Novo, strogo Youtube pravilo za monetizaciju

Nisam ni mislio da pises sa losom namerom.
Da sam osetio losu nameru ne bih ni ostao na ovom forumu
Inace ne vadim se na zenu,jer smo oboje zrtve tranzicije i proglaseni smo kao tehnoloski visak.Imali smo dobre poslove a Youtube ne radim uopste profesionalno jer nemam opremu,radim ga iz hobija jer volim da snimam.
Hvala na pozivu za posao.

1 Like

Od yt ostati ce sugavi vlog.

Hm…

Link je sa Reddita ali nadam se da mi @c3po nece zamjeriti! Uglavnom kosmonaut na svemirskoj stanici Mir ima yt kanal! Pitam se… da li i njemu prave problem sa monetizacijom?:slight_smile:

Koliko je Reddit moćna zajednica, to je nevjerovatno.

Pa jeste, rekao bih najmocniji forum na svijetu o svemu

Citam po redditu da je dosta kanala dobilo obavijest da imaju dupliciran sadrzaj. Drugi se opet zale da cekaju monetizaciju vise od godinu dana. @bugi, jesi li uspio vratiti monetizaciju na svoj kanal?

Nisam niti više pokušavam…

Pozz čitao sam sve vaše komentare preko 300 lijepo je da razmjenjujete mišljena čestitka !
Imam pitanje za sve vas : imam kanal koji ima skoro 12 000 pretplatnika blizu mil sati…sadržaji su Filmovi koji se mogu objaviti na You tube,koji NE sadržavaju potražnju autorski prava …Stavio sa na CReativ C.filmove i lijepo mi piše da dopušteno za vise namjenski sadržaj .Medutim neće već drugi put da mi odobre monetizaciju (duplikati)???
Šta bi to moglo da bude ,vjerovao bi da ne može da se monetiziraju da se drugima u 2018 godini nije odobrilo jako slični sadržaji kao kod mene, …nešto postoji ? Dali od vas neko zna o čemu se tu zapravo radi ? Unaprijed hvala !

Mozda je vec neko postavio to isto sto imas i ti,ali mnogo ranije od tebe.

Izgleda da je sve jasno Monco, i ti si napisao iznad, dupli sadržaj. :frowning:

Ono što nije najjasnije iz tvog posta (ah ti padeži) :slight_smile: je da li si to ti svoje filmove stavio pod CC licencu, ili u svojim filmovima koristiš takve CC snimke? :roll_eyes:
Ako je ovo prvo, moguće je čak da je to razlog, pokušaj promijeniti licencu, a ako je drugo, morat’ ćeš mijenjati taktiku i ne koristiti samo CC filmove kao source, pogotovo ne dodajući neko svoje obilježje, unikatnost. :blush:

Napiši nam koji je niche u pitanju i koliko vremenski traju filmovi? Još malo podataka, jeli CC audio ili video, možda oba? :o:

Jesi sam snimao filmove? Ako nisi, odgovor ti je jasan, nećeš nikada dobiti monetizaciju.

1 Like

Duplikati… namjerno sam to napisao ,pa neće za jedinstven sadržaj odbiti Haha.
Kažem imam puno kanala koji objavljivaju filmove kanali monetizirani u 2018 tj isto i izgrađeni .to sto neki pišu da nikad neću dobiti monetu ,ok ,al kako drugi dobijaju .kaze potražite autorsko pravo ?? Koja stanica gdje ,šta i koga da tražim ? .

Postavi neki link od tih kanala koji su monetizovani u 2018-oj,ako ti nije problem.

Da, i mene ovo zanima. Meni ovo zvuči kao neka greška. Pokosili su sve što su mogli i nisu mogli sa ovim updateom.

Imaš filmove stare old classic kanale na desetine kanala koji su odobreni …vidi se na svakom preko deset reklama postavljeni ! Ima tu još neki stvari ima i drugi kuća koji odobravaju monetizaciju moguće je i to .

Jesi pogledao na You tube ? Kanale 2o18 ?

Ulogiram se na YT kanal i ide poruka…
“Možda ćete 13. i 14. prosinca 2018. primijetiti zamjetno smanjenje broja pretplatnika jer s vašeg kanala uklanjamo neželjeni sadržaj. Ako će ta radnja utjecati na vas, prikazat će vam se upozorenje u YouTube Studiju”
Dakle po novome režu sve sumnjive pretplatnike, čak su i “sub for sub” praksa kojom su podizani kanali sada su ugroženi, opominju i brišu na veliko…


Dragi :wolf:-e, a što nas čeka 22. siječnja? :neutral_face:

01-22

:o:

Od 22-gog odlazim… vozit … za Uber… :sweat_smile:

1 Like

hha

prijatelji-thumbs-up

:o:

1 Like