njemački i austrijski sadržaj i dupliranje

Kako riješiti najbolje problem gdje imam jednu nacionalnu domenu za austriju a drugu za njemačku a kako se radi o istom sadržaju(ista stranica na njemačkome) sam sebi radim dupli sadržaj. Kako to riješiti i iz toga izvući maksimum? hvala

Pozdrav

Možda alias domenom. Postavio sam ja slično pitanje pa bi obojica mogli dobit odgovor. Tj ti ga već imaš ako se ne varam u mojem prvom postu. Pogledaj.

Alias domena ti je valjda takozvano silent redirektanje, učitava sve iz originalne domene ali se u browseru prikazuje ova nova domena koja nije original. Šta god klikneš ne miče ti se adresa u browseru na originalnu već brije na ovoj Alias.

Razmeš? :ljug:

[SIZE=“1”](nisam ni ja 100 posto siguran pa bi bilo dobro da se još neko uključi u raspravu)[/size]

Tako je sada kod mene ali vidim da nije baš dobro tako napravljeno. Problem je što bi želio sa svakom domenom konkurirati na različitom tržištu, a dolazi mi do mješanja

nikakvih ideja nema?

Najbolje rjesenje je napisati razlicit sadrzaj za svaku domenu.

Takodjer izbjegavati “mirroring”, znaci ne hostati slike, css, skripte itd. u istom folderu a prikazivati na razlicitim domenama pod vise sajtova.

G ih moze protumaciti kao spam.

Ponekad, makar je razlicit sadrzaj, ako je sajt “mirrored”, moze zaraditi penal.

Takodjer ako je mirrored, imat ces problema s landing page u adwords-u. (poor quality score)

G’s Landing Page and Site Quality Guidelines:

Ali uglavnom prolazi ispod radara ako ne pikiras na “teske” kljucne rijeci.

Druga opcija je 301 redirect jedne na drugu, sva vrijednost redirectane domene se prenosi na prvu, zajedno s pozicijama na G i svime skupa.

Ako su ti domene / sajtovi novi, nema smisla redirectat jer ne prenosis nikakvu vrijednost s jedne na drugu. Isplati se red. stari sajt s nekakvom reputacijom na novi ili na stari da bi ga se ojacalo…

Ja bi isao na dvije razlicite domene, s razicitim sadrzajem ali ti se postavlja pitanje preslikavanja koje moze zavrsiti lose.

Zavisi na koliko jake termine ciljas, koliko je star sajt, kakve su ti trenutne pozicije…

Ugl. predlazem 2 domene, razliitog sadrzaja.

ali… zapravo i neznam sto je cilj toga…

ja bi trebao onda praviti sajt download-igre.ba download-igre.hr download-igre.rs
a zapravo to je sve isto… zasto?!

Radi se o ciljanju kljucnih rijeci u nazivu domene i ciljanju regionalnih rezultata s regionalnim domenama.

Primjer pozicije “istog” sadrzaja na vise domena:

Prva pozicija u oba slucaja “isti” sadrzaj na razicitim domenama.

IT - Aloggio Croazia

CZ - ubytování v Chorvatsku

[SIZE=“1”]Well done B[/size] :wink:

Nisu novi sajtovi ali sam se nadao da će se kroz godinu dana stabilizirati svaka domena svojoj državi međutim to se nije dogodilo s austrijom i njemačkom. Znam da bi bilo najbolje napraviti novi sadržaj ali je dosta posla napisati sve tekstove ponovno i onda ih dati na prevođenje…Sajtovi su kompletno na zasebnim domenama. Imate li kakvu ideju kako najbezbolnije riješiti ovaj problem, s najmanje gubitaka

Sta ti znaci “stabilizirati” ?

Su filtritirani, lose pozicionirani, nesto trece ?

Ne postoje drugi nacini rjesavanja tvog problema, imas 2 identicna sajta s dupliciranim sadrzajem, jedan moras promjeniti ili ukloniti.

Inace, mogao si komotno rangirati na .at i .de s jednom domenom na njemackom.

Pogotovo ako je neki žnj keyword.

pod stabilizirati sam mislio da će svaki konkurirati u svojoj zemlji. Problem je što za neke riječi je jedan bolji u njem, drugi u at i obratno. Mislim da ne postižu svoj efekat kako bi mogle. Ništa počinjem raditi na novoj verziji za jednu zemlju. Hvala na savjetima. Pozdrav