Nginx I Mysql problem

Nisam velikan u stvaranju VPS servera, ali trudim se što više naučiti i povezati neke sitnice. Naime, do sada sam koristio Kloxo panel i odlučio sam naučiti voditi server preko SSH-a, ovaj put sa nginx sa php-fpm podrškom. Prilikom instalacije i testiranja, naišao sam problem sa mysqldumper-om.

Naime, bez problema se povežem sa mysql kao root korisnik, ali kada želim napraviti backup ili restore određene databaze, javlja mi se sljedeća greška:

Access denied for user ‘nginx’@‘localhost’ (using password: NO)
Error establishing a database connection!

Malo sam prokopao i barem saznao da mi nepriliku stvara promjena etcphp-fpm.d datoteke u kojoj po preporuci moram promijeniti korisnika apache i nginx. Sada neznam u čemu je kvaka.
Dali moram napraviti korisnika nginx u mysql (smatram da ne) ili negdje moram proraditi na privilegijama…

Ima li tko kakav lijek?

Koristim nginx sada vec godinu i pol, odlican web server, no treba ga dobro znat koristiti…
Nisam imao takav problem, koristim kombinaciju virtualmin/webmin + nginx, s tim da mysql server instaliram zajedno sa virtualmin/webmin. Uglavnom znam da je tamo problem sa spajanjem na mysql server direktno povezan sa virtualnim serverom, tj dopusta spajanju php skriptama samo sa mysql userom koji je za taj virtualni server, naravno i root prolazi svugdje.

“u kojoj po preporuci moram promijeniti korisnika apache i nginx” - koristis i apache sa nginx-om? ili si koristio prije?

Ja koristim iskljucivo samo nginx, tijekom vremena sam ga dobro postavio da nemam problema sa brojem konekcija, problema sa php skriptama…

Po dole navedenom tutorijalu…, primjetio sam na više stranica. Neznam čemu sama izmjena. Možeš li ti pogledati u svojoj konfiguraciji, koji korisnik je u /etc/php-fpm.d/www.conf

https://www.digitalocean.com/community/articles/how-to-install-linux-nginx-mysql-php-lemp-stack-on-centos-6

bojim se da nemam php-fpm.d u etc folderu, kod mene je nginx instaliran nakon apachea koji je samo iskljucen. User za nginx je nginx, isto tako se zove i grupa. Kod mene se ta konfiguracija radi za svaki virtualni server unutar virtualmin-a, znaci svaki virtualni server ima za sebe specificnu konfiguraciju, tako da su i lokacije konfiguracije, logova, itd na drugim mjestima nego kod tebe, sve u kontroli virtualmina…

Sad sam bas gledao procese na masini, useri nisu nginx, vec su useri po virtualnom serveru…

Moram priznati da kada sam namjestao rucno ngxinx prije jedno godinu dana da to nije bas bila najbolja ideja, previse toga moze poci krivo, sa virtualminom je lako reinstalirati neke dijelove ili vratiti na default postavke…

Znači da vjerovatno imaš ukomponiran Fastcgi umjesto PHP-FPM-a. Tu kombinaciju nisam probao, ali trenutno sam zakupio shared server, imam vremena, pa zasigurno ću se okušati i u tome. Složit ću sve moguće kombinacije, naučit se nečemu i vidjeti koja mi najviše odgovara…
Sve u svemu, želim sve isprobati, razumjeti, povezati konce…

Što se tiče panela, webmin mi nikako ne paše iako uzima jako malo resursa. Kloxo ima sve manje podrške i podržava samo CentOs 5. Probao sam i Zpanel, ali on je ponajviše oku ugodan. Trenutno, ne preprodajem hosting pa mi panel i ne treba…, jednostavno želim odraditi preko shell-a…

[quote=“Balegar”]Znači da vjerovatno imaš ukomponiran Fastcgi umjesto PHP-FPM-a. Tu kombinaciju nisam probao, ali trenutno sam zakupio shared server, imam vremena, pa zasigurno ću se okušati i u tome. Složit ću sve moguće kombinacije, naučit se nečemu i vidjeti koja mi najviše odgovara…
Sve u svemu, želim sve isprobati, razumjeti, povezati konce…

Što se tiče panela, webmin mi nikako ne paše iako uzima jako malo resursa. Kloxo ima sve manje podrške i podržava samo CentOs 5. Probao sam i Zpanel, ali on je ponajviše oku ugodan. Trenutno, ne preprodajem hosting pa mi panel i ne treba…, jednostavno želim odraditi preko shell-a…[/quote]

webmin je jedno, a kombinacija virtualmin/webmin je drugo, puno mocnije i puno bolje, koristim tu kombinaciju ako se ne varam vise od dvije godine, a oko godinu dana s nginx-om… Iskreno najbolji panel koji sam koristio, samo nije jednostavan u nekim stvarim, no kada se jednom uhodas, mogucnosti su ogromne…

radim i ja preko shella, npr puno paketa i stvari sam morao sam rucno instalirati, koristim centos 6.3 trenutno, 64bitni, na dedi masini. Tu je najveci problem sa 32bitnim libraryima… prvo sam sve radio samo preko shella, sad ipak za neke stvari zbog brzine rada i vremena odradim kroz virtualmin/webmin, ali svejedno to zahtjeva i unosenje nekih linux komandi, tako da panel nikako nije za pocetnike…

preporucam ti da se malo zabavis sa virtualmin/webmin kombinacijom, trebat ce ti dobro znanje u radu u shellu da npr namjesis nginx server da radi sa ovim panelom…

Koristim FCGI, tako je, no isto tako sam planirao probati PHP-FPM, no trebam uhvatit vremena da to sve testiram, ne mogu si priustiti da mi masina ne radi niti par minuta, a kamoli nekoliko sati ako nesto podje kako ne treba…

Ovo rješava problem sa nginx korisnikom:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja