanja… Nešto slično ima stranica www.monitor.hr ili facebook…

Isto tako bi dodao da vijesti bi trebali pomogućnosti pisati svoje tj. unikatne članke jer ima dosta članaka koji su ili skroz ili napola kopirani, ok ima i pise na nekima izvor ali google ce vas vise cijeniti ako imate svoje napisano. Isto tako sam svijestan da svi vecinom kopiraju jedni od drugih ali eto to je samo moje misljenje

Ovo sto je na monitoru to je meni katastrofa.

Isto tako na nekima ni nema izvora teksta tj. vijesti.

Ovo je nabrzinu što sam pogledao ali dizajn i portal kao portal mi je sasvim ok uz neke sitne preinake bi se to moglo dovesti u red.

Ovo je samo moje misljenje i nemojte ga uzimati i ne mora biti relevantno za vas daljni rad.

Zahvaljujem Cane na komentaru.

Za tekstove će se brinuti glavni urednik portala. Bitno mi je da se malo kritizira dizajn i funkcionalnost.

Vrlo je važna preglednost tekstova, veličina i izbor fontova…

Isto tako bi bilo poželjno da odradite SEO kako spada i poradite na brzini otvaranja stranice jer je katastrofalna.

Gore je netko spomenuo i velicine slika koje su negdje razlicite pa nebi bilo zgorega i na tome poraditi.

Sretno s projektom

Ništa se kod mene na pojavljuje prilikom skrolanja na monitor.hr … i ako se ne varam monitor nije ažurirao dizajn stranice jooš od 90-th godina prošlog stoljeća :wink: