Novi Facebook algoritam ili..?

Uf ako je tako onda je i dobro. Cudno mi je i to da mi nista nije stiglo na mejl, neko obavestenje, razlog, trajanje blokade i slicno.

Ima i ova opcija da prijaviš i opišeš problem - https://www.facebook.com/help/contact/164405897002583

To se i meni desavalo pre neki dan, ali samo kada delim objave sa svog sajta, trajalo par dana , sada sve radi normalica

Posle 7 dana sve se vratilo u normalu…to je to sto je grafit napisao. Tacan razlog ne znam i dalje, ne verujem da je program nesto uradio hootsuite, sada mi vise pada na pamet da je zbog nekog teksta, koji su “zabranjeni” na fb-u, pojedini nazivi ovde kod nas na balkanu,pojedine licnosti itd.

Na kraju se dobro zavrsilo, tako da cu sad biti oprezniji mnogo.

To da , mnoge postove sklanjaju zbog krsenja smernica… meni jedno vreme sve zivo brisali sto podelim sa sajta, na stranicu, ali bukvalno sve, kako podelim , posle 10 sekunde odmah izbrisu. Ali ja to razumem, nece da me reklamiraju za dzabe, uzimam njihove posetioce i preusmerim ih na svoj sajt , a ne platim im nista i to je normalno… e onda sam ja preduzeo neke druge korake… stavio sam neki plugin koji automatski deli sa mog websajta na FB stranicu, ali deli tako da u postu iznad clanka koji vodi ka mom sajtu napise i uvodni post, tako da FB to vidi kao klasican post na stranici , a ne kao post od Websajta. I drugo sto sam preduzeo, skinuo sam isto jedan plugin koji na stranici postavlja objave sa Fejsa , tako da kada neko klikne ono ga odvede na moju stranicu na FB… dnevno sa mog sajta prema Facebooku ode 50-ak posetioca , ali veruj mi da Facebookov algoritam to zna da ceni. Onako kada im samo uzimas posetioce, a sa tvog sajta prema njima ne saljes nista… ne valja.

meni je fb do 25 aprila aktivno brisao postove sa stranice i na kraju banovao 6 stranica, podnesem apel i na moju srecu fb vrati stranice nakon toga sve krenulo na bolje. retko kad, možda jednom nedeljno obrise post, stvar je u tome da ne delis opet sa istog profila jer ces dobiti clickbait ako nastavis