Njemačka novim zakonom dovodi još više radne snage, moguć masovni odliv stanovništva

upravu si, afganistanci i pakistanci nisu arapi

kada srodnici prave djecu onda postoji opcija ili da dijete bude izvanredno inteligentno ili da se rodi poremećeno … dakle kod incesta mogu da postoje dvije krajnosti

dok je kod genetske raznovrsnosti ipak neka zlatna sredina, kao što i sve u životu treba da bude - zlatna sredina

i, navodno, veći je problem kada se malo dalji srodnici ukrštaju nego kada se ukrštaju bliži srodnici

evo šta kažu na redditu

evo i ovaj grafik, defektni porođaji po državama

poklapa se s tim da su genetski bogatije, raznovrsnije države ustvari “zdravije” a one koji nisu imale dodira sa drugim i drugačijim “bolesnije”, usput se negdje poklapa i sa tom mapom brakova srodnika

naravno da ima izuzetaka oko nekih zemalja kao što je japan, zavisi i od kvaliteta zdravstvenog sistema u državama (u africi je najgori, zato i jeste najviše afričkih zemalja sa najviše defektnim porođajima) … zavisi i od ekonomske situacije u zemlji … najbolji primjer je izrael … nema odakle nisu naselili ljude u izrael … bukvalno iz čitavog svijeta … ostavimo sa strane to što su svi po religiji jevreji, oni u izraelu vuku različite gene sa različitih prostora, miješali su se dosta sa drugim narodima i rasama tamo gdje su prije živjeli, tako da je sad u izraelu pravi genetski mix

Bolje im je da urede registraciju termina za vizu.

Aplicirao sam 29 Maja 2017, i jos nisam dobio termin.

Uzas.

1 Like

Ruin to sto si ti pokazao vise govori da razvijene zemlje imaju manje defekata, a multikulturalizam i mjesanje bas i nemaju veze. Afrikanci su izmjesani… hiljade razlicitih plemena spojenih u vjestacke tvorevine nakon raspada kolonijalizma… i ne ide im bas.

pa, osim par izuzetaka, razvijene zemlje i jesu multikulturalne i pomiješane

da ali su ta plemena na istom podneblju i nisu se mrdali vijekovima … a i nema puno razlike među plemenima

zavisi imas i jeftiniji stanova, al jos ako idu 2 pa sve po pola i isplati se zivjeti sa 2000eura, jos realno uvijek imas sanse da uspijes i imas vecu platu

Opet se vracamo na ono- koincidencija nije isto sto i korelacija.

1 Like

Te stvari koliko je koja nacija inteligentna seže daleko, daleko u prošlost i nosi odredjena karmička nasledja koja mi ne možemo precizno dokučiti. Ako se odgovori traže samo u materiji i vidljivom, onda većinu odgovora nećemo ni naći ili ćemo samo misliti da smo ih našli a oni su netačni ili nekompletni.

Previše je to široka tema. Možemo samo nagadjati ovako ili onako. Ono što se oko ovoga vidi je:

  • Nemačka direktno zagovara i pokrenula je sa Amerikom, Britanijom i ostalima ovaj val emigranta koji preplavljuje Evropu
  • uz pretpostavku da se ide ka ukidanju keša (što je valjda očigledno svakom ko iole prati finansije i bankarstvo), može se dalje pretpostaviti da se ide i ka nekoj elektronskoj valuti koja će se lakše kontrolisati iz jednog centra
  • sve to se opet uklapa u plan za ukidanje granica, religija, nacija itd i stvaranje jedne globalne svetske kupoholičarske zavisne civilizacije

To su naravno sve samo pretpostavke, ali pretpostavke većinom iz svoje glave, ne ono što mediji serviraju, već čisto iskustvo i neki zaključci temeljeni na dosadašnjim ostvarenjima i dogadjajima.

U mojoj glavi su se religije, nacije, rase i sve ostalo vec odavno pomjesalo. Vise gledam tko je kakvi covjek s svojim djelima.

Dobro ce bit za RH kad svi koji rade odu. Naravno ja nemogu otici jer nemam spremu koju trebaju te drzave, mada si ponekad pomislim, pa sta se zahebavam, pa tamo u toj EU mogu zaraditi kao cistac WC-a vise nego profesor ovdje. kazete stan je skup u Njemackoj, ma nemoj, sta da bude 200 Eura? pa ipak zivis u gradu, velesili i sad bi ti tamo u tom svjetskom gradu imao nekretninu zabadava…

Cijene ce u tim drzavama samo rast a u nas padat, kod nas se moze kupiti kuca zabadava, odnosno nitko je niti ne kupuje, sta ce dati 10 000 eura za kucu u nekoj zabiti kad za te novce moze zivjeti u Eu 10 mjeseci i zaraditi dodatnih 20 000 Eura.

Ovi zakoni i EU su napravili vise za nas Hrvate nego nase vlade. Oni ce ljepo uzet nase radnike, a mi cemo konacno dozivjet da ovaj dvostranacki system padne, pa ce sve biti postenije i bolje… Uhljebi ce morat otic jer nece biti para i tako…

3 Likeova

@jorgovan a gde to ima Garsonjera za 800-1000 eura ? Vidi čuda, ja placam Garsonjeru 340 eura, pa niko ne spominje pomoc za stan 200e mesecno tako da mesecno placam 140e. Niko ne spominje dve duple plate? Placen odmor u trajanju od 5 nedelja. Mogucnost da sta zamislis uzmes na rate sa 0% kamate. I sad ce neko da mi kaze ne isplati se ziveti ovde? Sta je sa nama budalama (mislim na sebe) koji radimo u dve firme, pa dve plate, pa kad dodje dupla plata ono dodju dve duple plate. Ne, ne isplati se moj Jorgovane ziveti i raditi u EU. :joy:

Edit: Zamislite vi koji zaradjujete Online da radite u EU a uz to kaplje vam i ta vasa Online zarada ? Svako ko ima priliku i mogucnost da ode vani, ne treba se mnogo razmisljati. :wink:

3 Likeova

@Aleksandar.Innsbruck

U Munchenu teško da ćeš naći stan ispod 800 eura.

Bili su i tamo nekad stanovi po 10 eura po kvadratu za najam, ali prošla su ta vremena.

Isto tako, ako nisi znao, Hrvati još uvijek imaju zabranu rada u austriji, osim ako sredjuju papire kao i svi drugi van EU, što traje.

Sve što kupuješ na rate nije besplatno.

Recimo 1000 eura je za cash, 1100 za kartice na rate, ali kao bez kamata. Platio si ovih 100 eura kamata + god. članarina.

Vjeruj mi kod bankara ništa nije besplatno.

Recimo u hr radim dobar job, dobra plaća, meni se ne isplati seliti u de, za manje od 70 k eura brutto godišnje, što netto mj ispadne oko 3300 eura.

Tko kaže da možda jednog dana neću raditi za strance remote, ali ne za de IT plaću, nego usa IT plaću.

1 Like

Joj jorgovane za nekoga tko mlati preko 70 000 eura godisnje nekako slabo trosis ili su kartice toliko pune da nikada ne uzimas na rate.

I u HR se daje na rate bez kamata… KTC, PLODINE, i tako neki ducani daju do 6 rata robu na rate bez kamata.

A sto se tice IT-a, ako radis za firmu u HR onda ti je definitivno bolje raditi za firmu u EU. A koliko kuzim ti radis za sebe pa zato i uzivas sve najbolje, nabijes si europsku placu a zivis u HR.

Nasim EU radnicima bi bilo najbolje da rae u EU imaju EU place a zive u RH.

Ne radim za sebe. Nisam rekao da imam godisnje 70 k eura brutto, nego mi se za manje od toga ne isplati seliti u de.

Ako je stan 800 eura, hrana i ostalo 400 eura, prijevoz 200 eura. Ukupno 1400 eura i sad da odem za 2500 eura netto(50 k eura brutto god), razlika je 1100 eura iliti 8200 kn, ako imas sve troskove jos i doma kao i sada, od ovih 1100 eura oduzmi 500 eura, ostane 600 eura.

@jorgovan Nisam mislio da uzmes kredit za dzipa vec sam mislio npr laptop od 2000 eura mozes uzeti na rate na 36 meseci i laptop ce te izneti 2000 eura ni euro vise. Dakle, u prodavnicama bukvalno sta zamislis uzimas na rate bez kamate. Naravno da ako zelis cistu lovu 50-100k onda kamata je tu.

Ono sto ja planiram uraditi za 3 do 4 meseca jeste, da uzmem kredit 250 000 eura, i da mesecno vracam oko 600-700 eura. Da umesto placanje kirije, kupim stan i vracam ratu kredita za stan a ne da bacam u kiriju. Nakon 30 godina stan je moj. Sta dobijam time ? Ziveo sam 30 godina u tom stanu za 600-700 eura mesecno, i nakon toga stan mogu prodati za jako lepe pare i doci sa 250 000 kod nas u penziju. Da ne pricamo sto za 30 godina stan ce vredeti pa bar duplo ovde. Ovo nisam ja izmislio hladnu vodu vec ucim od mnogo starijih osoba koji su to uradili pre 30 godina i evo sada imaju po par Garsonjera, izdaju, zive kao carevi. EU pruza mnogo toga… :slight_smile:

@Aleksandar.Innsbruck

Samo ti kazu, ako je cash imas 10% popusta na tu cijenu, tu je caka.

Prevoz placam 29 eura mesecno. U Innsbrucku, turistickom gradu koji zivi samo od Turista. Ziveo sam 2 godine u Parisu, mesecna je 50 eura. Tako da ovih 200 eura prvi put cujem. :slight_smile:

1 Like

Ma koja Evropa…koja Ameriga od kuce 1000 $ mesecno i samo laganini …kafica…rekreacija…a ako hoces vise malo pojacas tempo al opet od kuce…100 $ dan 24 radna dana 2400 $ mesecno…nijedne pare ne vrede odvojnog zivota od zene dece prijatelja…

4 Likeova

znam dosta ljudi kojima je lijepo na zapadu a znam ih dosta koje kada pitaš “ostane li ti šta” - “ne ostane ništa” … tako da … nije sve crno - bijelo

jedino što znam da na zapadu forsiraju kredite, plaćanje na rate … bolje dići kredit pa nešto kupiti nego iskeširati, odmah pitaju otkud ti pare ha hu … što je i logično da pitaju … a i jeftinije izađe

@korisnik9758789

Isto vecina zivi na kredit kao i u hr. Otisli balkanci u eu, vidjeti svijeta, odma novi auto kad dodju doma kur… do kraja, a tamo spavaju u supi i rade za1200-1500 eura netto.

Kad odes recimo u de, tebi treba 1-1.5 god da stanes na noge , sve ostalo su bajke.

Puno majstora koji znaju posao se vracaju u hr.
Tko voli nek izvoli.

Standard u de i austriji je bio takav da se svake dvije god. mijenjao namjestaj, kucanski aparati i sl., zato jer su glupi.

Poslije krize, moraju uzimati kredit ako hoce na more.

ovo mi se ne cini realno, kolika je to kamatna stopa? Kolika placa treba za takav kredit?

na zapadu su kamatne stope niže nego kod nas … ako je kod nas kamata 3-4% tamo je 1.5-2%