Objasni pattern:)

Evo jedan pattern koji mi se zavrtio u glavi.

Franjo Tuđman - bio član komunističke partije
Ivica Račan - bio član komunističke partije
Ivo Sander - nije bio član komunističke partije.
Jadranka Kosor - bila članica komunističke partije
Zoran Milanović - ljevica, voli zapjevati “Druže Tito ljubičica bijela”, pa pretpostavljam da je i on bio član ex-komu-partije.

5 najmoćnijih ljudi u povijesti hrvatske države od toga jedan nije bio član komunističke partije a pokrao državu koliko svi 4 zajedno *2 nisu.

Zašto?
Slučajnost ili ne, u jednom špijuskom trileru u slobodnom prijevodu kažu.
Prvi puta je slučajnost, drugi put je možda, treći puta imamo pattern.
Imamo 4 slučaja:)

I molim da ideologije ostanu po strani jer Tuđman nije na kraju bio ljevičar/komunist ali se njegova prošlost uklapa u pattern.

a) uzorak je premali

b) ne bih rekao da je Jaca bila moćnija od Šeksa, niti da je Zoki moćniji od Čačića

c) Milanović nije bio član komunističke partije

[quote=“gambo”]a) uzorak je premali
[/quote]
Iznad 3 ponavljanja postaje pattern, objasnio sam zašto.

Ako smo “legalisti”, onda nije točno. Riječ legalisti me podsjeća na predsjednika Josipovića i onda opet dolazimo do toga da sva tri hrvatska predsjednika su bili ex-članovi komunistčke partije.

[quote=“gambo”]
c) Milanović nije bio član komunističke partije[/quote]
Unaprijed se ispričavam starijim članovima ali tko je bio pionir bio je i član partije, prisilno, htio ili ne.

A privatizacija? Sanader je mali miš prema tome…

Pattern je uspostavljen na ljudima, ne na događajima koji su ih okruživali.

Da slažem se privatizacija je uništila radničku borbu hrvata.
Za primjer kod mene dvije tvornice crijepa, u jednoj su rezali mašineriju da bi ju prodali pod staro željezo.
Ovu drugu koji nisu opljačkali, preuzeli ju austrijanci (svaka slučajnost za hasburškom monarijom slučajna) i podigli cijeli kraj.
Njihova (ne naša!) tvornica crijepova je toliko podigla kraj da selo ima najači rukometni klub u županiji i jedan od najačih nogometnih klubova u županiji.
Mislim i da imaju i najbolju dvoranu u županiju…
To je šteta privatizacije…

No privatizacija nas je vratila u srednji vijek, Sander nas je vratio u pećine…
I sad samo čekam da nas dođu skalpirati, a to nije nasljeđe Tuđmana, niti Račana, Sanader im je utro put!

Jedan koji nije bio član partije je krao, drugi koji nije bio član partije nije krao.
Jedan koji je bio u partiji je krao*, dvoje koji su bili u partiji nisu krali.
Neš ti patterna.

• hint: Ankica Lepej,
    hint2: čovjek koji je 20 godina bio proganjan i kojemu nije bilo omogućeno raditi, preko noći je postao toliko imućan da je mogao unuku pokloniti banku kako bi se mogao igrati bankara

Ne bi li onda trebali uspoređivati samo predsjednike ili samo premijere?
Sva trojica predsjednika bavila su se politikom i prije 1990. a to su mogli jedino kroz SKJ.

Ako je biti pionir isto što i biti član SK, onda je i Sanader bio član SK. U čemu je onda pattern ako su svih pet bivši komunisti?

Treba imati u vidu i da je Sanader sa vlasti istjerao tipove poput Pašalića, Rojsa, Krpine, Đodana i hercegovačku mafiju.

BTW jedna od teorija zavjere kojima Srbi pokušavaju skinuti svaku odgovornost sa sebe, kaže da je Domovinski rat bio dogovoreni rat, kojeg su dogovorili Tuđman i Milošević kako bi mogli krasti.
Ako je istina da je potreban rat da bi se moglo krasti, to je krunski dokaz da Sanader nije mogao ništa ukrasti - u njegovo vrijeme nije bilo rata :zub:

A da, na kraju bi mogao ovako reći od bivših najmoćnijih dužnosnika u RH samo je onaj završio u pritvoru koji nije bio u bivišem sistemu član komunističke partije.
Mislim da bi to prošlo.

Dodao bih da u našoj (banana) državi gdje kao ima 85% katolika dva glavna čovjeka u državi a ako uzmemo i Gazimira onda 3 su nevjernici…ovo samo govori da je svaki sistem vlasti isti, jer za jednog Todorića treba imat 50.000 jazavaca da bi stvari bile u balansu. A ovce trebaju pastire, samo je problem što je ovca tolko glupa da ne vidi zašto ju pastir “čuva” :stuck_out_tongue:

@Gambo
Neću ić u detalje ali te uvjeravam, iz prve ruke, da je gosp. Pašalić danas isto “jak” kao i nekada, čovjek ima preko 100M eura za koje se zna i 30ak firmi koje naravno vode drugi ljudi (osobe od povjerenja), pametan i inteligentan lik, kao što je Pašalić kada “uđe” u lovu i veze ne ispada više iz toga, a to što ga nema u “medijima” je njegova želja i normalan sljed događaja. Pogle Fižulića, ista stvar, jednom kada lova krene nema kraja, kao ministar gospodarstva uvažao enormne količine sranja iz kine (MAGMA i Turbo Limach)…tragikomedija

:stuck_out_tongue:

posve nebitni ljudi iz prvog posta u bilo kojem pogledu

[quote=“gorrc”]A da, na kraju bi mogao ovako reći od bivših najmoćnijih dužnosnika u RH samo je onaj završio u pritvoru koji nije bio u bivišem sistemu član komunističke partije.
Mislim da bi to prošlo.[/quote]

OK. Pričekajmo da vidimo hoće li i Milanović, koji nije bio u partiji, završiti u zatvoru.

Kažem da nije više u vladajućim krugovima, iako se redovito pojavljuje na svim izborima.
Naravno, ne sumljam da je i dalje bogat i moćan i da će to uvijek biti.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja