Obajvljen popis poreznih dužnika

E to je to! Hvala.

Nema na čemu, samo da mi ne ubije server. :slight_smile:

Jedno pitanje, siguran sam da ce tsereg imati što reći. Nigdje nije navedeno pod kojim je uvjetima pušten u javnost dump baze, ili mi je to promaklo?

Uh-oh… kako sam i sumnjao, počeli su problemi sa serverom. Ima li zainteresiranih za plaćene bannere da pokrijem troškove VPS hostinga?

… tek sam sad skuzio da vincieve đepove :rotfl:

:slight_smile: Zaslužan je Miško.

Ne radi više… ?

Forbidden

You don’t have permission to access / on this server.

[quote=“Riba”]Jedno pitanje, siguran sam da ce tsereg imati što reći. Nigdje nije navedeno pod kojim je uvjetima pušten u javnost dump baze, ili mi je to promaklo?[/quote]Ja se ne bih usudio ovdje tvrditi bilo što.

Piše na dnu “Copyrigh APIS IT”, ali to je sve. Sami podaci, tako prema izjavama državnih dužnosnika koje se - vjerujem - lako mogu naći na internetu, predstavljaju javne podatke, i ne samo to - od javnog su interesa. Iz toga bi proizlazilo da se može raditi s njima štogod, jer su javni - kao i sa svim drugim podacima objavljenima od strane javnih institucija.

Problem je što se tu povlače imena građana (osobni podaci = ustavno pravo na osobnost), a onda po medijima i riječi kao “jest sramota”, “nije sramota”, “nismo htjeli nikoga sramotiti”, a to opasno zadire u ustavnu kategoriju prava na dostojanstvo. To ne znam kako će završiti i koliko će crveno vidjeti netko od ljudi s te liste (jeste provjerili nalaze li se na popisu kakva poznata odvjetnička imena?).

Dodatni je problem što sam prilično siguran da bih mogao naći izjave ljudi iz Porezne koji su koliko par mjeseci ranije tvrdili da su porezni podaci stroga tajna (oni ovdje pokušavaju ove podatke o “poreznom dugu” odvojiti od drugih podataka o poreznim obvezama i reći da podaci o dugu nisu isti ti porezni podaci koji su tajni).

[quote=“lvxor”]Ne radi više… ?

Forbidden

You don’t have permission to access / on this server.[/quote]

Trebalo je seliti na VPS hosting, flush DNSa bi trebao riješiti problem.

I ebay je dužan :slight_smile:

Baš sam htio provjerit neke i kita. Pliz Riba ponovno osposobi :kuc:

Evo trebao bi biti mir barem neko vrijeme.

Sve sam vidio što sam trebao vidjeti :slight_smile: tnx

Za neupućene, Riba zadnjih dana daje komentare u Poslovnom dnevniku vezene uz objavu poreznih dužnika. :doki:

Pokušavaju od ovoga napraviti skandal ali im ne ide. :slight_smile:

Bar ćeš dobiti kvalitetne linkove sa portala :slight_smile:
Besplatan marketing.

Ne žalim se uopće, samo neka se piše.

Biti češ popularniji i od Severine, šala :slight_smile:

Drzava je vjerojatno platila nekom da im napravi stranicu s tim duznicima. Nekako mi se cini da je osoba dobila puno vise novca nego sto je majstor koji je napravio super jednostavno ali i maksimalno funkcionalnu stranicu s Popis poreznih dužnika s pretragom. Tipicno Hrvatski.

Original stranica je smijesna, cak mi izgleda ko zafrkancija…

ma to je napravio apis ak se ne varam, oni sve rade za grad/drzavu

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja