Novi Google update 27.09.2018

Pa pazi ja prvi nisam za copy paste niti to igde radim, ali mislim da je on mislio na black hat metode u smislu linkova, ne samog sadržaja.

Videćemo već, biće još raznih update-ova sigurno, seat tight :slight_smile:

Iz provjerenih izvora? Daj nam onda iz tog provjerenog izvora detalje kako rangirati. Netko bas zna kakav ce google napravit update. Svasta

Ma jeste i vi naivni i sve pijete. :tropical_drink:
To “iz provjerenih izvora” je tzv. navlakuša, he he. :smile: :o:

P.S. Vidim sad gore da nisu ni provjereni nego povjereni izvori. :smile:
To je još bolje. :+1:

Povjereni da, vjerojatno je neki svecenik na misi spomenuo update.

tipfeler

Nevjerni Toma, pričekaj 12.12 i vidjet ćeš

Te detalje čuvam za svoje klijente :wink:

Ne moze gugl deindexovat ni kopi pejst ni black hat. Moze neke totalno black hat i kopi pejst sajtove koji nista ne nude. Ovo sto vecina webmajstora radi nije lako deindexovat sa stanovista pravljenja greske. U suprotnom black hat ce se koristit za rusenje konkurencije, a mnogi poznati sajtovi tj dosta njihovih unutrasnjih stranica bi trebala bit deindexovana zbog masovnog kopi pejsta. Mogu se pbn sajtovi deindexovat kao i neki smecarski sajtovi, ostali eventualno mogu biti pogodjeni losim renkingom i to uglavnom manji, nedovoljno razvijeni sajtovi. Sve sto se trenutno dogadja ne moze se mnogo promjeniti, bar je to moje misljenje

Tako je Anja, :blush: pa gdje si ti.
A sigurno se neće dogoditi da deindexira “četvrtinu interneta”, kako javljaju “provjereni izvori”, jednostavno i stoga što bi Google tada, slikovito rečeno, pilao granu na kojoj sjedi. :blush:
To je i moje mišljenje. (Svi kažu tako.) :slight_smile: :o:

Jadni tvoji klijenti :joy:

Povlačim se iz teme do 12.12, a onda nemojte plakati po forumu, na vrijeme sam vas upozorio!

Kada bi više od 2 zaposlenika Googla znala da će se nešto tako desiti 12.12 to bi bio skandal neviđenih razmjera a kamoli cijeli naš forum nakon tvog posta.

Ne moze to znati ni baka Vanga…

Mozda se moze desiti da gugl deindexira cak i vise od cetvrtine sajtova jer vjerovatno ima i veci broj smecarskih sajtova no 25%. I time ni gugl ni korisnici njegovog pretrazivaca ne bili osteceni jer ionako ti sajtovi ne dobijaju organsku posjetu. Cak je s jedne strane i logicno da ne trse svoje resurse na crawlanje tih sajtova ili vec kako se to zove kad spajderi njihovi obilaze indeksiraju i sl.

Problem je taj sto ne moze se lako svaki black hat sankcionisati bez masovnih gresaka. Tolika masa popularnih i korisnih sajtova koji su koristili ili koriste black hat ne moze biti deindexovana

ok, svasta je moguce. no sta bi mi trebali sa tim upozorenjem? poceti traziti novi posao? kontaktirati te i naruciti tvoju uslugu ocuvanja stranice? ugasiti sajtove? poceti saditi krumpir? :slight_smile:

Čuo sam da je aronija isplativija od krumpira. :smiley:

Nije više, ima je na sve strane :slightly_smiling_face:

bit će isto kao i za smilje i za činčile, navuku narod i onda kita

Sad je trenutno aktuelna navlakuša sa borovnicama, ovde po Srbiji sve krenuli u borovnice, a već su naznake da će dalji otkup i cena biti problematična…

slično kao za maline … plus što nema ko da bere

ok, da rezimiram, treba u poljoprivredu krenuti, no prije toga dobro uraditi niche research
google trends, keyword tool i tako to, klasika :smile:

:rofl:
Sve što ste naučili za online posao - upotrijebite u offline modu! :smiley: