Novi zakon o HRT-u

Pogledajte prijedlog novog zakona o HRT-u, posebnu pažnju obratite na člnak 34. i članak 35.

http://www.min-kulture.hr/userdocsimages/nooovoooo/HRT%20Nacrt%20za%20javnu%20raspravu%2029-03zadnji.pdf

Jeli ovo uopce ustavno valjano?

Po ovom prijedlogu bi placali HTV-u pretplatu za svako racunalo koje imamo u firmi ako ne uspjemo dokazati da nemamo GLAZBU na njemu?!? Bas sam pricao sa covjekom koji naplacuje pristojbu i pojasnio mi je što je u planu…

U principu, krivi smo svi dok ne dokažemo suprotno.

Skoro u razini sa ZAMPom di si kriv cak i ako dokazes suprotno.

Na to još da nadodamo cinjenicu da ce po ovom prijedlogu HEP dati podatke (Ime, Prezime, Adresu, potrošnju) HRT-u svih građana RH korisnika njihovih usluga? Halo vlada, registar branitelja zove!

Posjedovanje glazbe nema nikakve veze sa pretplatom. Moraš dokazati da nemaš uređaj za prijam radijskog ili audiovizualnog programa. Ne znam da li se streaming podrazumijeva?

Ako podrazumijeva, onda bi bilo logičnije da od ISP-a zatraže podatke o svojim klijentima. Jer podrazumijeva se da tko koristi internet, može streamati…

Ukratko, ovo je strašno! Da je smiješno, bilo bi strašno smiješno!

Mislim da je ovo krsenje ljudskih sloboda. Ako ja imam prijemnik, ne znaci da cu ga koristiti za gledanje njihovog programa. Placanje usluge koja se ne koristi je fasisticka odredba, po mom misljenju. :hico: :ludjak:

Bilo je već rasprava o tome. Ne plaća se njihov program.
Kod mene su HRT, RTL, Nova… svi na istim odašiljačima…

Na temelju tog principa naplaćuju već godinama - puno bi veća promjena bila da ukinu takav sustav nego da ga prošire na ostale “prijemnike”.

Dakle, ako do sada ustvani sud nije ukinuo tu praksu, neće je ni kada (ako?) je prošire.

Ima još takvih poreza na posjedovanje.
Npr. porez na motorna vozila. Auto ti može stajati u garaži i opet ćeš platiti porez.

Ne znam jel ih itko uopce tuzio? Ja bi da imam para, cisto zbog gusta. :smiley:

[quote=“trnac”]Ima još takvih poreza na posjedovanje.
Npr. porez na motorna vozila. Auto ti može stajati u garaži i opet ćeš platiti porez.[/quote]

Valjda u vrijeme donosenja tog zakona jos nije snimljen “Back to the future” … pa ne znaju da to motorno vozilo u stvari moze biti vremeplov. :smiley:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja