NormJS - root Class

@belmin

Poceli ljudi uvidjati da jedan dio toga ne valja ili veci dio.:smile::smile:

Izmislili ljudi funkcionalno programiranje, koje bas i nije prihvaceno u 21.st, izmislili objektno programiranje da se rijese problemi koje su imali kod proceduralnog programiranja, iako je c jos uvijek kao jezik dosta koristen.

Onda njim nije bilo dovoljno OOP, pa su izmislili design patterne da se uvede reda. Ni to nije bilo dovoljno pa su postale popularne razno razne arhitekture kao mvc, mvvm i sl, nadalje, ekipi ne valja sql, pa izmisljaju orm i sl.

Ni to nije bilo dovoljno, pa se izmislilo domain driven development i hrpa slicnih arhitektura, i sad sve dalje, sve se vise komplicira.:smile::smile::smile::smile:

Da se odma ogradim, ucim design patterne, znam OOP, proucavam domain driven development itd.

Npr. Sto se tice JS i ostalog, najradije bi za projekte koristio cisti JS.:smile::smile::smile::smile:

Ponovit ću samo najbitnije.
Kada se izvede na dobar način validacija standarda tih konponenti koje treba standarizirati, onda će to biti cross browser kompatibilno bez specijalnog angažmana od strane browsera, što trenutno nemamo.

A da je potrebno, sigurno da je potrebno…štoviše, neizbježno je… vrijeme će pokazati. :wink:

Ocito je da nisi pisao mnogo JS-a, ako tako mislis :smiley:

2 Likeova

JS nisam puno, ali dovoljno.
Sto nedostaje JS-u? Nekome se JS gadi, nekome ne. Tako je kod svakog jezika.
Jezik kao jezik, znam treba vise tipkati, mozda kompliciranije i sl. Isto kao da kazes zasto ljudi koriste c, kad imaju c++, rust, go lang i sl.
Uvijek ce biti onih koji ce koristiti C lang.
Da mi se pruzi prilika raditi C lang, jucer bi pristao.

Nisam jedan od onih koji se hvataju za nove stvari cim se pojave zato da budem drukciji ili zato jer je to kul.

Ništa, zato su se nad njim i izgradile razne tehnoligije.
Ne fali ništa ni asembleru…

Onom jeziku kojem fali, nad njim se ne gradi…nego izumire.

I vecina tih tehnologija opet ima odredjene probleme.

Svaka tehnologija koja je izgrađena nad asemblerom ima neke svoje probleme :smiley:

Zato je tu normJS :wink: (Tj. bit će :stuck_out_tongue: )

S tobom uvijek neke rasprave oko jezika, a nigdje nekih konkretnih cinjenica :smiley:

Ne nedostaje nista, boljeg za Browser trenutno nema.

Sta cekas ? Poslova za C ima svugdje i cak sta vise odlicno su placeni.Rece mi neki dan kolega da je vidio neki oglas za C developera 150k eura, lokacija Berlin.

Right tool for right job.Zasto su Docker i Kubernetes pisani u Go, a ne u C ?

Radim, nemam vremena ni za sebe.

Imam uvjet, a to je remote job.
Za sada ne selim u inozemstvo.

A remote poslova za C developera nema ? Daj ne zaj. :smiley:

@belmin

Nisam naletio jos na takve oglase.
Neznam gdje traziti takve poslove, osim stackoverflow i facebooka.
Ali ne c++, nego cisti C.

Toptal npr. ?

Al ja imam osjecaj da ti hladno trollas cijelo vrijeme :smiley:

Ni lošijeg. JS je jedina opcija za browser :slight_smile: Nema ništa pored JS-a. (Znam da znas :wink: )
…e sad, postoje jezici koji se kompajliraju u JS. To je sad vec filozofsko pitanje jesu li oni JS ili nisu.
Ali to su svakako jezici koji su nastali nad JS-om, a ne pored njega.
Znaci sve su to unuci JS-a, ako već nisu JS.