Od postojeće HTML napraviti dinamičku stranicu

Hm, ovako…

Imam postojeću stranicu (koji nisam ja radio) sa tri “stupca” DIV-a. Srednji DIV su vijesti na koji s vremena na vrijeme treba nadopuniti sa novim vijestima. E sad to se sve ručno radilo, a sad bih ja htio napraviti da se korisnik može ulogirati na stranicu, dodati vijest(naslov, vijest) i da se automatski ta vijest objavi na stranici. Eventualno bi bilo dobro da se vijesti mogu editirati, brisati. To je nešta kao CMS jel…

E sad ja sam napravio login stranicu, stranicu na kojoj dodajem vijesti u mysql bazu, sad mi u biti samo treba da te vijesti ispisujem na mjesto starih vijesti i mogućnost editiranje vijesti i brisanje.

Mene interesira da li ima kakva PHP skripta ili sve ručno napisati i gotovo?

Može pomoć, neke smjernice, savjeti?

Hvala

uzmi neki cms, wordpress ili joomla, tamo sve to već riješeno

Znam da je riješeno, ali onda sve moram iz početka raditi? Kad je već stranica gotova, morao bi cijeli template nanovo raditi, a u načelu meni treba samo da se te vijesti mogu editirati/dodavati.

pa onda u načelu na toj stranici gdje želiš naslov i vijest napraviš nešto ovako:

na vrhu index stranice

I onda u tom divu u kojem želiš vijesti

I to ti je to, uz to preporučam crno vino frankovka iločkih podruma. :slight_smile:

[quote=“CreatifCode”]pa onda u načelu na toj stranici gdje želiš naslov i vijest napraviš nešto ovako:

na vrhu index stranice

I onda u tom divu u kojem želiš vijesti

I to ti je to, uz to preporučam crno vino frankovka iločkih podruma. :)[/quote]

Sve ok, spajam se na bazu, select all iz baze… Ali ovaj drugi dio koda mi nije jasan, kako bi on trebao ispisati sad tu vijest, pokušavam al ne kužim :frowning:

I na koji način da omogućim editiranje vijesti na admin stranicama? Recimo imam listu vijesti, klik na vijest i editiranje moguće, brisanje takodjer.

probaj cutePHP
http://cutephp.com/

http://www.tero.co.uk/scripts/onepagecms.php

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja