O2 hosting iskustva

So far good.

O2 hosting u mome slucaju pokazao se vrlo profesionalnim, odgovore sam preko e-maila dobivao u roku od nekoliko minuta, u bilo koje doba dana. Stranica radi vrlo dobro. Istina da je cijena vise nego povoljna, no kad je nesto povoljno ispada da je tu nesto sumnjivo, a kad je skupo, ne valja, a kad smo u sredini, barem da je malo jeftinije. Nedavno sam iz SAD-a dobio neke dodatke prehrani vrlo ugledne firme koje sam platio 250 kn a koji bi ovdje kostali 1300 kn. Dakle sve je moguce, pa tako i da nema nista cudnog i sumnjivog u ponudi 02 web hostinga. Medjutim, uvijek i svagdje ima i zadovoljnih i nezadovoljnih.
Za sada, ja sam zadovoljan.

Mislm da je load servera od 5.20 dosta rekao o kvaliteti. Reseler paketi kreirani pomocu WhmMastera. Sramota za hrvatski hosting

Preselio sam nešto site-ova sa shop-centra na o2 cisto radi probe (naravno cijena me je privukla) sa shop-centrom nisam imao znacajnijih problema, mada ih smatram skrtim :slight_smile:

Sto se O2 tice, dogodi se svako toliko (zadnji mjesec 2-3 puta da je offline cano2.com i stranice koje hostam kod njih), nesto prije nove godine (oko 20.12) zbog nekih updatea servera koji su se odvijali u 19h (to mi je glupo, mislim da bi se ovakve stvari morale raditi u gluhe sate -citaj03h-06h-)

Podrsku sam uvijek dobio u razumnom roku (jednom na telefon)

Eto volio bih da ova ekipa ojaca i pristedi nam neku lovu te pruzi bolju uslugu, zato ne treba pljuvati na ljude (osim ako se ne poprave u razumnom roku), neka malo ojacaju, tj. namaknu koju kunu, uce i poboljsaju se na sveopce zadovoljstvo.

Generalna zamjerka downtime

@===> jadno smo mi drustvo, ako zbog malicioznog koda (koji niste vi stavili) na vasoj stranici netko bana server, hoster ce vas tuziti - ako hoster vama zbog lose konfiguracije ugrozi web ne odgovara za nista grrr ;O\

Prijedlog: na host-tracker.com (provjerava uptime sa 34 noda) postavite "free email alerts and site availability reports for http://www.adresavaseghostinga.xx " i dobiti cete na mail kada god je hosting ofline, pa vidite koliko je to cesto.

Isprika na kobasica postu, velik pozdrav

Osobno nisam koristio usluge ove firme. Vidim da su neki spominjali da ima hosting nije dobar. I vidim da su se registirali korisnici samo da bi podrzali ovaj hosting. Ako bas niste sigurni za kvalitetu. Onda odite kod nekog sigurnog i kvalitetog i nema problema.

Pa ustvari i treba dosta realno usporediti cijene.

cano2 je reseller resellera i tako moze drzati cijenu od par kn za hosting paket, troskovi edukacije i administracije su u startu iskljuceni posto netko drugi administrira.

Troskovi servera su isto tako smanjeni jer ih ustvari nema, pogledajmo cijene danasnjih reseller paketa kod stranaca.

Ovo gore je ujedno i odgovor na ovaj update u 19 sati - oni nemaju kontrolu nad updateima servera stoga je nerazumno ocekivati da se update radi u vrijeme kada hrvatskom klijentu odgovara.

Koga zanima, evo kako izgleda sucelje tog alata - link

Na kraju, budimo realni no u hrvatskoj kompaniji koja posjeduje svoje servere nema paketa od 500 mb po cijeni od 100 kn - ne da to hoster ne zeli dati vec tu nema ekonomske racunice.

A po pitanuju ovoga da im treba pomoci da ojacaju - sto je ojacanje ? uzimanje vlastitog servera pa biti reseller datacentra ? Ako da morate biti svjesni da tu pocinju dolaziti oni troskovi administracije + edukacije a time se automatski podize cijena same usluge.

Sve je to jedan jako poznati krug koji svi prodju.

Hostteri imaju svoju ciljanu publiku sa kojom zele raditi i prema toj publici kreiraju cijene, ponudu i sve ostalo…

O2 - definitivno da ako Vam ne smetaju updatei u krivo vrijeme te sitniji downtimei :cp:

Pozdrav svima!
kakvo je stanje sa O2 uslugom?

ste zadovoljni…
hvala na odgovoru!

