O kameri SJ4000, gdje je kupiti i kako?

Dragi Forumaši, :slight_smile:
Prije nekog vremena sam (u Splitu) kupio ovakvu kameru, međutim…
Ispostavilo se da nije riječ o SJ4000 kako mi je rekao prodavač, nisam bio zadovoljan pa sam je vratio ne želeći samo jeftinu kameru, nego sam htio, naravno, imati ono za što se prezentira. :sunny:

Kamera o kojoj govorim je Action kamera, nešto slično kao GoPro, sa mnogim dodacima (postoljima), Full HD rezolucijom međutim cjenovno mnogo prihvatljivija. :slight_smile:

Molio bih posebno one koji su u ovome za mišljenje, još bolje ako je to iskustvo o kameri, a posebno ću biti zahvalan na slijedećoj info; gdje ću u Splitu kupiti takvu kameru? Ne bih išao na Ebay, online narudžbu i slično; da mi opet ne uvale lažnjak (mnogo se govori o tome na netu) koji sam prvi put lako vratio, ali sad bi bilo teže…

Meni je bitno da bude Full HD, a SJ4000 to jeste, i super je. Što mislite? Evo jedan review. :slight_smile:

Osobno me jedino ovo riblje oko ne oduševljava baš, ali drugo je sve 5+. :slight_smile:

Meni sad za vikend stigao pogresan laptop. Jbg, vratio i uzeo na drugom mjestu.

Za kamere ne znam, nisam strucsn ali ti ces najbolje znati gdje u ST ima za kupiti.

Nedavno moj kum na internetu kupio onu kameru za u auto. Snima ako te netko udari, ili dok vozis isl… Ali je vec nakon par snimaka skuzio da je kvaliteta zapravo dobra, ali kamera ne moze da snimi registarske oznake. Ukratko, ne valja za ono sto je on htio…

1 Like

Zašto forsiraš osobnu kupnju?
Kupi u ZG, imaš besplatnu dostavu.
https://neutrinomobile.hr/ostalo/brandostalo/sjcam.html

BTW, gdje si kupio taj lažnjak? Bilo bi zgodno da i ostali znaju.

1 Like

Ja sam je nedugo kupio u Tehnomarketu… ak se ne varam u ZG… 700 kn cijena, snima izvrsno sa gomilom mogucnosti… nemoze se posramiti pred GoPro kamerom…

1 Like

kak to misliš kvaliteta dobra ali ne može snimiti tablice? Jel mutna slika na tablicama ili? Jer sam ja za vrijeme vožnje koristil mob i bez problema se moglo na 5-10m vidjet

Hvala vam momci svima na postu. :slight_smile:
Uzet’ ću onda najvjerojatnije u Neutrinomobile ili Tehnomarketu, osobnu kupnju preferiram zbog ove mogućnosti da dobijem lažnjak, :frowning: ali ne mora biti tako ako se dogovorimo prvo telefonski. Naručit’ ću.
Za ovaj dućan u Splitu također nemam riječi pokude, dapače; to je jedan mali dućan mobitela kraj Vojne bolnice (zaboravio ime), ali bez jedne riječi prigovora su primili kameru nazad. :sunny:
Drago mi je ovo što kaže Japac, pa da, takvu kameru želim, da snima kao na videu u prvom postu. :slight_smile:
Također, gledajući i ove druge primjere sa Youtubea, ne vjerujem da joj je problem snimiti i registraciju auta.

A ne znam sad sigurno, znam da je spominjao problem sa prepoznavanjem tablica. Ako se sjetim priupitam pa ovdje napisem odgovor

A što mislite kolege koju odabrati od ove tri sa linka g. Trnca;

Po meni, koliko vidim ovako; druga kamera tamo ima prednost pred prvom zato jer ima 2.0 inch display umjesto 1.5 inch.
Treća je bolja od druge jer ima WiFi ali opet je 1.5 inch display. :frowning:
@japac molim te reci koja je tvoja, imaš li WiFi?

P.S. Čak je ona koju sam vratio imala 2.0 inch display a to je itekako primjetna razlika kod ovako malih kamera. Bojim se da ne bih ništa vidio podešavati da je manja. :slight_smile:

Ne, nemam wi-fi… I vidi se podesavati, kad ja vidim, onda ce i drugi vidjeti :wink: Inace, koristim je na motoru, odnosno ucvrcena na kacigi… a malo sam i iz auta snimao, od stare kamere (Lenco 100) imam drzac za staklo…

1 Like

Dragi Kolege i vrli Forumaši, :slight_smile:
Stigla je kamera, ipak ne onaj tip iz uvoda, uzeo sam najbolju; SJCAM SJ5000x Elite :smile: Kupljeno je u Neutrinomobile, iskustvo odlično; došla je u Split taman za 24 sata. :sunny:
Evo par needitiranih filmova, prvo mali đir sa kamerom, snimak je 1080p @ 60 Fps;

Ovo je kvartovski kafić, onda se ide brzim korakom do rive (Time lapse);

Naposljetku mali film na rivi u 2K, 1440p @ 30 Fps rezoluciji.

U ovom zadnjem audio je iz studija, a sve su kratki filmovi, oko 20 sekundi.
Nadam se da dijelite moje zadovoljstvo, budite slobodni reći i kritike ako ih ima. :blush:

Nisam puno upucen u video tehnologiju, ali ovi materijali izgledaju jako kvalitetni. Sada sam suscriber pa se nadam da ce biti dobrih videa :slight_smile:

1 Like

Hvala ti Komentaru na postu i subscribanju :slight_smile:
Kamera je super i jako sam zadovoljan. :blush:
Još mi treba Tripod (stalak) za nju i onda je sve 5.
Kanim uzeti Gorilla tripod


ovaj je super sa livelom.
Ima li tko od vas ovakav Gorilla tripod, za kameru ili za photo aparat, hvala unaprijed za reviewe iz prve ruke. :wink:

Kakva je baterija, koliko traje?
Je li ugrađena u kameru ili možeš imati više baterija i samo ih mijenjati?

Svime sam zadovoljan za sada. :slight_smile:
Baterija se može izvaditi i zamijeniti (imam samo jednu bateriju), ali osobno mi nisu potrebne te opcije jer ne planiram neka duga snimanja. Ovo koliko sam vidio do sada noseći je i snimajući po gradu; radi dobro i ne potroši se mnogo, s time da se snima ne manje od Full HD, + radi i Gyro stabilizator stalno i još neke opcije. :blush:

P.S. Znao sam Trnac da će tebe ovo zanimati. :slight_smile:

Svakako ti pisi kako si zadovoljan i pohvali se novim materijalima. Ima nas jos zainteresiranih… Trenutno nemam kameru, ali bi svakako volio isprobati sa par snimljenih videa na YouTube :slight_smile:

Ovo.

Internetu nikad dosta takvih stvari, od viška sigurno glava nas neće boljeti a nekome ćeš tako pomoći pri odabiru kamere.

Zanima me za snimanje stolnog tenisa. Iz ovakvih snimki

u slow motionu vidim samo mrlje.

120 fps-a… Njami :slight_smile:

Možda nije kasno da tu kamericu tražim za pod bor :smile:

Hvala vam momci na sudjelovanju u temi. :slight_smile:

Da, a 60 fps-a je pri Full HD rezoluciji. Na primjer kao i videi gore i ovaj video poznate splitske glazbenice je na 1080p @ 60 Fps:

Kako sam gore napisao, tek kupujem Gorilla tripod, i mada ovaj film izgleda kao da je sniman sa stativa, nije, to je iz moje ruke. :slight_smile: Dakle, ja nisam onaj lik što također snima mobitelom. :blush: A statičan kadar u ovom slučaju zahvaljujem Gyro stabilizatoru i u još većoj mjeri - Youtube stabilizaciji. :smile:

Ako želiš tako, postoji i opcija Slow Motion kod snimanja, tada je snimak u slow motionu bez editiranja. Nisam još to isprobao. :wink:

Nije, nije kasno. :slight_smile:
Meni je nju donio Sveti Nikola, tada sam naručio. :smile: