Nogomet ⚽ općenito

Inace, igra li ko FM?

Zapoceh sejv danas, druga turska liga- Bursaspor. Po FM-u generalno njihova druga ko sprska prva kad su kvalitete u pitanju :smiley:

1 Like

Tacno se vidi da si uzo menadzer igrat :slight_smile:

Meni je on pogotovo one sezone u LE i prve u LS bio jedan od najboljih.

Kazu da su Savic i Stojkovic potjerani jer doslo pjani na trening. I da su pored toga krsili cesto disciplinu.

A ne mos poredit Lutovca i Van la Paru. La Para je igro premijer ligu i nosio se sa alama pa se mozes nadat da moze, kod Lutovca se ne mozes nadat da moze. Pogotovo jer Lutovac nije neki talenat. Ali je pogresno, bas pogresno jjdovodjenjeeshvatiti dovodjenje Holandjanina kad je u ta doba kad je on dosao Gavric sa 18 godina bio ubjedjivo najbolji igrac prve lige.

Ne moze se za dva miliona dovesti zvijer, to je mala para u fudbalu. Mislim moze ponekad, ali rijetko. Nekad se ubode i za manje pare, al cesto kvalitet ne donose ni mnogo skuplji igraci.

Eno pomenuh ti Bruna Petkovica koji je bio los u seriji a i seriji b pa u Dinamu igra odlicno. Imas Sadika koji se raspadao u Skotskoj, seriji b, pa eno sasvim solidan igrac. Dok imas npr onog Eduarda sto je bio jedan od najskupljih pojacanja Partizana ikada pa je bio krs 1,2 miliona prije 5 il tako nesta godina. I masa takvih primjera.

A sto se tice tih role plejers pa to i Cz cini, samo sto je takva situacija da ti igraci nisu interesantni nikome pogotovo poslije onakvih rez u ls. A ima i do toga da rezultati cesto ne odgovaraju klasi igraca no je vise do trenera taktike pa igraci ne dobijaju na cijeni. Imas takav primjer Bate Borisova koji je redovno igrao ls, a nije pravio uopste znacajne trofeje.

Meni se on ne svidja. Sav je nekako tanan. I ajd kad je tanan bar ocekujem neki dribling ili bas iznad prosjecnu brzinu, al jok. Bas onako, solidan igrac

Ne racunaju na njega. Jos je u timu. Cu nisi gledo? Ne pratis domacu ligu?

Da tacno, ali nema skoro nikakve razlike izmedju 16 pozicije i lupam 25-28 pozicije, medju kojim se nalazimo Srbija i Poljska. Razlika je iz kojeg ce kola sampion i ostali krenut kvalifikacije. Al nimalo krucijalne stvari. Tako da su Poljaci u istom polozaju i raspadu se silno zadnjih 4-5 godina.

Ja ti kazem i ako dodjemo do 15og poslije godine igranja 5 predstavnika i onda ide obavezno ispadanje sa pozicije 15 jer ne mozes zadrzat bodove jer se djeli sa 5 a racunaj da je taj peti neki kladionicarski Radnicki, Mladost Lucani. Da bi zadrzao 15tu poziciju dje ce trebat minimum da igraju dva tima u grupama sa nekim pobjedama i ovi ostali da ostvare po neku pobjedu i dodju do pred kraj kvalifikacija. Sustinski sa ovim kvalitetom se ne moze to odrzat.

Tacno :trophy:

Ja ga samo ukljucih i odigrah jednu prijateljsku, ali posto nisam dugo nista radio a krenuh solidno posljednih dana, ugasih ga, da se opet ne navadim.

Kolko sam ja tu vremena ostavio. Znao cake, gliceve, kad na fm 08 u italijanskoj ligi izbacis sve igrace iz rezervi pojave se oni sivi igraci, al sivi ubice, s kojima mos potpisat ugovor. jezio se od onih kvazi navucenih koji sezonu odrade za par dana. Igro ful tajm meceve, koji su trajali vise od pravih. Danima rovario po africi u potrazi za talentima, pa se posvadjam sa suprugom oko bilo cega samo da odem igrat fm. Igro MLS 30ak sezona. To treba igrat, trejdovi, draft, ogranicenja, drugi sport i igrica. Imam vremenski satnice 2 godine bez pretjerivanja na menadzerima svim. Ko se ne zna kontrolisat ne valja igrica nikako.

Igrao sam sve od 2008. do 2017.
U zadnjih par godina nažalost nemam vremena, ali to je, uz stronghold crusader, najbolja igrica ikad :grinning:
Na 2012. sam sa Leedsom obranio ligu prvaka i mislio da je to kraj jednog menadžera… Al malo me Zidane zeznio :rofl:

Al je komentar napravljen prije nego sto sam pokrenuo menadzer, a i nisu plate u fm odradjene za znj zemlje poput nasih :slight_smile: Idalje stoji poredjenje sa Vulicem ili bilo kim slicnim iz JSL, koji pored svega ne samo sto bi bio manje placen nego bi se vjerovatno i prodao i ne bi zauzimao mjesto stranca, pa tako ne bi morali kikovat Jirku iz tima.

Ja sam gledao svaku utakmicu. Meni je bio u najbolju ruku prosjecan igrac (prosjecan u zvezdi tad)… imao je nekoliko velikih propusta koji su nas mogli skupo kostati. Eto prvo mi pade napamet onaj idiotluk protiv Krasnodara… da vidis kako 50k ljudi zasuti na 30 sek zbog Stojkovica :smiley:

Osim krsenja discipline zbog mamurluka i slicnih stvari… spominjalo se i samaranje Marka Marina. Koliko tu ima istine, tesko reci, vjerovatno se i nije desilo, al onda opet- gdje ima dima ima i vatre. Sto bi rekli englezi nemaju oni benefit of a doubt.

Uzeo samo radi primjera eto, Gavric je jos bolji jer je domaci, pravo iz kluba, nije uopste placan nesto mnogo. Ako dovodis stranca koji ce igrati umjesto njega onda bi mozda trebao platiti i nesto vise ali dovesti nesto da valja jer nije samo da ga placas nego on i uzima mjesto Gavricu znaci mora biti bas dobar. La Para je igrao premier ligu… ali kad? Kakva je bila situacija prije nego sto je dosao ovamo? Koliko znam nije se mogao nametnuti ni u drugoj ligi…

Nije realno da se pogodi svako, ali treba prosjecni doveden igrac da ima ok odnos cijene i kvalitete. Opet se vracam na Garciu- meni dobar transfer… I da su ga platili 200-300k meni bi se opet svidio. Evo pratim i NBA- kad pricaju o trejdovima cesto se kaze da je bolje 1$ nego 4x 25 centi… tako mi i ovdje bolje jedan Garcia nego tri van lapare. Vracamo se na domace igrace- dovodis ih za malo i za % jer je to dobar deal za oba kluba, oni cine vecinu sastava. Dugo ih gledas, ne kupujes macka u vreci. Plati stranca i 3m, al de nesto da je ok. Ogranicen si sa igrackim “pool”-om kojem zvezda odgovara, ali postoje i takvi igraci

Meni bi bilo draze Garcia za 2.5m i da igra, nego da smo Van Paru dobili za dz i da mora igrat.

Ne gledam Vozdovac, ne znam ni gdje sad. A i ostari sad jadan, vise se ne moze izvlacit na mladost nazalost

Pa razlika je 15 mjesta. potrudis se malo i mozes nakon seozne upasit na 15… a ovamo se mozes ■■■■■ narednih pet sezona minimalno :smiley: Malo i ispustam kontekst ovdje, dug odgovor, mrsko mi trazit gore koji je bio originalni argument

Fora sa 15. mjestom je nada da ce Partizan iskoristit kvalifikacije za LS, znaci to je ono cemu se nadas a ovaj peti je samo teret za ligu naravno. S malo vise para bi i blizanci trebali biti bolji u Evropi. Eto vidis kako se Zvezda preporodi uz malo srece na pocetku… a sad vec ima pripremljeno i utabano da igra makar grupnu fazu LE (Nosioc u trecem kolu za LS, nosioc u playoffu za LE)…

Hehe, ima i Dinamo Kup UEFA. Liga prvaka je jača, ali niti Kup UEFA nije za bacit. Ali…oboje je bilo prije hrpu godina. Posljednjih godina Dinamo i Zvezda nisu usporedivi, u korist Dinama :wink:

Tako se igra! :slight_smile: Ako netko odradi period od tekme do tekme za manje 1 dan onda nije dobar managaer. Treba popričat s igračima, podesit individualne treninge (i to stalno ažurirat), pregovarat, tražit pojačanja i još puno toga. To se ne stigne odradit u sat vremena ako radiš kako treba. A tekma mora ići full time. Kad je prilika za gol, kod pravih igrača je napetost kao kad gledaju klub za koji u stvarnosti navijaju :slight_smile: Nema smisla si uskratit taj gušt.

