Odabir hostinga - koji uzet i zasto

Pozdrav,

Prije svega izvinjavam se zbog ko zna koje teme povodom hostinga i odabira istog, ali generalno mislim da se stvari mijenjaju i da nam treba ovo ( ili da otvori se jedna globalna tema za hosting - all in one da bude ) ako vec nema :).

Naime, s kolegom drzim nekoliko portala koji trenutno nemaju veliku posjetu cca 5000 na dan svi ti portali njih 5-6.

Nas trenutni hosting je GoDaddy. To nam je ujedno i prvi host koji smo uzeli i sve sto mogu reci je da bilo ko ko planira uci u vode web developmenta i pravljenja kojekakvih svojih web appova da ni pod razno ne uzimaju taj host.

Eh sad ja pitam vas. Koji host odabrati?

Strani vs domaci? Kad kazem domaci mislim na bih, hrvatski ili srpski host. Mi smo u Bosni, al ne bjezimo ni od susjednih. Meni je za oko zapao studio4net hrvatski host. Citao sam neku temu i cini mi se da su ga bas nahvalili.

Uglavnom poenta sve price je da cujemo Vasa iskustva. Bitno je da je host up 24/7 i da na ovako smjesan broj posjeta nema problema kao sto je znao imati GoDaddy.

Hvala unaprijed

Godaddy je najbolji hosting. Ali ne za stvari koje vi hostate. Njega masovno koriste ljudi koji imaju jedan site s malo posjeta. Naprimjer firme, obrti, SEO manipulatori i tako.

A vama treba VPS. Strani, jer ako neznate u hrvatskoj je pdv 25%, tak da nikako hrvatski hostovi nemogu konkurirati stranim hostovima. Niti po kvaliteti, niti po cijeni.

Ok. Koji VPS preporucujes ?

Volio bi da cujem misljenje i ostalih forumasa.

Svaki malo poznatiji VPS ti je solidan. Osobno koristim digitalocean. Kod VPSa ti vrijedi pravilo, koliko para toliko muzike. Pa ako gledas one ponude gdje ti nude brda i doline za malo para, to izbjegavaj.

Dobro i to mi je jasno. Najbolje da uzmem odma najjaci VPS i to ce sve fercerat :slight_smile: il jos bolje dedicated.

Nemam iskustva i trazim savjet. Kolika konfiguracija VPS bi bila dovoljna za cca. 10 000 posjeta mjesecno ( znaci ne dnevno vec mjesecno ), s tim sto se zna desiti da se server zagusi kad se objavi vijest na facebook-u i da tad dodje puno ljudi u tom trenutku. Znaci stranica ima ‘peak-ove’ u tim trenucima tj. server.

Slobodno se javi na PM, imamo učinkovito rješenje našem vlastitom hostingu u Zagrebu. Bit ćete zadovoljni i cijenom i kvalitetom :slight_smile:

Pa uzmi za pocetak 4gb rama i 2 procesora.
To bi trebalo biti dovoljno. Onda ako bude trebalo sto dodat, a sumnjam, dodas.

VPS, dedicated… pitanje sto ti treba. Taj peak ti je najbitniji, 10k posjeta je manje bitan podatak. Trebas vidjeti koliko imas concurrent usera u tom peaku da bi ti se mogla dat neka projekcija + jos neki ostali parametri koje trazimo. Ostalo sve je astroshow.
Ako si zainteresiran i odgovaraju ti cijene na nasem webu, javi se na PM pa cemo dogovoriti. Ako mislis maltretirati sistemce na mail par dana, dobit sve informacije i preporuku i onda na kraju odustati (citaj iskoristiti informacije i onda uzeti kod nekog drugog) onda trazi dalje :smiley:

Lako ces izaci i sa manjim, ali te sa ovim sigurno neće boleti glava za projektovanu posetu. Nisi rekao koji CMS koristis, ali pod pretpostavkom da je worpres ili joomla to je to. Za neko custom resenje sigurno bi i sa nekim solidnijim sharedom izasao na kraj.