Nova pravila za sajtove koji imaju Google Adsense reklame

Od sutra pocinju da se primenjuju pravila za sajtove koji koriste google adsense reklame.
Ako niste u podesavanjma namestili da se prikazuju i optimizovani oglasi i na sajtu u posebnom prozoru naglasili pravila koje google zahteva, prestace se prikazivati takvi oglasi.
Ja sam iskreno u nedoumici jer ce mi mozda poseta biti smanjena zbog toga pa jos ne stavljam gdpr i kalifornijski zakon u prozor i pravila kao i obavestenja koja se moraju prihvatiti ili ne prihvatiti od strane posetilaca da bi mogli pristupiti sadrzaju sajta.
Ako se ne stavi to obavestenje onda se prikazuju samo neoptimizovani oglasi.
Sta vi mislite o tome i sta ste uradili?

Ja o tome ne mislim ništa ja to nisam stavljao još niti razmišljam o tome.

Kako rekoh u jednom od ranijih postova ovde na forumu dovoljno je što “prve posetioce” smaram sa banerom za kolaćiće za sajt (uz to sam primetio preko hotjara) da niko gotovo i ne klikne na “slažem se” ili ni na “ne slažem” još treba da ih smaram i sa Adsense banerima za GDPR u vezi reklama ! Pa da oteram posetioce sa sajta neka fala.

Ako je njima u korist da google adsense gubi lovu na personalizovanim oglasima koji im donosi najviše love i na koje su najviše skoncentrisani i advesteri i publihseri kaoi Google ili da nema dovoljno oglasa na sajtu i meni je.

1 Like

Da personalizovani i nepersonalizovani,napisao sam optimizovani i neoptimizovani,jbg omikron deluje.
Slazem se ni ja ne stavljam jos jer isto ima raznih za kolacice pa mora i za kalifornijski ali ako ne stavimo necemo imati personalizovane oglase pa onda mozda i manja zarada.

1 Like

Ja znam da adsense nudi dal hoćeš korisnicima da prikazuješ na sajtu personalizovane i nepersonalizovane adsense oglase i maš auto ads kao jednu ajd da kaćžm vrstu oglasa adsense

.Možeš li pojasniti koji su to su ti to optimizovani i neoptimizovani oglasi ne kontam te :thinking:

1 Like

Postavite, ja to imam od 2020 godine. Cini mi se da u pocetku bude pad zarade, al kasnije se to vrati.

1 Like

Koliko sam ja skontao optimizovani su ono sto je korisnik pretrazivo pa mu to nude, a ovi drugi su oglasi koje prikazuje po tematici, rijecima na sajtu…

2 Likeova

limenka2017 to je tačno što si ti rekao
kod mene je adsense na srpskom jeziku
Personalizovani (znači tražiš po netu forum on ti izbacuje oglase vezane za forum kad dođeš na nečiji sajt)
nepersonalizovani adsense oglasi u tekstu po rečima il komentarima pomeneš forum i on ti prikazuje posle oglase vezane za forum

i opet kažem to je baner koji je za korisnike iz EU baner GDPR, CCPA ibrazilski LGPD ja to nisam postavljao do sad niti ću postavljati sad za sad za dalje videću

2 Likeova

Nisam ni ja nista dirao vidjecemo kako ce biti naredni period.

1 Like

kod mene posjete nikad bolje a klikova drasticano manje a i cpc je pao…

Kod mene do sad nema nekih promjena vidjecemo od sutra. Manji cpc jeste uobicajeno za januar ali nista strasno

Napisao sam da sam pogresio odmah ispod tvog prvog komentara pa umesto personalizovani napisao optimizovani.Imam koronu pa sam smlacen.

Jeste li stavili obavestenje za korisnike da biraju koje ce oglase?

Pravi komentar za temu je trebao da izgleda ovako.

Od sutra pocinju da se primenjuju pravila za sajtove koji koriste google adsense reklame.
Ako niste u podesavanjma namestili da se prikazuju i personalizovani oglasi i na sajtu u posebnom prozoru naglasili pravila koje google zahteva, prestace se prikazivati takvi oglasi.
Ja sam iskreno u nedoumici jer ce mi mozda poseta biti smanjena zbog toga pa jos ne stavljam gdpr i kalifornijski zakon u prozor i pravila kao i obavestenja koja se moraju prihvatiti ili ne prihvatiti od strane posetilaca da bi mogli pristupiti sadrzaju sajta.
Ako se ne stavi to obavestenje onda se prikazuju samo nepersonalizovani oglasi.
Sta vi mislite o tome i sta ste uradili?

Personalizovani oglasi su oni koji se prikazuju kada korisnik nesto trazi u pretrazi pa gugl preko kolacica plasira takve oglase.
Nepersonalizovani oglasi su oglasi po temi i tekstu na sajtu ili stranici,primer pisanje o igricama,prikazuju se oglasi o igricama…

1 Like

Kod mene su ukljuceni personalizovani oglasi, ukljucene poruke za EU i Kaliforniju. I potrebno je imati Privacy za svaki sajt.

1 Like

Privacy police obavezno imam i obavestenje za kukije ono da li prihvataju.

Kakvo vam je stanje sa oglasima prethodnih dana? Kod mene čini mi se da je sve O.K. reklame se regularno prikazuju iako nemam postavljen onaj baner za zahteve.

Čak sam išao preko nekih proxy-ija da vidim i reklame se prikazuju ko i pre nesmanjenim brojem

1 Like

Kod mene isto nema neke velike promene u ceni i broju prikazivanja adsense reklama iako nisam stavio onu smarajucu poruku za GPDR, kalifornijski i brazilski zakon za koji ni ne znam sta je.Objasnjenje imam u privacy police od prvog dana na sajtu da ne prodajem podatke korisnika i da samo vidim region odakle su posete…

1 Like

taj adsense je tesko smece jedva skupim 10$, dobijem od poste ono obavestenje da mogu naplatiti kad dodjem do valjda 50 ili 60$, dodjem do 40$ i ugase acc, 2-3 godine sam se drkao, to je teska prevara, zarade, a nece nista da ti daju, ne verujem u online zaradu, sem ako nisi veliki programer i strucnjak pa sam naplacujes svoje rezultate

Mnogo nas zaradjuje preko adsense.Treba procitati par puta i postovati njihova pravila i sve u redu.Ne sme se klikati na reklame ili navoditi na klikanje…Redovne posete, prirodna zarada koja je meni isto bila mala na pocetku ali sve sam radio po pravilima i nece te dirati iz adsense.Sadrzaj originalni i normalan…

1 Like

Otkud on zna da li ja nekog navodim da klika, recimo preko vibera, messa ili uzivo? Mozda neko zloupotrebljuje namerno meni u inat i ulazi na sajt i klikce milijardu puta i unisti mi sve? Kako oni to sve ‘znaju’ tacno?

Ako je bilo namerno trebao si prijaviti i oni bi blokirali to.Inace oni prate sve ipak je to veliki gugl.Ne treba se truditi prevariti veliki gugl.

1 Like

Mnogo ucenjuju kapitalisti, nema tu za sitnu ribu ništa dobro. A bio sam mladji, nisam znao to tačno proveriti, a sad koliko sam rauzmeo ni ne mogu na svoju adresu ponovo napraviti i započeti.