Novo, strogo Youtube pravilo za monetizaciju

I ja, zbog njih je YT uveo sva ova pravila, oni dižu 80% videa na YT od čeka je 90% smeće.
Ali u potrazi za bilo kojim informacijama vezano uz našu budućnost i oni su mi dobri sada.

1 Like

Bome su mi se ti Indijci nakrali videa…objavim nešto i za sat vremena 10 njih garavih imaju svoju verziju moje objave sa mojim thumbnailom…
Nekako se lakše diše od kako su otpali…

2 Likeova

O tome je pricao onaj sa Kesijem, kvalitet videa, ljudi ce procjenjivati, doprinos zajednici, itd…

1 Like

Kakvo je stanje vama koji imate monetizaciju nakon 20 og? S obzirom da je isti broj novaca u igri ostao a smanjio se broj onih koji dijele zaradu trebala bi se zarada tom logikom povećati. Ima li išta od toga?

Još je rano za govoriti, da ne ureknem, ali da, nakon 22 osjeti se znatno povečanje zarade, iako trenutno baš nešto ne briljiram na pregledima i sa ovim bi mi već sljedio drastičan pad zarade da je po starome, međutim meni raste… :top: tako da…super! :slight_smile: Još samo da mi koji video postane viralan… moglo bi biti dobre love…

2 Likeova

morao sam hahahahahhahahahahhahahahahah

2 Likeova

Ja sam prekjucer dobio email da je odobreno :smiley:

Monetizacija? Mozes reci vise, kada si izgubio pravo? Kada si ispunio uvjete?

Imam oko 20k subova nisam nikad izgubio pravo jer sam imao oko 9000 sati pregleda ali sam prekinio ugovor sa machinim-om i onda sam cekao da me opet odobre nekih misec dana

1 Like

Bolja mi je zarada jer je mart i prosao mrtav period januar i februar.

Opet neka nova pravila koja su kao napravili za nas stvaraoce da nam bude “bolje”

:roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes:

Jer oni o nama mnogo brinu.

https://productforums.google.com/forum/#!topic/youtube/huFTZ7HzePE

Uvode neke glupe promene kao ako se stavi krusor na video i ono se pokrece to ce se racunati u impresije…sve neka bezveze sminka,trebali su javiti i da ce menjati ovu crvenu boju od youtube logoa u tamnocrvenu pa da bude WOW a ovaj novi beta studio nema nista a kao da su napravili ne znam ni ja sta…klasican primer propadanja.

I oni uveli unikatne gledaoce :roll_eyes: mislim da ovi sto su izgubili monetizaciju mogu da pevaju.

Here’s more information on the new metrics:

Impressions: an impression is counted when someone on YouTube.com sees one of your video thumbnails, including thumbnails on the homepage, subscription feed, search, and “up next” section. This data will also be available by traffic source, so you can see where exactly your video thumbnails were shown on YouTube.

Impressions click-through rate (CTR): this shows you the percentage of registered impressions that turned into views, or in other words, how often someone clicked to a video after seeing a thumbnail.

Unique viewers: the estimated number of different people that watched your videos over a period of time. Whether they watch on desktop, a mobile phone or watched more than one of your videos, that person will count as one unique viewer.

Ovo je top statistika, bice zanimljivo vidjeti rezultate za broj ljudi koji ce da vide thumbnail i koliko ce da ih klikne na to i malo eksperimentisati sa bojama, naslovima, tekstom i sl.

Hoce li nam smanjivati cpm ti pregledi bez klikanja!?

Pa zasto bi ti smanivali YouTube je odvojena platforma od Adsensa. Ovo ces ti imati samo prikaz da vidis koliko ustvari ljudi klikaju na tvoje video, znci broj onih koji je kliknuo u odnosu na broj koji je vidio video u news feedu.

2 Likeova

Baš si me utješio sada.
Ne znam, nije ni ovo za njih idealna situacija, svi koji smo izgubili monetizaciju smo prestali sa uploadom videa, ja ću svojih 600 i nešto videa prebaciti na Face ili negdje drugdje ako mi ne vrate. Što će mi tamo.

To sam i mislio jer ce mnogi to da urade i imace mozda i bolju zaradu i biti opusteniji i mirniji psihicki od nekih novih bezveznih youtube pravila.

stavi na dailymotion ili topbuzz

A što ću tamo opet, oni kod njih se brojke mjere u stotinama ili tisućama puta manje nego na YT.

možda manja konkurencija?

Moja niša je uska i nema puno publike tako da ništa od toga.
Ovo je očaj u svakom slučaju, 650 videa za ništa.