Novi oglasi! AdSense linkovi za kupovinu (Shopping)

Eto pa ćemo vidjeti jel ima kakvog mirisa.

2 Likeova

Od kada je @Goci objavio ovo za ovaj format oglasa, odmah sam uključio. Nakon 3 dana:

CPC: 0,08€
RPM: 1,99€

Ovo za posetu sa Facebooka, uglavnom Srbija i Bosna. Prosto nemoguće ali opet 3 dana nije relevantna metrika. Kako je kod ostalih? :roll_eyes:

CTR: 2,64%

Meni je jedino šugavo od njih što neku eventualnu zaradu i statistiku moraš da čekaš kraj meseca Umsto ako ima šta od klikova ili ajd da kažem saobraćaja na ove nove linkove da odmah pokaže A ne ovako kraj meseca to po meni nije testiranje za nas publishere već za njih iz adense tima ( tako ispade) gledajući.

Kako je bilo prije?

Ako se idalje prikazuje 100% reklame, jel te ne brine da imas gomilu policy violations-a?

verovatno su oni u fazonu jedna stranica bla bla bla…smanjen broj oglasa na stranici.I ja to samo pređem -ingorišem .Nekad im se bot sam zezne pa prolupa

ja ne kontam :slight_smile:
šta kraj mjeseca?
zar se to ne računa u trenutne prihode ili se pridoda na kraju mjeseca??
ovo je kod mene, u eksperimentima, uključio sam to kad si @Goci napisao :slight_smile:

Ne bas jer to traje preko dvije godine i radi se o violationsima koje kao ne treba nuzno rijesiti, a na tim clancima je G vec sam zaustavio adse…

To su clanci primjerice na temu neurokirurgije gdje je fotografija ljudskog mozga pa je G to oznacio kao “sensitive content” pa bi trebao svaki takav clanak i tagove excludeati u Adsensu ili sto vec.

1 Like

Mislim da si pogrešio ovako to izgleda u nalogu adsensea

uključeno mi je to, ali imaš taj TAB eksperimenti(, iznad tog taba) i tu mi stoji to što sam fotko… nego ovo za kraj mjeseca, to nisam skonto

pa ako bude kakve zarade od tih adsesne shopping linkova prikazaće ih u delu transakcija -podaci o plaćanju -transakcije (koliko sam ja shvatio) na kraju meseca kad obračunavaju zarade

Upravo mi došlo ovo, jel uključio neko related search Labs od vas?

1 Like

I kod mene se pojavio malopre ta labs (eksprimentalna) funkcija .ja sam uključio mada ne znam koji će mi đavo to. :thinking:Kad kod mene je sadržaj na našim jezicima (doduše imam translator ugrađen na sajtu) pa možda zbog toga

Koliko vidim stavili su da je trenutno dostupno za sadržajna engleskom i nemačkom

Upravo sam na svom sajtu video ove nove oglase “related searches for auto ads” Evo kako oni izgledaju za one koji ioh još nemaju (PS. gore u zaglavlju ads-a piše otkrijte srodne teme)

related searches ads

Da ne bi mnogo otišli u offtopic teme samo da dodam par reči…

Malo sam istraživao šta je related searches for auto ads to je ustvari nekadašnja stara pretraga sajta (sad našminkana od strane googlea) Starije kolege webmasteri se sećaju tih pretraga mada neki još uvek drže na svojim sajtovima.

Uglavom zarađujete kao i pre ako ko se zezne pa klikne na plaćeni ads unutar pretrage a ne na vaš link unutar sajta (ili celekoupne pretrage weba) i to je to…
Pa sad ko voli nek izvoli. Ja lično sam isključio related searches

Ipak čekam hoće li se gde pojaviti barem jedan klik ili da vidim to “čudo” na sajtu od linkovi za kupovinu

Evo dođe kraj meseca (obračun) za 6 mesec. Ja nigde nisam video ni jedan registrovan klik niti kakav izveštaj za ove nove oglase adsense likovi zakupovinu?

Da li neko od kolega s foruma koji je uključio ove nove olgase u adsense nalogu (računu) ima bilo kakav izveštaj ili klik od ovih novih oglasa?

da je neki “lijevi” advertiser sad bi pljuštali komentari “prevara”…
he he
bit će :wink:

1 Like

Nema ni meni ništa za sad.

1 Like

Automatski ste uključeni u AdSenseov laboratorij za optimizaciju sidra za Shopping

sada dobio mail, pa bumo vidili
ima li ko iskustva?

Ja to imam ukljuceno dugo vremena,ali nemam pojma gdje mogu viditi rezultate.I ja sam dobio mejl.

TI oglasi za shopping se pojavljuju samo korisnicima koliko me sećanje služi samo (trenutno) USA i UK .Ne držite me za reč što se tiče zemalja , možda grešim