Pa sta ja znam… Dinamo igrao samo jednom konckout fazu evrope (tj da su igrali na zimu/proljece) u zadnjih pedeset godina?

Zvezda ima isto prolaz u istom takmicenju, i isto je trebala igrati drugo kolo knockout faze, milimetar na pesicevoj kopacki je odlucivao o tome jednog zajebanog dana u Moskvi…

Dinama unistio Atalantu- svaka cast… Zvezda unistila prvaka svijeta sezonu prije toga. Jos je prosle godine se moglo igrat proljece- nego Tomane omasi penal i zajebase nas braca iz Atine.

Reko bih da je Dinama jaci ekonomski… kad su u pitanju evropski rezultati u zadnje 3 godine… pf ne i bas :slight_smile:

Misliš Kup sajamskih gradova. I to porediš bez srama sa Ligom prvaka i Prvakom svijeta :slight_smile:

ma ono je nidje veze sa penalom. ja se sjećam da po njegovoj strani u kvalifikacijama za le i grupama mu niko nista nije mogao. spreman bio da igra dvije utakmice zaredom. no ukusi su različiti.

Nekad se tako zvalo, pa se zvalo Kup Uefa, pa se danas zove Europska liga :wink: Meni je to i danas Kup UEFA.

Misliš na Kup prvaka, i to u onom starom formatu? Ono kad je i Steaua osvajala i kad su mali klubovi poput Zvezde još nekako i mogli to osvojiti? :slight_smile:

Ali da, Liga prvaka i onakva je veći trofej od Kupa UEFA, bez ikakve dvojbe.

Danas, i Dinamo i Zvezda su ku*ac od ovce u europskim okvirima, ali je danas za Zvezdu Dinamo ono što je nekad Zvezda bila za Dinamo :slight_smile:

da ali nije zvanično uefa liga nasljednik kupa sajamskih gradova, kao što je liga šampiona nasljednik kupa šampiona

alooooo. ču mali klubovi poput Zvezde?!

da ti znaš kolko je godina prošlo da Zvezda dođe na neki nivo ko Dinamo i kolko godina se čekala liga uefa kamoli liga šampiona. đe sad Zvezda u odnosu đe je bila ovo je top. Ja ne gajim iluzije da se može iko sa ovih prostora uglavit ne u prvi razred evropskog fudbala, no u drugi. doć u neki nivo olimpijakosa je odlična stvar i teško da može dalje od toga. može se desiti presedan ponekad, ali teško da bude konstanta. mada ja i kad je CZ bila krš najveći sam više volio pogledat Zvezda - ČKS Čelarevo no većinu utakmica LŠ.

A to ko je trenutno bolji ja nje znaju. To je tu negdje u dva grama.

1 Like

Ja bih reko Olimpijakos malo jaci od Dinama, a Dinamo nesto jaci od zvezde… Ali slazem se da razlika izmedju Dinama i Zvezde nije bi blizu ko sto je bila kad se osvojiio kkup sampiona

Eto kad je Prosinecki bio, rezultati su bili jako losi, jako losa energija bila na kraju mandata, ali su mi igrali ljepsi fudbal nego danas

Ma nemrem, na mobu sam i nemam ja zivaca za borbu s tipkanjem po forumu s moba. Otipkam reply i vidim da je sve izmijesano

@mitok sta bi ovo veceras sunce ti poljubim :slight_smile:
Svaka cast, rezultat za svako postovanje realno!
Malo nisam upoznat sa detaljima 100%, ali mlo mi nije jasno zasto ste razapeli Mamica kad je od Dinama napravio klub za respekt, godine sistematskog rada su vas dovele do ovde. Verovatno jeste uzizmao sa strane, ali naivno je ocekivati da neko napravi ovakav projekat za 1000e mesecno.
Kako god, svaka cast, bas bas velika stvar.

Mozemo to i ovako gledati… Dok su Mamici bili u klubu, Dinamo je izgubio 2:0, a sada nakon sto je mlađi Mamic otisao u zatvor i stariji morao napustiti funkcije, Dinamo je dobio 3:0.

Mislim da su za danasnju pobjedu zasluzni iskljucivo dobri igraci, poput Orsica koji je zabio sva tri gola, a ne treneri i menadzeri kojih nije niti bilo.

A od starijeg Mamica ocekujem da uskoro preuzme NK Međugorje pa osvoji s njim prvenstvo BIH, pa onda moze i u Ligu prvaka :smiley:

Da, samo što ovi nisu ukrali milijune iz kluba nego stotine milijuna :grinning: :grinning:

alal im bilo kad su napravili klub iz kog mogu ukrasti stotine miliona

1 Like

Divota! :smiley: Ovo je stvarno jedna od onih pravih povijesnih pobjeda. Nije mala stvar. Izgubili smo prvu 2:0 i večeras je Kane opet bio u prvoj postavi pa je bilo realno očekivati da će Tottenham zabiti bar jedan gol nakon čega bi nama trebala bar 4 za prolaz, ali eto, ispalo je tako kako je ispalo :smiley:

On je definitivno napravio od Dinama ozbiljan klub i majstor je za transfere, ali je isto tako i veliki muljator i lopov. Prisvojio je klub i izvlačio novac, petljao se u sve odluke i ponašao se kao da je 100%-tni vlasnik Dinama. Svi kradu i svi će krasti, ali on je i krao, i to se znalo i prisvojio si je klub. Eto ukratko.

Hvala :slight_smile: Ovo je stvarno uspjeh za pamćenje. Tottenham nije baš neki bezvezni klub :slight_smile:

Ako je nekom promaklo, samo da se zna da je Oršić prije trećeg gola primio loptu na našoj polovici! Prošao pola terena i 3-4 igrača pa vrhunski zabio uz stativu. Ma kakav Messi, Oršić je od danas glavni :smiley:

:joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy:

Svaka im čast, zaslužena pobjeda i prolaz. Oršić na ljeto neće znati koji klub da izabere.

u principu nije daleko od istine. realno mamic je u dinamu valjda 20 godina , a dinamo je tek zadnje 3 godine poceo igrati ozbiljan nogomet, ipak se to dugo i predugo cekalo, a poklopilo se bas s time kad je otisao u BiH.

ocigledno njegova divljanja nisu dobro sjedala igracima i trenerima i odahnuli su i oslobodili se kad se ovaj konacno maknuo. jasno i dalje je vukao konce, ali izgleda da je atmosfera bila puno balja kad ga fizicki nije bilo.

sumanjm da bi i bjelica toliko ostao da je on bio tamo.

mislim hebo nas je bar 10 godina sa svojim trenerima ili “trenerima” tipa cacic, jurcic i slicni koje je stalno vrtio u krug a dinamo se s njima propisno sramotio po europi.

to je izgubljeno desetljece, a to je steta jer otkad je on u dinamu, ovo je vec barem treca dobra generacija, a prva je koja radi ozbiljnije stvari. znaci sve ovo smo trebali gledati barem 10 godina prije.

no sta je tu je, treba uzivati u ovim trenutcima :partying_face: :partying_face: :partying_face: :partying_face:

jucer onaj treci gol orsica, odmah sam se sjetio brazilskog ronalda pa mitoka haha

al u 106. minuti uzet loptu u svojoj polovici, preci 4-5 pjetlova pa onak zabiti… ja ne znam, to je … ne znam…

Mislim da ce dinamo igrati finale.

Kakav je meni kretenizam sviranje ovakvih penala. Pa dje coek ruke da drzi kad trci? Ko moze trcat da blokira centarsut s rukama iza ledja? Dje logika da se svira penal i poda ekipi 80% sanse da da gol u trenutku kad nema realne opasnosti po gol u nekim izrazenim procentima. Stvarno moraju korigovat besomucno sviranje penala, jebali ih penali.