Obajvljen popis poreznih dužnika

http://duznici.porezna-uprava.hr/

Jeste vi na popisu :smiley:
Ne kužim zašto sajt nema neku tražilicu, ovako je skoro pa neupotrebljiv.

A inače bi ga upotrebio za što?

Pa upišeš nečije ime pa vidiš, ovako da bi došao da jedne informacije moraš prelistati par storina stranica, mislim, neupotrebljivo.

Evo recimo npr. prije 3 dana su svi mediji prenjeli informaciju da je jedoj osobi dužna 1,6 milja kn. Ne kužim kako i zašto je izvedena ta jedna osoba (mislim, kužim) pored desetke tisuća poznatih i nepoznatih osoba koji su stvarno dužni, pa je na kraju ispalo da te osobe nema ni na popisu i za to neće nitko odgovarati kao i obično, jbg bliži se nekima jako bolan dan pa su uznemireni jako.

O majke ti tko je ove stranice radio, loading time je super, optimizacija na vrhu.

Pa da provjeri je li na popisu. :smiley: Šalim se.

Sad slijede ustavne tužbe, pa će onda Porezna plaćati pinku ovima što duguju, a ne suprotno.

[quote=“tsereg”]Pa da provjeri je li na popisu. :smiley: Šalim se.
[/quote]

Ajd priznaj da se nisi šalio :smiley:

vjerojatno jer je sada navala građana da vide dal ima poznatih :smiley:

Pa i ja to želim pogledati, ali ovo nema smisla.

Jedini sorting je po županijama, a nema niti tražilice. Beskorisno.

[quote=“Bugi”]Ajd priznaj da se nisi šalio :D[/quote]Ajde, priznajem. :slight_smile:

[quote=“APazinjan”]Jedini sorting je po županijama, a nema niti tražilice. Beskorisno.[/quote]To su javni podaci. Porezna uprava je objavila najosobije od osobnih podataka po osnovi da se radi o javnim podacima u koje javnost ima pravo uvida. To znači da možeš slobodno posrkati te podatke i pokazati ih u sklopu kakvog god prikladnijeg sučelja (napomena: konzultiraj se s odvjetnikom, ali dok Ustavni sud ne kaže drugačije, prilično sam siguran u to). Možda udruga Vjetrenjača napravi takvo što uskoro.

Nema me !!! :zub:

Koliko vidim, tu su objavljeni samo oni kojima je dug preko 15k kuna.

Kad pogledaš koliko ljudi ima na listi, dobra se suma nakupi.

Trebali bi napraviti i listu onih kojima su dugovanja oproštena od samostalnosti.

Koliko sam primjetio kod obrtnika sa većinom radi o neplaćanju zdrastvenog i mirovinskog osiguranja.
Mislim da u zakonu stoji da osoba koja ne plaća mirovinsko ne ide joj staž, za zdrastveno neznam.

Tko ne plaća zdrastveno i mirovinsko, staž mu ne ide i nije zdrastveno osiguran i ova lista bi valjda bila prepolovljena.
Čini mi se još jedna umna tvorena postkomunističkog tkz. kapitalizma.

A oni “spretniji” njima će se valjda taj dug oprostiti i zađabe će dobiti godine uplaćivanja u mirovnisnko/zdrastveno.

tsereg nisam te skužio.
Prvo si rekao da ih dužnici mogu tužiti a onda kažeš da su to javni podaci

Porezna uprava, odn. Ministarstvo financija tumači da su podaci o poreznom dugu javni podaci i da su u ovom trenutku od posebnog interesa javnosti, pa su ih i pripremili i objavili.

S druge strane, to su i osobni podaci, pa se onaj čiji su osobni podaci tako objavljeni može zapitati je li Ministarstvo financija stvarno u pravu, te u svrhu utvrđivanja toga pokrenuti tužbu pred Ustavnim sudom s tvrdnjom da je objava tih podataka neustavna (npr. protivna načelu zaštite osobnosti).

A upućeni odvjetnik može tu naći i druge neke probleme, pa dignuti tužbe i na nižim sudskim instancama.

Trenutno, u praksi se to tretira kao javni podatak. Vidjet ćemo koliko dugo. I koliko će nas koštati dokažu li oni imenovani na tim listama da ih je Min. fin. oštetilo ovom objavom.

[quote=“gorrc”]Trebali bi napraviti i listu onih kojima su dugovanja oproštena od samostalnosti.[/quote]Da, baš tako. Trebalo bi objaviti popis odluka/zakona o oprostu ili kakvom drugačijem pokrivanju nečijih poreznih dugova iz našeg zajedničkog poreza, o izdanim i dospjelim vladinim garancijama itd.

Ja već imam jedan upis u taj popis: legendarni oprost poreza nogometnim klubovima.

Malo bizarnosti, ako se to u hrvatskoj može tako nazvati.
Novinar koji je objavio lažnu informaciju da je thompson dužan 1,6 mil. kn se nalazi na 202. mijestu u na ovoj listi sa dugom od 1.468.798,59 na linku
http://duznici.porezna-uprava.hr/fo/svi/3.html

Pola grada mi je na popisu, i to još njih par sa +10 milijuna :smiley:

Un-fucking-beliveable! :smiley:

Koji su to jebeni prihodi koje ti mediokriteti medijski ostvaruju proizvodeći cirkus za raju. Poslije dijele pola-pola valjda s ovima koje potežu po medijima.

Pojavila se i lista redovnih platiša poreza :smiley:

Hahahaha :slight_smile:

Popis poreznih dužnika :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja