Novi pravilnik za .hr domene je konačno usvojen!

@gblagus: Novi pravilnik za .hr domene je konačno usvojen!!
http://bit.ly/aYdCva

@gblagus

Ukratko za .hr domene. Pravna osoba 1free+9 naplatnih. Obrtnik /udruga = 1+1 domena. Najveca stvar su registrari i online regist/administ.

Huh biti ce veselo…

ce oni sada tek krenut raditi taj novi registar servis, ili bi to vec trebalo profunkcionirati ovih dana? Na dns.hr nema pametnih informacija.

Bilo je i vrijeme. Let the games begin!

Stupanje na snagu

Članak 59.

Danom stupanja na snagu ovoga Pravilnika prestaje važiti Pravilnik o organizaciji vršne »hr« Internet domene i načelima upravljanja vršnom »hr« domenom od 20. prosinca 2000., 20. ožujka 2001., 30. listopada 2001., 19. prosinca 2001. i 15. siječnja 2002. godine i Arbitražna pravila za rješavanje sporova o poddomenama unutar.hr domene od 30. listopada 2001. godine.

Ovaj Pravilnik stupa na snagu osmoga dana od dana objave u »Narodnim novinama«, osim odredaba članka 17. stavka 1. točka 4., članka 22. i članka 31. stavka 3. točke 2. ovog Pravilnika koje stupaju na snagu 1. srpnja 2010. godine.

Dakle tek 01.07 ce biti (trebalo bi ) online, bila je i prezentacija za nas providere prije neki 2 mjeseca

znaci bilo bi za fizicke osobe 700kn godišnje, ali to nije jos definirana cijena jel?

ali ako ce tako biti izgleda da zele izvuci samo pare od ljudi

Jasno da žele izvući pare, ja se selim na com domenu ako bude 700 kn, ali vrlo vjerojatno neće, već je netko pobio tu informaciju. Ja mislim da će biti do 300 kn, više nema smisla. com.hr je već skuplja od ostalih.

700 kuna bi uistinu bilo preskupo. Ali logično je i da će biti skuplja od .com.hr domene.

bilo bi previse skupo … negdje sam citao da bi se onda com.hr trebala smanjiti na 90-100kn e sad nisu te inf. tocne to je samo ono sto sam ja nacuo …

a cuo sam malo prije da ne netko na twitteru pobio cijenu od 700kn pa sad da vidimo sato ce biti

ej šta bi s onom besplatnom domenom eu.org

nad ovakvim pravilnikom bi trebalao pustiti suzu a ne se veseliti.
i internet zajednica bi s e trebala udruziti i dignut glas “protiv”.
stvarno se ovom narodu ocito cijepljenom protiv razmisljanja tako lako svasta proda.
uz pomoc malo celofana

Znaci li to sada, da ja kao pravna osoba mogu dobiti zeljenu domenu, iako mi se firma ne zove kao domena niti se bavi, recimo djelatnoscu koja ce biti na toj domeni predstavljena?
Hvala

Je upravo tako Tom 1+9

[quote=“vir2al”]nad ovakvim pravilnikom bi trebalao pustiti suzu a ne se veseliti.
i internet zajednica bi s e trebala udruziti i dignut glas “protiv”.
stvarno se ovom narodu ocito cijepljenom protiv razmisljanja tako lako svasta proda.
uz pomoc malo celofana[/quote]

Pričaj :slight_smile:

Hvala @Alen
od kad se moze vec uzeti, jer od 1. srpnja 2010. godine?

Jer preporucljivo uz .com.hr uzeti i .hr?
i da li onda redirektati sve na .hr, za sada mi stoji sve na .com, com.hr pokazuje na .com

Hvala

[quote=“tom971”]Hvala @Alen
od kad se moze vec uzeti, jer od 1. srpnja 2010. godine?

Hvala[/quote]

Da, sve krece od 1. srpnja 2010 preko oficijalnih registrara

Ako sam dobro shvatio ja kao fizička osoba mogu besplatno registrirati @prezime.hr na primjer? Nema više zafrkancije sa from.hr?

Alene, koji su uvjeti za postati ovlašteni registrar?

Neznamo jos informacije koje imamo su jos uvijek nepotpune ,trebao bi biti sastanak ovaj mjesec gdje cemo saznati vise

[quote=“vir2al”]nad ovakvim pravilnikom bi trebalao pustiti suzu a ne se veseliti.
i internet zajednica bi s e trebala udruziti i dignut glas “protiv”.
stvarno se ovom narodu ocito cijepljenom protiv razmisljanja tako lako svasta proda.
uz pomoc malo celofana[/quote]

ma da. definitivno. oćemo se i pridružiti sindikalistima na jesenskom prosvijedu na trgu? ja sam zviždaljke i čegrtaljke već spremio! a i parole su spremne:

Dole registri, dole carnet, vratite nam stari sustav, šaljimo formulare snail mailom!

ili

Smrt preprodavačima nacionalnog blaga! živjela hrvatska DNS apatija! Nacionalizirajmo sav domenski prostor!

unglaublich.