Novo, strogo Youtube pravilo za monetizaciju

Mada vise nemaju pregleda kao prije, eto pogledaj najveci kanal iz te skupine MrGear izgleda da je bio neku update pa ih je YT malo usporio.

Sjecam se vremena kad je MrGear redovno isao preko 3-4 miliona pregleda po klipu ali vidis kako sad radi stavlja duze videozapise i ubaci 3-4 reklame pa tako zaradi na 1000 pregleda kao sto bi prije 3000-4000.

3 Likeova

Jesi mozda razmisljao da ga ubacis u adult industriju? :moneybag:

1 Like

:joy::joy::joy: dvadeset karaktera

@korisnik9758789,kanali sa zivotinjama su veoma posjeceni. Mozete se smijati ali potrazi malo po yt nesto tipa macke mjaucu i tako to. Ti videi imaju milione pregleda.
Ja da sam na tvom mjestu ja bih napravio kanal samo za kera. Pujdin kanal! Snimaj ga kako laje, kako ganja laser, kako se igra sa mackom, kako spava, kako jede nesto po prvi put, itd.Ljudi na zapadu vole takve stvari.

Sto se tice MrGeara… To su svi oni DIY kanali. Pogledati kanal TheQ. Znate sta je najgore? Svi mozemo napraviti iste stvari kod kuce. @Edis ce potvrditi ovo. On je na svom kanalu imao masinu za sortiranje kovanica koja je imala bas dosta pregleda. Od materijala ti treba karton i ljepilo. Samo treba poceti snimati video sadrzaje!

1 Like

moram mu to predložiti

1 Like

Ima li neko kanal sa content id opcijom !?

Content id ili claiming je opcija da se stite video snimci bez slanja za krsenja autorskih prava. Neko ukrade nekom video snimak a taj ko ima content id samo obelezi i zaradjuje na svom ukradenom video snimku,bez da ga skida sa youtuba.

Pitanje za iskusne You Tubere:

Jeli ovo dobra statistika ??

CaptureYt

Pa bitno je koliko pregleda imaš a ne koji su im izvoru. Ako je to stat za10 pregleda dnevno loše je, ako je za milion dobro je odakle god da su.

Jel ima netko tko je poslao zahtjev za ponovno uključenje monetizacije nakon ovoga da je dobio odgovor? Ili barem da čita po stranim forumima što se događa? Prošle je tjedan dana meni ništa.

Citam ja da im treba par nedelja da pregledaju aplikaciju…

To ono što piše na njihovom blogu?
Meni treba informacija iz prakse, dokaz da su nekom odobrili monetizaciju nakon novog pravila.

Čitao sam na njihovom forumu, ono kad je trebalo aplicirati nakon 10 000 pregleda (staro pravilo), ljudi čekaju po 3-4 mjeseca bez odgovora.

Od 22.02 je novo pravilo i tada racunaj par nedelja ljudi cekaju od 21.11.2017 kada je i prestala monetizacija novih kanala,jer su svetske novine pisale da postoji pedofilja na youtubu i oglasivaci su se povukli,to je bio drugi veliki udarac za youtube posle onog u aprilu,kada su pisali da se preko youtuba sponzorisu teroristi,i kada nije bilo zarade skoro nikakve. Ko dobije monetizaciju taj vise ni ne pise nista na onom forumu.

Nadam se, samo bojim se da je ovo isto ko adsense. Piše par tjedana a nekada se čeka mjesecima. Nekada ni ne odgovore.
Opet zašto nisu od 21.11 odobravali ljudima sve do danas neki čekaju.

Ako netko ima informaciju da je nekomu odobrano neka javi.

Izgubio sam kanal koji je zarađivao 5-6$ dnevno a jučer sam imao 30% više pregleda, raste na dnevnoj razini, znači oko 10$ dnevno gubim već sada, a najgore od svega je što to sezonski kanal i treba ići x 5 do 10 u 6-7-8-9 mjesecu, potencijalno 100$ dnevno. Ako mi ne odobre do tada izgubiti ću jako velik novac, a puno veći gubitak je što sam prestao raditi videe i izgubio svaku nadu u bolju budućnost, a to sam gradio 2 godine svaki dan bez iznimke.

Sve to zbog 4 subsribera koja su mi falila do 1000.

Primetio sam da uopste ne odobravaju kanale koji imaju skriveni piratski sadrzaj,primer golovi i kosevi napravljen video da izbegnu content id skeniranje…ali sada se pregleda rucno i tesko da ce se moci izbeci.

Misliš na golove sa utakmica?
A što misliš o mom kanalu u slikama?

Pa imas minimalno krsenje ali to mozes opravdati da je sa tvog sajta :wink: ovo su bas golovi lige sampiona i kosevi sa nba pa su prepoznatljivi,tvoj nije toliko piratski.

Problem je što me nitko neće pitati, netko će kliknuti da ili ne. Nema tu pitanja. Opat ne mogu mi dokazati ni da nije moje, ali tko zna na koja su im pravila.

Ma oni su pukli i ljuti zbog natpisa za sponzorisanje terorizma i pedofilije,bili se povukli veliki oglasivaci oba puta i oni sada rezu i ne pitaju,vidis da su pogasili monetizaciju za milione kanala.Ko zna sta ce biti dalje.

Da, zato sam svim silama htio izbjeći pregled a izgleda da sam jedini zapeo na pregledu od svih koji su ga izbjegavali. Hvala, javi ako pročitaš neku informaciju da je nekom odobreno ili odbijeno.