Novi Google update 27.09.2018

Mene ovaj put koliko vidim nista nije dirao. Najzad i mene da zaobidje.

Meni je opet pala posjeta. Ja mislila da je to zbog Halloweena i blagdana, da su svi vani na Trick & Treat, ali cini se da nije jer se i danas nastavlja. Kad ce konacno neki update da mi podigne posjetu -.-

Mene je do sada svaki pogadjao, onda sam skork sve PBN linkove sa BHTW foruma sklonio i eto ovaj me nije pogodio, mada pitanje je da li to ima veze.

Moji backlinkovi su svi prirodni pa me svejedno svaki pogodi. Mozda Google ne voli moje linkove s guest postova.

Ja nemam niti jedan link, a mnogo kvalitetni sadrzaj od konkurencije, pa sam osjetio mali pad… Ucitavanje stranice ekstra, sadrzaj unikatan i kvalitetan itd itd…

udri onda koji beklink pogotovo ako možeš kvalitetan beklink nać

Nisu prirodni ako su guest postovi, jer si ih ti inicirala. A jos ako su iz autor boxa ili tako nesto sto ostavlja otiske, onda nemoj da te cudi.

Plus na sve to ako uglavnom samo njih imas takodje nije dobro, mora malo da se promesa.
Malo forum, 2.0, profili, social, komentari, bookmarks itd.

Moguce da je do toga. Probat cu ubacit malo raznovrsnije linkove.

Meni dva YMYL sajta sto su vec bili u penalu pali dodatno :). Doslovno nemaju vise posjete sa Gugla. Ali dobro i bili su krs.

update

Nema što, izgleda da će bit’ žestoko ovaj put. :roll_eyes: Treba proučiti formulu niže. :blush:

google-u
:o:

1 Like

@Makica kako je kod tebe? Znam da i ti radis PBN linkove pa me interesuje ima li promena?

Totalna ludnica. Google i FB gang-bangaju nas istovremeno.

Jedini izlaz iz ovoga je napravit web i mobile native aplikaciju i sakupljat usere tako.

1 Like

Ide dobro, pa trenutno sam vise fokusiran na Real traffic blogs linkove, da kazemo da radim 40% PBN, i 60% white hat guest postove.

1 Like

Kako idu oni sajtovi što se “kisele”?

Ja sam primjetio u Google Search Console da mi je putem Sitemaps poslano 81 stranica, a indexirano 78. A ono što mi je čudno da za slike piše poslano 44, a za indexirano ne piše ništa. Kada u Google upišem site:mojastranica.com pod slike mi izbaci fotografije. Web stranica se bazira na fotografijama.

Slabo, nisam zadovoljan za sad mada stari su izmedju 2 i 5 meseci.
Mislim da su sad unutar googla sandboxa na dva sam samo radio link building i to nekih 20%/100 od njih tek ocekujem neki napredak negde na leto al cinjenica je da google danas mnogo sporije indeksira nove postove, i mnogo je vise vremena potrebno za rangiranje istih, meni neke jednostavne kljucne reci nisu ni u top 100 to mi se nikad u zivotu nije desilo znaci sajt je u sandboxu treba jedno 6 meseci da ga izbaci, doduse ne azuriram redovno artikle vec ih ubacim sve u mesec dana i ostavim sajt, kad bi dodavao 2 artikla nedeljno moguce da ne bi sajtovi bili tako dugo u sandboxu.

1 Like

mene nijedan od tih apdejta nije dotakao, ali imam osjećaj da će jedan od narednih tako da me sasiječe da ću oplakat

1 Like

Pisite unikatne clanke koji su zanimljivi ljudima. Povecajte avg stranice. Sa vrijeme na vrijeme napisite clanak od cca 1500 rijeci i objavite na portalu koji ima dnevno par tisuca posjeta i to hoda. U pravilu takvi linkovi kostaju od 500 do 1000kn i meni se odlicnim pokazalo. Proslo je vrijeme linkova sa foruma i blogova…treba platiti kvalitetno…

i kod mene je isto na jednoj domeni mjesecima su slike bile indexirane i vremenom palo na 0 ali sve su i dalje tu ako ukucam site:domena … ja i dalje nisam rjesio problem ali pogledaj ovo https://moz.com/community/q/google-not-indexing-xml-sitemap-images mozda ti moze sta pomoci…

1 Like

šta bi sa ovim? nisam pratio