Novi google update mart 2019

Kod mene lagani pad bio vec danima, mozda je i neki trend upitanju ne znam, juce veliki skok a za danas koliko vidim pad za 30% :no_mouth::roll_eyes:

Ako je sve ostalo na sajtu ok i sve rangira, onda to lici na neki penal zbog kopiranog sadrzaja u tom clanku. Tipa ima me u rezultatima ako guglam URL ako guglam TITLE nema me medju 100.

Znaci ja ako okacim iskopiran clanak i da mu je znatan ili bitan dio iskopiran isto se desi, dok gledam za neke sajtove koji mene iskopiraju uredno stoje u supplemental indexu, a cesto i negdje ispod mene.

Cak sta vise imam jos jedan neobican problem, lik mi iskopirao 5-6 clanaka na Wikipediju. Na kraju ga admini skontali i sprijecili ali tih par clanaka ostalo. I sve bilo super od 2015 do prije jedno mjesec dana. Sad odjednom moji clanci ne rangiraju ni zasta, a ovi na Wikipediji preuzeli moje prvo mjesto, na kraju kad sam izmjenio te clanke vratili su nakon mjesec na pocetnu.

Kao da je Gugl prespavao sve i sad otvorio oci i aha evo ga iskopirao si sa wiki to i to evo ti penal.

Meni je jedan DE sajt bas pogodio updejt. Izgubio je 2/3 posete. Ono nije bila neka poseta ni pre apdejta (15tak dnevno) al eto cisto nesto da kazem.

E hvala ti na odgovoru. Napisala sam taj opsiran clanak, oko 2500 rijeci, o jednom poznatom produktu poznatog dizajnera (recimo „Produktu X“ za primjer). Titl clanka je „History of Produkt X“. Clanak sam sama radila, tako da znam da nije kopiran. Jesam trazila po clancima na njemackom jeziku i po nekim knjigama, ali je jedinstven sadrzaj.

E sad za key word „produkt X history“, sam na prvom mjestu upravo s tim clankom, i još sam iznad rezulata pretrage kao „featured snippets in search“, gdje Google pita za feedback. Ali za key word „produkt x“ me nema ni u 100. Prije no što sam napisala taj opširan članak sam bila na 8. mjestu sa nekim drugim omanjim člankom, no nestala sam potpuno sa scene otkako sam objavila veći članak.

Ja sam skoro ubijeđena da je sandbox, ali duže od godinu dana je stvarno mnogo. Tako da ću i ja izmijeniti članak, malo ga pretubmati, pa da vidim.

Ja imam masu takvih clanaka. Imam recimo pojam + pridjev gdje sam prvi ali sam pojam nigdje. Mislim da ti tu sajt i sam clanak nemaju autoriteta za sam pojam. Plus ako je pojam buying keyword onda je tek ■■■■■■■■.

Meni se na affiliate sajtu desio lagani pad u zadnjih 10tak dana ali jucer i danas se posjeta vratila u normalu.

Gde je martovski tu je i junski apdejt :smiley:
https://twitter.com/searchliaison/status/1135275028834947073?s=19

1 Like

evo sa jednog foruma o googleu :smiley:

As expected. Google will collapse underneath its own greed. Right now Google is still growing, but the growth rate started slowing down.
Nothing can grow forever and I think that Google reached its peak a couple years ago already (notice there were no new big products for years) and was just going with momentum.
They are scared that investors will get unhappy so they are becoming ultimately greedy, trying to squeeze money as much as possible so those powerpoint presentations with charts look good.
About the Manifest V3 thing - they keep repeating how they work on it with the community. I guess they work with the same community that worked with Google on BetterAds standards? :D
They have decided that they need to screw adblocking on Chrome and they will do it. Their arguments how it helps speed(lol) and privacy(that’s like total WTF) are such bullshit that I do not even know how to comment them.
I think the real reason is Youtube ads (which are not as easy to block and I suspect after the change it might not be possible to block them). Did you try watching Youtube without adblock recently? It is ridiculus. 10 minutes video can be cut 4 times, with ads that are unskippable for up to 20s. Honestly, watching normal TV with normal TV commercials feels refreshing comparing to this. And the “community” can cry as much as it wants, they do not give a crap about it. I am sure Google’s investors community, the only one that matters, have already voted with all their hands and feet for this change.

3 Likeova

https://www.seroundtable.com/category/google-updates

ođe javljaju kad budu i manje promjene, pa ako koga interesuje

1 Like

Da, zanimljivo: https://www.seroundtable.com/google-june-2019-core-update-27663.html

Čudi da su sada najavili unapred :slight_smile: Videćemo šta će biti, valjalo bi da ono što je nezasluženo zakačeno prošlim update-om sada vrate.

Ova gore pomenuta keyword izgleda izisla iz dvogodisnjeg sand boxa

Krenuo je update, još je rano za tačne zaključke, ali koliko vidim domaći sajtovi za sada nisu dirani, a za sajtove na engleskom, neke niše koje su prošli put dirane, skakuću i sada, neke gore neke dole, videćemo šta će biti :slight_smile:

Meni je sajt poprilicno stradao prije nekih desetak dana taman oko 22og maja kad spominju na onom pomenutom sajtu da je mozda bio google apdejt, a jes neko ■■■■■ bilo nabijem ga.

Kod mene je skocio traffic na svim sajtovima na kojima gradim kvalitetne linkove redovno za 25-30%, na ovim gde imam po par linkova ostao je isti.

Kod mene je sve manje vise isto. Sto bi rekli “Nit smrdi nit mirise”. Nadam se da tako i ostane do kraja. Ne volim skokove posle apdejtova jer obicno na nekom od narednih zveknem dole.

Ovaj me je dobro pokosija, vidit ce mo sta ce bit za koju sedmicu.

Danasnja situacija, cini mi se da je standardno bez nekih oscilacija. ± pozicije kao i svakog dana. Ovo je za dva glavna aff sajta.


1 Like

Rekao bih i da su Hr sajtovi u igri.

Kod mene danas puno bolje nego jucer, ne znam napraviti ovakvu statistiku kao Jeronimo, ali napredak je za nekoliko pozicija, i kod jedne stranice pad za jednu poziciju za 1kw.

Pregledao sam samo glavne kw, nisam sve :slight_smile:

Kod mene domaci bez promjene. Vidim da i kod drugih u toj nisi ostaju isti. Mislim da nisu hr stranice dirali ili ce tek doci…

Svi sajtovi koji su mi bili potkačeni sa prošlim update-om, sada su se vratili, čak i onaj za koji sam jedino radio disavow, tako da eto mog iskustva iz prve ruke.

Domaći sajtovi kod mene za sada nisu dirani.

1 Like