Novina Facebooka koja vas nece obradovati

Od danas Fejsbuk ima dva “izdanja”. News Feed sadrži samo postove od prijatelja. Explore Feed samo od stranica.
Kako ce ovo uticati na nas sto imamo stranice?

Dakle ovo je bio taj finalan udarac, pa kako ce uticati nikako, eto sad ili plati reklamu za svaki post il se jebi u prevodu. :slight_smile:

sve mi se cini da sam prije dvije godine na vrijeme odustao od fejsbuka :fearful:

1 Like

Nema veceg smrada od Marka

Ma kapiram lika skroz, pa i ja bih isto uradio… Ali jebiga… bas sam polagao nade u ovaj IA i u bildovanje stranice sad izgleda ni od toga nema go k…

haha razumijem te, ja eto od 2015 kada sam poceo sa internet marketingom stalno imam osjecaj da na sve kasnim, taman kad ja dodjem do necega to se privede kraju

Moze pojasnjenje gdje bi to bilo?

Ti kao korisnik mozes da biras sta hoces da gledas na fb-u, objave prijatelja ili objave stranica… Sto znaci da ce reach da padne 60% sigurno… ama bas sigurno

Jos kad saberes i poostreno sa fejk profilima i spamom u grupi, pa reach polovici nama ide i ispod 70% a toliko ce nam i zarada past…

Jedini ovdje ruin si pametan sto si se klonio tog smrada na vrime, ja san sad vec na pocetku…

Nije novost da mozes uredivati sto zelis vidjeti, a sto ne. Explore feed je nesto drugo.

Ajde izguglaj kakav link o ovome. Na compu je normalno kao i do sada, osim što je ubačeno da se prikazuje malo više objava od prijatelja, nego nekad prije. Explore feed - sam ti riječ kaže, da otkrivaš nove stvari, možda kao što su stranice i prijatelji, nema veze s običnim news feedom.

Explore feed na mobitelu daje najpopularnije postove prema preferencijama korisnika sa stranica koje NIJE lajkao. Kao suggested pages na desktopu.
Kvalitetan sadrzaj tako moze doci do dodatnog reacha i to je jedna vrsta besplatne reklame za “najbolje”

Kada bi fb rijesio lazne profile i spamanje sigurno bi bilo puno bolje.

Ja o tome ne vidim ništa ovdje a inače izbace svaku novost https://newsroom.fb.com/news/ jel to čula kazala ili imas informaciju od nekog ozbiljnog?

EDIT: Evo čitajte https://www.google.ba/amp/s/techcrunch.com/2017/07/14/facebooks-new-explore-feed-makes-its-way-to-the-apps-main-navigation/amp/

Od 5 mojih profila samo na jednom ima Explore Feed, i to na onom sa koga sam najviše lajkovao stranice. Tu izlaze vesti sa tih stranica. Nalazi se odmah ispod News Feeda.
News Feed

Na ostalima ga nema.
News Feed1

A Pages Feed je pri dnu
Pages Feed

Jel ovako bilo ne sećam se, ali u svakom slučaju stranice su zadnja rupa na svirali :grin:

Saopštenje od 19og maja

Spremite se za FEO, Facebook Engine Optimization. :grinning:

1 Like