Od 2017. država ima uvid u nase tekuce racune!

Mos mislit sta ce payoneer koji je registriran u Belizeu dostavljat podatke nasoj poreznoj,je,kak da ne. Njih je briga za EU ko sto je mene briga za tecaj japanskog jena,otprilike.

Why do we ask for documentation?

As a regulated US company and online service, Payoneer must comply with the rules and regulations imposed by the US government, MasterCard®, and our banks.

c/p sa https://payoneer.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/6083/~/why-do-we-ask-for-documentation%3F

E sad, znamo da US i EU imaju sporazum o shareanju financijskih podataka njihovih građana. Moja prva misao bi definitivno bila da ce se i promet po takvim servisima slat u poreznu, ali zapravo necemo znat dok prvi ne najebe, i objavi to u novine.

Dobro znaci pitanje je sto sad?

Placati 25% poreza + feevi stranica tipa upwork ( cca. 20%). Dakle cca. 50% dat lopovima ?

Nista, treba se odselit u ne europsku drzavu, tu su nam dvije blizu, ali se nekako guraju u tu europu kao da misle da ce im cvijece procvast, neg pogledaju jadnu Hrvatsku, ona im moze sluziti kao primjer sto ce se dogoditi kada udjete u EU.

1 Like

Ma slat će se moja tuki u poreznu, baš će se Payoneer koji je registriran u poreznom raju bakćat sa takvim sranjima. Boli njih uvo za EU a pogotovo za našu poreznu. To im na sajtu piše jer su morali napisat radi reda.

:slight_smile: Pa koliko god da se nadam da si TI u pravu a ne ja, oni su u poreznom raju radi sebe, a ne radi tebe :slight_smile: Odnosno “bakcanje s takvim sranjima” bi bilo stitit malog tebe od regulacija koje nazivno moraju provodit. Puno je lakse jednostavno slat informacije poreznoj, nego trazit nacine kako to ne ucinit, a uredno poslovat sa US i EU građanima. Jos bi razumio da im netko placa da ne salju dokumentaciju XY, ali da po defaultu krse zakon da bi zastitili nekakve sitne porezne eskivatore, ne virujen.

Al opet, nagađam i ocekujem najgore.

Zar ih HR ili EU ne moze blockati ako ne usklade svoje poslovanje na teritoriju spomenutih granica? Kuzim da ih nije direktno briga, ali cenzura je prisutna na svakom koraku pa se valjda i njih moze zaustaviti ili barem ometati u normalnom poslovanju…