Bok društvo,

ja imam nekoliko stranica hostanih na O2. Sve je bilo u redu u početku, ali u zadnje vrijeme često mi stranice ne rade, ne rade ni mail serveri…
Evo, upravo u ovom trenutku ne radi mi ni jedan site… Ne javljaju se na telefonske pozive, a ni na mail support još nije odgovorio…

Dajte neku preporuku, neki ozbiljniji hosting a da nije skup poput Iskona…
Ja se definitivno selim sa svojih 6 domena, O2 Bye-Bye…:derese:

InfoNET - infoit.hr
GEMstudio - gemstudio.hr

moja preporuka su ti ta dva
javljaju se i u ponoć na tel i mailove :smiley:

Neznam za gemstudio ali za infoit ti potvrđujem tu informaciju :slight_smile:

Hvala, pogledao sam malo web od infoit.hr, sviđa mi se. Dobio sam odgovor od O2 za ispad od neki dan:

O2 Podrška
to me

show details Feb 1 (3 days ago)

Poštovani,

Server nije bio dostupan od 15:07 h do 15:25h poradi DDOS napada.

Ukoliko i daje imate problema sa učitavanjem Vaših stranica pokušajte refresh-at stranicu sa ctrl i F5, ukoliko i nakon toga nemožete učitat stranice molimo Vas da nam dostavite Vašu trenutnu IP adresu, istu možete provjeriti na linku
http://moja-ip-adresa.com/

Unaprijed zahvaljujemo.

Sa štovanjem

Ino

O2 Podrška

Vrlo “profesionalno”, niti isprike nema… Nemam ništa osobno protiv O2 hostinga, ali dajte radite kako treba ako već radite, ili nemojte, nitko vas ne tjera!

o2host je sasvim ok, imam racun vec godinu i pol i sasvim sam zadovoljan uslugom, serveri su u SADu, cijene su sasvim ok, usluga super. Nisam nikad imao problema, cak su mi racun aktivirali i prije nego sam uplatio na moju molbu.

ne valja cjepidlačit… ono, vau, nisu se ispričali. đizs.

02 je koliko ja znam najveće smeće od hostinga…do sad se milijun ljudi žalilo na uslugu na neodgovaranje na mailove, telefonske pozive i sl.

Ja sam imao hostano kod njega. Navodim samo cinjenice, necu govotiri da je dobar ili los.

Evo moja iskustva:

Kad sam se prvi put javio da bi uzeo malo veci paket odmah dobio odgovore i komunikacija isla kako spada…promptni odgovori, ljubaznost na nivou…

Kad sam sa jednim portalom dosegao troznamenkasti broj posjeta na dan poceo "dernek"
Iskljuce web bez ikakve najave, objasnjenja… Znate kad ulozite vremena i truda da dobijete stalne posjetitleje, pa onda par dana ne radi web…

naravno pusiona, pobjegnu posjetitelji…

Tip se ne javlaaj na tel, ni na mail danima… Nakon prekonekoliko dana ukljuci natrag no za krace vrijem opet me izsteka… ne javlja se na tel, na mail nakon prekonekoliko mailova…

No konacno se javi tip, kaze da me izbacio jer imam neoptimiziranu skriptu koja mu zafrkava server. Klasika koje smo se naslusali od svih hostera kad se poajvi iole ozbiljniji klijent…

I tako sam se navlacio godinu dana, tip mi nanio steta da te bog sacuva. Taman kad dodjem na par tisuca posjeta dnevno, ovaj opet zaloka na par dana account…

Otisao, uzeo cijeli server i uzivam…

Ako nekome trba za zafrkanciju i neke manje zahtjvne stvari tipa stanice Dragovoljnog Vatrogasnog Drustva kojima nije bitan turbooptereceni server ni par dana offline-a onda je ok, no za neku firmu ili portal nije…

btw, tipu server ispada zbog preopterecenja a ne zbog DDOS napada…
Ako i ima svoj server, pricalo se nesto da ima samo reseler paket…

Bilo kako bilo, nemam vise namjere tamo hostati nikad.
Kome je cijena jedini parametar, preporucam da uzme kod njega ili neki free hosting…

Ja vas ljudi ne razumijem. Domaći hosteri mogu poslužiti jedino za manje sajtove kao što su apartmani, neke info stranice sa par pagea koji imaju max do 1000 posjeta dnevno… Za sajt koji sakuplja posjete nikako!

Imaš kod godaddya i hostgatora host za 5$ i miran si makar imao 20 000 posjeta na dan.

Ako je netko obećao neku uslugu, mora je i ispuniti. Ako vam pričinja stvarnu štetu (a ne štetu vašoj taštini), idite osobno tamo i ili odmah selite ili se slobodno obratite odvjetniku za nadoknadu štete.

Sve naše firme, pa i državne institucije tipično slažu nekakve kvazi-ugovore koji ne bi prošli detaljniju inspekciju i koji su toliko nedorečeni da suci zapravo uživaju u njima jer imaju ogromnu slobodu “utvrđivati namjeru ugovornih strana” (tj. ne moraju žuljati mozak da shvate ugovor, jer je tako ovlaš napisan da se može interpretirati bilo kako). Drugim riječima, suci onda mogu odrezati kako žele.

Tako da bi moja preporuka bila da uvijek dobro definirate svoje želje, ciljeve i najviše jasne zahtjeve koje imate i komunicirate ih prema hosteru tražeći ga da vas na vrijeme obavijesti o najoptimalnijem paketu za vas, da vas odmah obavijesti ukoliko poduzme bilo kakve korake koji bi mogli uticati na dostupnost vaših stranica kako biste odmah riješili problem, pri čemu zahtjevate da vam jednako promptno ponudi i adekvatan paket ili vas obavijesti ako takav paket nije u mogućnosti ponuditi, te konačno da prati da li se približavate limitima u svim onim parametrima u kojima vi to sami ne možete pratiti na jasan i jednoznačan način.

Ovdje nije važna cijena, jer hoster je sam odredio cijenu - nema cijene koja je “premalena” da biste vi bili ozbiljan klijent, kojega se ne treba obavijestiti jer vama “to nije bitno”. Cijenu je odredio hoster, ne vi.

Uglavnom, mislim da ako pratite teme na ovom forumu dovoljno dugo, da stvarno sve moguće situacije možete pobrati i ne morate učiti iz vlastitog iskustva. Samo prokopajte malo.

[quote=“sime_zd”]Ja vas ljudi ne razumijem. Domaći hosteri mogu poslužiti jedino za manje sajtove kao što su apartmani, neke info stranice sa par pagea koji imaju max do 1000 posjeta dnevno… Za sajt koji sakuplja posjete nikako!

Imaš kod godaddya i hostgatora host za 5$ i miran si makar imao 20 000 posjeta na dan.[/quote]

Da, ali samo par godina dok te ne pocinju reketariti za domene…
Ti si jos friski pa nisi dozivio iznenadjenja kad uzmes vani hosting i domenu, odlicnih karakteristika za male pare, pa ti nakon prekonekliko godina traze za domenu deset puta vise, ili jos vise… Posjeti malo mjesta gdje se skupljaju webmasteri iz cijelog svijeta pa ces cuti svakakve price…
Mislim da je i na domacim news grupama bilo par svjedocenja toga, a dozivio i ja te ljepote…

Mislim da smo već milijun puta rekli, a ja koristim svaku priliku da to istaknem: domene uvijek zakupite preko neovisnih registara, gdje imate potpunu kontrolu nad njom.

Domena je identitet, sve ostalo je imovina. Imovina se može ponovo stvoriti, ali identitet teško.

[quote=“jperic”]Da, ali samo par godina dok te ne pocinju reketariti za domene…
Ti si jos friski pa nisi dozivio iznenadjenja kad uzmes vani hosting i domenu, odlicnih karakteristika za male pare, pa ti nakon prekonekliko godina traze za domenu deset puta vise, ili jos vise… Posjeti malo mjesta gdje se skupljaju webmasteri iz cijelog svijeta pa ces cuti svakakve price…
Mislim da je i na domacim news grupama bilo par svjedocenja toga, a dozivio i ja te ljepote…[/quote]

Reket dozivio, zakupljen hosting u US, 6,75$ mjesecno, sve video, unlimited bla bla, pa kada su mi namirisali domenu sa par k posjeta… kao domena je istekla naglo par dana prije roka iiii 700$ bi bilo aktiviranje bla bla… od tada kao sto vam je tsereg toplo preporucio…

Može link od takvog providera da ostali korisnici imaju uvid u poslovanje istog.