O2 hosting iskustva

Pozdrav svima,
evo tražim si neki dobar hosting i naletim na na O2 hosting , vidim domaći ljudi pa reko idem pogledat!
Imaju stvarno povoljne cijene, ali nigdje ne vidim njihove korisnike.
Vaše mišljenje…koliko je to siguran hosting?

web hosting sa neograničenim bandwithom, pitaj nek ti objasne to prvo :slight_smile:
Nemaju nikakav javni način komunikacije tipa forum pa ni ne možeš vidjeti što korisnici misle o njima…
Možda su i dobri ali je rizično, ja osobno ne bi ali možda netko ima zakupljeno kod njih pa će znati više…

Malo sam gledao po netu za njih i kolko sam shvatio imaju neki reseller paket, pročitao sam na forum.hr, što ja znam, nebi riskirao.

Ja sam zvao tamo i javio mi se neki lik niti ‘‘dobar dan’’ niti ‘‘izvolite’’ i odma mi počne pričat o nekoj ekonomskoj računici u web hostinzima u Hrvatskoj.
Nisu mi se svidjeli odmah na početku, ako netko ima više saznanja nek javi. :rocjena:

Bas sam procitao na ovom forumu ovaj topic i isao ih pitati za server, evo copy paste razgovora.

Razgovarate sa O2 odjel podrške
O2 Support: Dobrodošli u O2 web hosting Online podršku!
marin: Dobro vecer
O2 Support: Dobro večer, kako Vam možemo pomoći?
marin: vecer. Trazim web hosting i vase cijene mi se cine veoma prihvatljive pa bih imao par pitanja
O2 Support: Izvolite …
marin: procitao sma na webmajstorima da se spominje da ste resseleri i da nemate svoje servere
marin: pa odmah pitam dali je to istina prije nego zakupim svoj paket
O2 Support: Osoba koja je to napisala, napisala je na svoju ruku iako History Chata govori drugacije …
O2 Support: Posjedujemo dedicirani server, ali ne nudimo uslugu dediciranih servera, vec hosting pakete …
marin: aha, ovako mene zanima neki paket koji bih ja mogao prodavati daljnjim korisnicima
marin: nemora biti dedicirani serveri moze biti i resseler
marin: jeste ovdje?
marin: nesto nas ej prekinulo

znaci nakon mojeg upita je uslijedila tisina i ni traga ni glasa od njih :neznam:

hahahha, lol, profesionalnost na djelu :smiley:

DObro ovo zadnje ne mora biti da su prestali pričati, možda je pukla veza, to se često dešava na tim live chatovima sa podrške, tako je bilo na par mjesta, pa i kod nekih velikih hosting firmi tako da…

Sad sam htjeo pitati podršku na cano2.com dali su reselleri ali sajt im je mrtav i uopce se ne otvara

http://www.whoishostingthis.com/cano2.com
daje ovaj rezultat:
http://www.fortressitx.com/
pa se još raspitaj ako ti je stalo do njih.

Pozdrav svima iz O2 web hostinga,

Ponajprije bih se zahvalili Kux (Tomislavu) na otvaranju teme O2 web hosting. Nastavili bi i dalje pratiti razvoj teme iz razloga što su 22 unikatna posjeta sa gore navedenog linka rezultirali sa četri nova korisnika O2 web hostinga.

No, obzirom da su iznesene neistine dužni smo reagirati.
Kuxov telefonski razgovor sa djetanikom O2 web hostinga:
Tomislav (alias Kux): Dobar dan, jel to O2 web hosting?
„Lik“: Da, dobar dan izvolite.
Tomislav(alias Kux) upada u riječ (rečenicu „Lika“: Da, do …) : Zašto imate tako niske cijene?
„Lik“: Cijene nisku niske, već realne.
Tomislav(alias Kux): Kako?
„Lik“: Realne su stoga što su u rangu cijena na tržištu hostinga, financijski gledano uzmite da su cijene hostinga paketa od 4 USD …
Tomislav (alias Kux) upada u riječ i prekida „Lika“: Ok, dobro …

… toliko o telefonskom razgovoru, interesu i potrebi Kuxa za informacijom.

Vezano za Live Chat sa Marinom T. naša isprika, Kupnja je dao točno pojašnjenje prekida Live Chat-a.
Vaša zadnja poruka zaprimljena od strane O2 podrške je glasila: aha, ovako mene zanima neki paket koji bih ja mogao prodavat daljnjim korisnicima. Po ponovnom logiranju našeg djelatnik Vas nažalost više nije bilo na chat-u.

Iskoristili bismo ovu priliku i dali Vam odgovor: O2 web hosting trenutno u svojo ponudi nema Reseller pakete (WHM/cPanel), isti će biti u ponudi u mjesecu lipnju ove godine.

Laf, stranice nisu mrtve već je izvršen hardware-ski upgrade servera, i to u rekordnom roku.

Zahvaljujemo korisniku Mamica jer pametni znaju čemu služi – internet.
Jedino bismo preporučili domaintools.com umjesto whoishostingthis.com jer imaju učestaliji refresh, podaci na whoishostingthis.com nisu refresh-ani od 12. mjeseca prošle godine.

Glede korisnika O2 web hostinga, foruma i sl., O2 web hosting servis pokrenut je u 12. mjesecu 2007., osim povoljnih cijena ili kako Kux kaže niskih cijena, osnov naše ponude je podrška klijentim. Iz iskustva hosting tvrtki te analiza i izvještaja konzalterskih tvrtki većina korisnka traži i koristi direktnu pomoć/podršku i to „ASAP“. O2 web hosting podrška se ne odnosi samo na rješavanje upita vezanih za klijentov hosting paket već nudimo i niz benefita vezanih za internet općenito.

No, da ne duljimo i ne sudjelujemo u „kafanskoj raspravi“, te poštujući pravila Foruma webmajstori.net predlažmo nevjernom Kuxu, Kupnji, Lafu i Marinu da besplatno testiraju O2 web hosting.
Kako preseljenjem svojih korisničkih računa i/ili domena eventualno nebiste ugrozili svoje, vjerujemo uspješne web stranice/projekte sa iznimno visokim Rank-om za vas čemo besplatno prema vašoj želji registrirati domene te Vam otvorit Korisničke račune na O2 web hostingu kako biste isti mogli isprobat.
Dovoljno je da se obratite O2 podršci putem stranice Kontak.

Sa izrazitim štovanjem

O2 web hosting

mislim da je netko rekao da im je sluzba za korisnike malo neaktivna ili nesto u tom smislu… ovaj post iznad mene demantira sve navedeno :).

Bok kano.

Nije mi vrag dao mira pa sam išao malo tražiti jer je očito da pokušavate prodati reseler pod server a svima govorite da radite na dediciranom serveru što je po meni licemjerno a neznam niti kako sa pravne strane stoji davanje krivih informacija.

Dnsreport daje slijedeće – na1.cano2.com 69.72.214.2 i prema my ip neighboursima daje da nameserver drži oko 180 sajtova. No u to se ne ćemo pouzdati poššto radi metodom pretraživanja tražilica.

Reverse IP od domaintoolsa je prilično precizniji koji kaže da se na serveru nalazi 470 sajtova.

Nakon toga u
http://www.myipneighbors.com/
upisati 69.72.214.2 i pogledaj rezultata !!! Kako su to ipak podaci izvučeni sa tražilica odi pingati jedan po jedan i pogledaj nalaze li se zaista na toj IP adresi.

Moram dati pohvale pošto ste multinacionalna komapnija sa klijentima u

http://www.iinscom.com.mx
ili
http://www.ALYRA.COM
:jaooo:

Naglašavam to da je bezobrazno govoriti da je dedicated server a reseller je. Ima tu par domaćih domena i mislim da ste napravili prijevaru kao što ste i mene pokušali prevariti na izravan upit jeste li reseler.

Hvala lijepo ali ne hvala dok se prodaje laž pa makar i po najnižoj cijeni.

Mogu ja još toga napisati ali mislim da će ovo biti potpuno dovoljno za početak.

Ja ću samo reći što se tiće hostinga O2 svima bih preporučila.
Na upite o računu odgovaraju u roku odmah i pomažu u svemu…vezano ili nevezano za hosting :doki:

[quote=“M@rtina”]Ja ću samo reći što se tiće hostinga O2 svima bih preporučila.
Na upite o računu odgovaraju u roku odmah i pomažu u svemu…vezano ili nevezano za hosting :doki:[/quote]
Martina to je jako lijepo ali nije ok da lažu i zavaravaju ljude. Otišao sam kod konkurencije baš zato što su me lagali da posjeduju svoje servere.

Pročitaj moj post gore.

Evo naišao sam na ovaj link ali nešto nije uredu sa hostingom

Baš sam maloprije komunicirao s gospodom iz 02… prije nego li sam otkrio ovaj topic ovdje jer sam na 02 slučajno naletio tražeći nekakav host povoljan…

Ušao sam na Live Chat Support te je sve prošlo bez ikakvih problema…
Nadalje, moj upit je bio “Da li im se serveri nalaze na području RH”, veoma brzo sam dobio odgovori da su serveri u NY, USA…

Sasvim profesionalno i bez ikakvih problema.
Ponuda se čini MNOGO dobra, dapače… frendu sam odma rekao PREDOBRO da bi valjalo. :slight_smile:pa me zanimaju iskustva sa samim hostanjem swojih stranica kod njih… ima netko?

Ajoj.

Upravo prije tj dana sam uzeo hosting kod njih, vidjet ćemo kak će to biti. Nadam se dobrome. Ipak 100KN 500MB, no baza, no promet, php, cpanel, bla bla… Isplati se probat.

[quote=“108.d”]Ajoj.

Upravo prije tj dana sam uzeo hosting kod njih, vidjet ćemo kak će to biti. Nadam se dobrome. Ipak 100KN 500MB, no baza, no promet, php, cpanel, bla bla… Isplati se probat.[/quote]
Ovaj… a jel možeš molim te reći kako funkcionira sve? Brzina?

Njihova ponuda mi se čini nestvarna, ima li tko iskustva iz prve ruke?
Ima li kvake, 5.000 MB prostora, neograničen promet (?!postoji li to?) - 340 kuna i još dobiš domenu gratis.
Ono što sad plačam je 3x skuplje, a 10x manji prostor.

Pozdrav svima, ja sam također vidio ovaj topic pa sam išao isprobati hosting no moram par stvari reći. Zatražio sam testni hosting te sam zatražio ssh pristup no rekli su mi da to ne podržavaju a prije je bilo napisano na stranicama te sam otišao sam pogledati i tada je riječ SSH zamijenjena drugom kraticom na stranici tehničkih karakteristika, rekli su mi da se SSHom koristim kroz cpanel - kroz ftp file manager. SSH mi treba radi simb. linkova. - kakav je to ssh putem ftp file managera ?

Opterećenje servera je bilo 5.20 kada sam ja gledao a to je dosta i previše.

Jeftino je ali nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino…mislim da če ovo biti ok hosting za joomla webmastere