O2hosting.com ne odgovara na mailove i pozive

Imam jednu ženu koja očajnički pokušava spasiti svoju domenu za apartmane u sred sezone, pokušali smo i ja i ona poslati 10ak emailova i 10ak poziva u zadnjih tjedan dana, (ona i dulje) nitko iz o2hosting.com nije odgovorio ni na jedno od tih. Tražili smo epp kod da pokušamo spasiti domenu.

Ne znam koja je procedura tu, žena je vlasnica domene i to je njeno pravo, radi se o njenim apartmanima. Tvrdi da joj domena i web istječu za 20ak dana. Stranica je offline i izgleda da će domenu izgubiti trajno. Ovo je nevjerojatna neprofesionalnost. Izgleda da se oni gase što ih ne opravdava da ljudima ne ustupe njihove domene i sajtove.
1


Imao sam gotovo isti problem još prije više od 10 godina. Stvar je u tome da je ta domena (i moja je bila) registrirana preko nekog neodgovornog koji je jednostavno napustio taj posao, i baš ga briga. :neutral_face:

Ja sam riješio problem na slijedeći način; obratio sam se drugom (tada su u mom slučaju svi bili domaći) hosting provideru koji je i domain registar. On zna što je potrebno i riješiti će problem, domenu će prebaciti u svoj registar. :blush: :o:

Da nadovežem, idite na Namecheap jer im je odličan support (što se registracije tiče; mislim i da hostuju prostor, al’ ne koristim tu vrstu usluge od njih).

Kako je @c3po napisao, vlasnik domene se obrati drugom registru i objasni situaciju. Uz zahtjev (vlasnika) novi registar može uraditi potrebne korake.

Ja sam svoju domenu transfer na KnowSRV, samo sam potvrdila mail i link da bi oni bili sigurni da sam vlasnik iste, zatim im poslala screen shot podrsci, inace sve oni sami odrade. Mada ja sam koristila njihov Host, a domena je bila na Bluehost, pa sam je prebacila. Ako vec niste rijesili problem, ne kosta vas nista da posjetite njihov sajt, registrujete se i zatrazite pomoc/savjet od podrske https://knownsrv.com/ , nadam se da cete rijesiti problem :slight_smile:

I da, transfer domene je mene kostao 11 dolara, ali zato produze domenu za 1. god., a njihov host placam mjesecno

Navedena stranica nije off:

zadnja novost iz 2016. godine a u footeru zadnja godina je 2015.

O2 Hosting

Q.com d.o.o.
HR-10000 Zagreb

Tel.: 01.7778.550 (radnim danom 09-16h)

Q.com d.o.o., Hvarska 11, HR-10000 Zagreb, OIB: 40080242987, društvo upisano u sudski registar Trgovačkog suda u Zagrebu, MBS 080468545, iznos temeljnog kapitala: 20.000,00 HRK uplaćen u cijelosti, banka: Hypo Alpe-Adria-Bank d.d., Slavonska avenija 6, 10000 Zagreb, broj računa: 2500009-1101221235, IBAN: HR2925000091101221235

odgovorna osoba Vjeran Rubeša

a na ovom sajtu https://www.q-com.hr/ piše da je adresa

Q.com d.o.o.

Livadićeva 10
10000 Zagreb
Republika Hrvatska

Tel.: +385.1.7778.550
VAT (OIB) no.: HR40080242987

lol

dakle firma je ko fol ovdje negdje

Jel taj hosting spada u rang, sve po 6.99 kn?:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

I taj koji je radio toj zeni stranicu i stavio na taj o2 hosting, nije bas cist…0

1 Like

Ispd mosta :sweat_smile::joy:

2 Likeova

Vidiš da je u kombiju. Vjerovatno je dodatno registrovana djelatnosti za izradu i kopiranje ključeva.

2 Likeova