Novo, strogo Youtube pravilo za monetizaciju

YT danas objavio ovaj post i brzo ga obrisao

Evo nove objave.
https://productforums.google.com/forum/#!msg/youtube/mhoW5mSAyEU/OMSgvxAUBgAJ
piše da će svi biti pregledani do kraja ovog tjedna što je sutra?

1 Like

Ko je za saradnju imam neke ideje?

Kako ovih dana stižu monetize prihvačenice ili odbijenice, ove primera jedne odbijenice
https://www.youtube.com/pdhannu
Dakle ovakve stvari neće prolaziti na YT više.

Here’s why your channel is out of compliance:
Duplication
In most cases, you can’t reupload someone else’s content unless you get permission first. Remember: It’s not enough to credit the content owner or state that “no copyright infringement is intended.” Learn more about copyright and fair use

Here are some types of content that are subject to copyright:

Audiovisual works like TV shows and movies
Sound recordings and musical compositions
Visual and written works, including paintings, posters, articles and books
Dramatic works such as plays and musicals
Video games and computer software"

Neki garonja, nije ni čudo da mu nisu odobrili…nešto je muljao, pogledaj dužinu videa a pogledaj preglede koje je natukao u relativno kratkom vremenu…

Ne da ne odobravaju monetizaciju, nego brišu tisuće kanala… sve one kompliacije golova, snimanje igrica, slidove itd… https://productforums.google.com/forum/#!forum/youtube

moj su poslali na dodatnu analizu… to mi je sad čekanje još koji mjesec. Ljetni kanal, znači ove godine ništa od mene

Your application to the YouTube Partner Program is being held for additional review.
Inbox
x
We have been working hard to review all applications to the YouTube Partner Program and know you’ve been waiting to hear back about your application status - we want to provide an update.

When our team reviewed your application, we concluded that we don’t have enough information to make a decision on your application at this time. Because of this, your channel Rezerviraj hr Love Croatia is being held for further review to make sure it meets our policies and we will re-review your application in the future. We have a responsibility to support a healthy environment for advertisers, creators, and users, so we want to give careful thought before making a decision on each application.

In the meantime, we encourage you to post new content that is in line with our YouTube Partner Program policies and Community Guidelines and connect with your audience. This additional content will make it easier for us to make a decision about your YPP application.

We know that acceptance to the YouTube Partner Program is important to you and apologize for the additional wait. We appreciate your patience as we continue to evaluate your channel.

  • The YouTube Team

Hehe

Sve je izludilo

Jel to znaci ako imas video gde je kompilacija umiksovanih slika podlozno gasenju kanala?

Vjerojatno ti neće ugasiti kanal, ali mislim da monetizaciju nećeš dobiti.

Ko prezivi pricace …

Ja nisam preživio. Meni su poslali neke spike tipa radi, budi bolji i čekaj novi review… moš mislit. Odjeb na malo kulturniji način. Jbg, jedina šansa je bilo spriječiti a ne liječiti, ja nisam spriječio na vrijeme, sad je sav trud uzaludan.

@bugi, mozda je glupo razmisljanje ali nesto razmisljam o tvom kanalu. Vecina klipova su cini mi se slideshow? Zar nije neko napisao da su poceli da brisu takve kanale ili da su ih stavili na review? Opet kazem, mozda je glupo razmisljanje a znam da je puno i posla i novca i vremena da se ponovo obidju sve lokacije i napravi video sadrzaj.

Nitko mi ne garantira da bi mi onda odobrili. Čekao sam 3 mjeseca review, drugi su čekali i 8 mjeseci, tko zna kada će sljedeći. Da se tako bacim u trošak nema smisla za nešto što nije sigurno. Kanal sam izgradio na slide videima, mada uvijek kada bi bio negdje na putu bi snimio neki video kao ovaj prije 10ak dana (ispod), tako da ima na kanalu dosta ok videa, zato mislim da mi nisu obrisali kanal nego su me stavili negdje na sredinu. Mada i ovi slide videi su dosta dobri, biram lijepe plaže i slike, radim top 10-50-100 videe, ima ljudi koji vole to što radim, kad dignem novi video, 500tinjak ljudi pogleda video taj dan

Trebao sam preko ljeta imati dobru plaću, prije sezone sam imao 200tinjak eura, sada je posjeta 3-4 puta veća iako ne radim otkako čekam rewiev dignem jedan video tjedno čisto da me ne odbiju zbog nekativnosti, prije sam 2 dnevno.
Da imam monetizaciju i te pare, mogao bi razmisliti o tvom prijedlogu i raditi bolje videe, ovako ne mogu ništa. Uspjeli su u cilju da nam ubiju volju za radom, ja je više nemam.

Hmm,aovakvi videi koji su slicni tvom?

Vjerojatno nije izgubio monetizaciju prije jer je imao više od 1k subs

A sta ako se kupi monetizovan profil na YT je li takav account rizican da se izgubi monetizacija ako se uploadaju npr slideshow videi? Npr ima dosta kanala o zdravlju koji rade na tom principu. Slike, ubacen tekst i robotski voice over. Kako oni opstaju?

Pa teško ti tko može dati točan odgovor na to pitanje jer se tek prije par dana počelo nešto dešavati, samo oni koji tamo rade znaju što će se dešavati, ako i oni.

Ako već imaš monetizaciju, vjerojatno je neće nitko dirati osim ako ne bude neki pregled, prijava ili sl. Ali ako takve nove kanale ne odobravaju, to znači da se ne slažu sa njima i da im nisu po volji ni oni koji su prošli onu auto reviziju iz drugog mjeseca samo zato jer su bili iznad crte od 1000 subs.

Ja mislim da ne mora svaki kanal koji ima samo slike i govor biti loš, vjerojatno prave razliku i među takvim kanalima, ima onih koji vrijede i oni koji ne vrijede. Pogledaj moj primjer gore, nije im po volji - pa usporedi sa svojim.

Ja bi na tvom mjestu nastavio raditi ako zarađuješ od njega, ali bi također razmislio i o prodaji da dobijem dobru ponudu jer možeš i ostati bez njega svaki tren.

To je video našeg novog gorespomenutog člana koji je ovom prilikom, uz samoreklamu koja je u svakom njegovu postu sama sebi svrha, još jednom htio reći i: -Kad sam ja “uspio” svatko može. :smile:
Slažem se s tim zadnjim donekle, mada o tom “uspjehu” imali bi štošta pričati, dovoljno je za početak samo pogledati koja je rezolucija njegova videa? :smile: :o:

Ne znam sta sam zgresio da sam na tapetu.
Sta fali mom videu?
Nemam HD kameru jer sam sirotinja.
Ne radim nigde i zena mi je nezaposlena.

Evo, sad se vadi na nezaposlenu ženu, a ide u Grčku na ljetovanje. :smile:
Oprosti Micos, nisam ti se iznad čak niti obratio, ne želeći ovaj sukob. :blush:
Ima cijeli niz prigovora tvom videu, reklo bi se “fali ti 5 za učinit’ 6“, ali o tome možemo u novom topicu koji ćeš otvoriti u kategoriji “Projekti“, zar to nije dobra ideja? :slight_smile:
A sad ti je prilika zaraditi novac za kameru, dok je sezona potražnja je za radnom snagom svih profila. Neće ti biti žao, vidjet ćeš. :+1:

Sve što sam napisao apsolutno je u dobroj namjeri. :o: