o2hosting - muke i problemi

Ovako, prije svega, nije namjera pljuvati po nikome niti sam se registrirao zbog toga no više sam OČAJAN!!

Zakupio sam kod dotičnog web hosting.

1 gb prostora
nemjeren promet (kao fol)
1 addon domena

1. Nakon uplate, pošaljemo email da smo uplatili te ih zamolimo da mi pošalju r1 račun (jer imam firmu)

Poslao u 10 sati i 12 minuta email, odgovor dolazi čak 8 SATI NAKON POSLANOG MAILA kako oni nisu u mogučnosti izdat r1 račun…

Ja ih nazovem sutradan, kao riješit ćemo,to se kolega zabunio…I ništa, ja ono sretan što će riješiti , i nakon 2 sata stiže r1 račun koji uopće nije r1 račun nego obična ponuda (mogu i uplodat da vidite,ali nisam htio odmah jer su podaci moje firme gore pa zbog privatnosti ne želim otkrivati to)…Nazovem ih opet, kao opet se (slučajno navodno) kolega zabunio i nakon ne znam ni ja koliko potrošenih živaca konačno pošalju r1 račun i to opet nepotpun jer nema njihovog OIB-a gore,al ajd sredio sam to nekako…

Nakon tjedan dana, opet problemi,

ovoga puta:

1. promet je limitiran na 20 gb mjesečno a piše neograničen. Kontaktiram ih, kao popravit će…Ok, poprave nakon 12 sati od emaila…

Sve ok, dam dizajneru podatke od file managera i to sve, kada odjednom, odem na stranicu i piše:

Stranica je suspendirana zbog blablabla…neplačanja računa i što su već izmislili…

Kontaktiram ih, nakon čak 20 minuta dobijem odgovor kako smo potrošili previše resursa pa su nas suspendirali (ne znam odkada html tako ždere resurse??)

Mislim, opet se svima ispričavam, nije mi namjera nikoga vrijeđati ali ljudi, ovo je previše, ne znam šta da radim više… Probat ću im poslat zahtjev za povrat novaca ako će mi ih htjet vratit… stvarno KATASTROFA!!!

Može preporuka za neki normalan hosting koji me neće radit idiotom?

Preporuke hosting providera mozes pogledati ovdje:
http://www.webmajstori.net/forum/showthread.php?t=24011

Pa sam si si kriv, drugi put prouci ovaj forum. Već se nekoliko ljudi žalilo na njih.

Moja preporuka ti je u potpisu a to je BSP Hosting. Nikada problema, dečki su super.

hvala ljudi, ne znam što ću s ovima, sada se pak ni na telefon ne javljaju. Katastrofa veća nego ona u Japanu!!

Bilo je već pritužbi za njih na ovom forumu, proguglaj malo. Ima dosta ozbiljnih firmi kod nas pa drugi puta malo pripazi, moja preporuka infonet i prohosting.hr.

ah… subota je popodne… kome se uopce da radit :))
kad ti se jave trazi povrat sredstava i zakupi paket kod nekog od preporucenih hostera

Ma popi****it ću, stvarno ne znam što ću sada.Novca vjerovatno neću vidjeti, pitanje hoće li mi knjigovodstvo prihvatiti taj račun i još brdo problema…

STVARNO SRAMOTA!!!

Bobi, nije to sramota. Naime, ti si - kao direktor firme ili vlasnik obrta - dužan postupati pažnjom dobrog gospodarstvenika.

Ti si, dakle, dužan obaviti stanovitu elementarnu provjeru prije nego imovinu svog poduzeća povjeriš drugome.

1. Pretražiti web-stranice poduzeća i utvrditi da se identificiraju pod tvrtkom “O2 Web Hosting”, bez navođenja oblika društva - obrt, d.o.o., itd. Niti u sudskom registru, niti u obrtnom registru se ne pronalazi takav unos.

2. Pretraga javnog telefonskog imenika po navedenom broju ne pronalazi niti jednog pretplatnika.

3. Nakon - doslovno - dvije minute provjere imaš nekoga tko se očigledno ne predstavlja tvrtkom u onom obliku pod kojim je (ako je) uveden u odnosni registar. Čak štoviše, niti ne navodi je li to obrt, d.o.o., trgovac - pojedinac, što li? Nije ga moguće nikako identificirati, pronaći ime odgovorne osobe…

Već ovo je dovoljno da svaki pažljivi trgovac odbaci takav kontak kao nepouzdan. Znači, na tu lovu koji si dao ćeš naprosto platiti 20 posto poreza na dobit i to ti je cijena koju si platio za važnu pouku: samo zato što piše na Internetu, ne mora biti istina.

Naravno, uvijek možeš zatražiti raskid ugovora zbog pogreške druge strane i tražiti povrat sredstava umanjena za udio usluge koja ti je već pružena. Za to imaš osnovu u zakonu, čak i ako ignoriraš da oni obećaju povrat novaca u periodu od 30 dana, na što se isto možeš pozvati.

Hvala vam gospodine na odgovoru.

U pravu ste, no ja sam ih kontaktirao i pitao jesu li tvrtka,oni su odgovorili jesu, itd. Pitao sam ih OIB dali su OIB,e sada, ja niasm provjeravao čiji je to OIB tako da su me mogli zaj…bat kako su htjeli…

Sutra ću kontaktirati infonet,bsp hosting i prohosting iz gornjih postova preporuke.

Provjerio sam za sve te hostinge i pišu im podaci tvrtke i to pa se nadam da neće biti ovakvih problema.

I da, ako ikada naletite na taj o2hosting, NEMOJTE GA KUPITI NIKADA… Oni se meni štuju i poštuju me u emailovima ali me dobro zaje…bu

Evo sažetak zakonske regulative vezano uz obavezne informacije o trgovcu na web-stranicama, kome zatreba za buduću referencu:

http://www.webmajstori.net/forum/showthread.php?p=242074#post242074

[quote=“tsereg”]Evo sažetak zakonske regulative vezano uz obavezne informacije o trgovcu na web-stranicama, kome zatreba za buduću referencu:

http://www.webmajstori.net/forum/showthread.php?p=242074#post242074
[/quote]

Zahvaljujem vam na trudu za ovaj članak tj. temu.

Kao što sam rekao kontaktirat ću sutra ove ozbiljnije hostinge,a tek sada na Googleu vidim što se krive iza o2hostinga. Svi ih pljuju, pa mi je jasno i zašto. :frowning:

Kakve ja sreće imam… nevjerovatno

[quote=“bobi15”]Zahvaljujem vam na trudu za ovaj članak tj. temu.

Kao što sam rekao kontaktirat ću sutra ove ozbiljnije hostinge,a tek sada na Googleu vidim što se krive iza o2hostinga. Svi ih pljuju, pa mi je jasno i zašto. :frowning:

Kakve ja sreće imam… nevjerovatno[/quote]

I jesi kaj riješio?

Oni su u kiti totalnoj. Jedno vrijeme im nije radio web, nisu ni znali za to. Ovaj član foruma
http://webmajstori.net/forum/member.php?u=11452
mi se predstavio da je njihova podrška (možda laže), a lik nezna promjeniti ni title u wordpress-u. Umjesto da vrijeme trošiš na poslove u svojoj firmi, moraš još na ovakve nepotrebne idiotorije, žalosno…

ja sam sve prebacio na infonet jer su fakat odlični !

i jedna preporuka izbjegnite firmu ipage. :kokica:

[quote=“chief_wolfinjo”]ja sam sve prebacio na infonet jer su fakat odlični !

i jedna preporuka izbjegnite firmu ipage. :kokica:[/quote]

Nikada nisam čuo za ipage no danas ću zvati Infonet, Prohosting te BSP Hosting pa ćemo vidjeti što će ljudi reći. Provjerio sam ih i svi su registirane firme tako da nadam se da neće biti ovakvih problema. No mislim da će odabir biti Infonet jer ih je više ljudi preporučilo no nikada se ne zna.

PS. danas sam dobio mail od o2hostinga u kojem se ispričavaju, i kažu kako će mi pokloniti godinu dana besplatnog hostinga?? Ovo me vrijeđa…

Stvarno velika sramota za “o2hosting tvrtku” , i još ću ih prijaviti za ilegalan i neetičan rad.

Što se tiće knjigovodstva, odbila mi je “račun” jer nije valjan…Hoće li mi porezna radit probleme radi tih novaca?

Dogovori se s knjigovotkinjom da ti taj iznos računa u dobit, dakle kao lovu koju si dignuo iz firme kao vlasnik. Na to moraš platiti 20 % poreza. I naravno morat ćeš imati dobit. Ali pitaj nju.

No, na web-stranicma o2hostinga stoji garancija povrata novca u 30 dana. Zatraži to.

[quote=“bobi15”]Nikada nisam čuo za ipage no danas ću zvati Infonet, Prohosting te BSP Hosting pa ćemo vidjeti što će ljudi reći. Provjerio sam ih i svi su registirane firme tako da nadam se da neće biti ovakvih problema. No mislim da će odabir biti Infonet jer ih je više ljudi preporučilo no nikada se ne zna.

PS. danas sam dobio mail od o2hostinga u kojem se ispričavaju, i kažu kako će mi pokloniti godinu dana besplatnog hostinga?? Ovo me vrijeđa…

Stvarno velika sramota za “o2hosting tvrtku” , i još ću ih prijaviti za ilegalan i neetičan rad.

Što se tiće knjigovodstva, odbila mi je “račun” jer nije valjan…Hoće li mi porezna radit probleme radi tih novaca?[/quote]

ipage je ova firma, http://www.ipage.com/ipage/index.html

serveri katastrofa, uglavnom izbjegatavit :zub:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja