Od piva ne nastaje pivski trbuh

Ovo bi jednako pasalo u Nerazvrstane stručne… kao i u Birtiju…

U Jutarnjem od 29. 3. na str. 36, dr. sc. Donatella Verbanac (autorica radova iz biokemije, nutricionizma i dijetetike) piše:[quote=""]Pivo (…) se odlikuje velikim količinama vitamina B, posebno važnim B1, B2, B6 i B12 kojeg uglavnom nema u biljnom svijetu, a prijeko je potreban za stvaranje crvenih krvnih zrnaca. Pivo je preporučljivo konzumirati nakon bavljenja sportom budući da je dobar izotonik (…). Sadrži (…) humole koji su najpoznatiji protuupalni spojevi jer inhibiraju enzime odgovorne za pokretanje upalnih procesa. Netočno je da o piva nastaje tzv. pivski trbuh. Ta je predrasuda toliko uvriježena da se ljudi nikada ne pitaju je li istinita. Tipično lager svijetlo pivo na 100 ml daje 41 kcal (…) Za žene je dopuštena “dnevna doza” do 0,3 l, a za muškarce tri puta više.[/quote]Eto. Tako ona kaže…

Ma jasno je da od pive dvije na dan sve pet, ali ako popiješ dvoznamenkastu količinu, onda naravno da ćeš dobit trbušinu nakon nekog vremena :))

ja isto mislim da od pive ne dobijas trbuh, jer cim vise je pijes ides cesce na WC.
Trbuh dobijamo jer piva potice apetit.
Ja nisam vidio jos ni jednog kronera pred ducanom, kaj cijeli dan cuga pivo da ima veliki trbuh. :slight_smile:

Trbuh dobijes zato jer nedovoljno vjezbas trbusne misice, a pivo je uzrok isto koliko i sjedenje pred monitorom, gledanje utakmice uz grickalice itd. itd.

hahah kroneri pred ducanom izmedju dva gutljaj napürave uvijek paar trbusnjaka.

salu na stranu, poznam dovoljno ljudi koji iako nis ne vjezbaju,a piju i nekoliko piva dnevno nemaju trbuh.

Istina je sigurno prekomjerna prehrana i manjak kretanja/vjezbanja su svakako uzrok pojave.

Naravno, zbog toga ga i pijem :smiley:

Ja oduvik znan da je pivo (dalm. BIRA) toliko zdravo da se preporučuje trudnicama i dojiljama čaša dnevno.

:smiley:

http://everydayfunnyfunny.com/wp-content/uploads/2010/06/one_glass_alcohol-per_day.jpg

Negdje sam prociato da od piva slabi vid,
a sto se stomaka tiče, one osobe koje imaju stomak žive inače nezdravim načinom tako da bi ga imale i bez piva.

Ne nastaje od pive trbušina, nego od onog masnog bureka poslije.

A od ćevapa s lukom tijekom?

■■■■■■ koji ste svi dijetetičari neki. Moja osnova je bila da je meni trbušina nešto narasla od pive, a kako piva ne uzrokuje istu, meni trbušina nije narasla. Rušite mi osnovu ovdje. Ispast će još da bih trebao raditi trbušnjake, što li?

Kvalitetnija prehrana + više aktivnosti (npr. hodanje, bicikliranje, plivanje).

ma nije to od pive, to je ljubavni žulj…

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja