Odabir imena za domenu - pitanje

Heh…lutate okolo bezveze.
Netko je spomenuo iphone5…pa bi ti morao imati domenu “iphone5.hr” ili slicno??!!
I kaj kad izadje “iphone-superstar”?!
Tebi treba domena, npr., "trk.hr"
Pa za konkuriranje za kw “iphone5” otvaras dobro “on page” optimiziran url sa kvalitetnim sadrzajem o najnovijem iphone-u 5:
"trk/iphone5/
Pa za konkuriranje za rijec “banana” otvaras url sa posljednjim informacijama o bananama:
"trk/banana/"
itd…itd…
Po tebi i kolegama na forumu bi sve kljucne rijeci trebalo strpati u index stranicu domene??!!
Be-da-sto-ce!
Na kraju krajeva…uzmimo za primjer domenu webmajstori.net
Guglamo "Odabir imena za domenu"
U domeni niti rijeci “odabir” niti rijeci “imena” niti “domenu” a prvi su prilikom pretrazivanja??!
Bas cudno?!
:wink:

Evo citam ovo, bavim se vec duze citanje o google optimizaciji i radenju na istoj, i prema do sada videnom domena sve manje sudjeluje u google optimizaciji ali jos uvijek ovisi o domeni jako puno. Prvo sta moras vidit je koliko ima slicnih siteova koji se bave time, ako ima dosta takvih siteova onda ces morat ubacit kljucnu rijec u domenu ili dvije, ono sta smatras da ce ti najvise ljudi upisivat da dodu na tvoj site. Ono sta je dobro napravit je da uz to ubacis neko svoje lako pamtljivo ime site-a, kao neki brand, onda prilikom upisivanje te kljucne rijeci ili dvije u googleu ce automatski se pojavit kao predlozak tvoja stranica (ako dobro odradis optimizaciju) pa ce te i po tome moci naci.

@posluzitelj
Guglamo "Odabir imena za domenu"
U domeni niti rijeci “odabir” niti rijeci “imena” niti “domenu” a prvi su prilikom pretrazivanja??!
Bas cudno?!

To nema veze sa domenom, prvi su na googleu zato jer se bas u toj temi o tome pitalo i rijeci su sve ukljucene u toj temi ili postu, a vezano za tu temu nema na googleu aktivnijih tema pa je zato dobro pozicionirana, sve ovisi koliko je konkurencije za odredeno pretrazivanje.

Niko ne luta, u imenu domene je dobro imat KW, i to nije svejedno gdje, primjer:

www.telefoni-ajfon-7.com

je bolje od:

www.telefoni.com/ajfon-7/

naravno ovisi o još puno toga ali ako je sve ostalo isto domena 1 će biti ispred domene 2.

A šti ti se primjera tiče on je loš, zato što ako ja sada otvorim domenu
http://www.odabir-imena-za-domenu.com
i nakon 3-6mj. sa solidnim OnPageom i par linkova sam prvi na guglu 100% za taj exact search, ako želiš možemo se kladit u ovo u šta god hoćeš :mala:

Ime u domeni je još uvjek bitno, i to redosljed riječi, znači rječ bliže www je bitnija od one iza nje, plus sa brojem rječi u DN pada “težina” svake riječi -_-

[quote=“posluzitelj”]Heh…lutate okolo bezveze.
Netko je spomenuo iphone5…pa bi ti morao imati domenu “iphone5.hr” ili slicno??!!
I kaj kad izadje “iphone-superstar”?!
Tebi treba domena, npr., "trk.hr"
Pa za konkuriranje za kw “iphone5” otvaras dobro “on page” optimiziran url sa kvalitetnim sadrzajem o najnovijem iphone-u 5:
"trk/iphone5/
Pa za konkuriranje za rijec “banana” otvaras url sa posljednjim informacijama o bananama:
"trk/banana/"
itd…itd…
Po tebi i kolegama na forumu bi sve kljucne rijeci trebalo strpati u index stranicu domene??!!
Be-da-sto-ce!
Na kraju krajeva…uzmimo za primjer domenu webmajstori.net
Guglamo "Odabir imena za domenu"
U domeni niti rijeci “odabir” niti rijeci “imena” niti “domenu” a prvi su prilikom pretrazivanja??!
Bas cudno?!
;)[/quote]

Vidim da sam prozvan, što si ti drugačije rekao ovim postom u odnosu na mene?

Moj zadnji post u ovoj temi jer smo zaključili da je bolje stvarati brand name ako želi pokrenuti novi portal koji će donositi vijesti iz IT i sl.

srry kolega mestro67…“velite”:
Primjer, ako misliš pisati samo za ‘iphone 5’ onda staviš da u domeni bude KW…

ideja Vam je genijalna…:sticky:

Jučer:
[attachment=1]google-emd-update.jpg[/attachment]

[quote=“gambo”]Jučer:
[ATTACH=CONFIG]2368[/ATTACH][/quote]

vrlo korisna informcija :slight_smile:

hvala !

[quote=“chief_wolfinjo”]vrlo korisna informcija :slight_smile:

hvala ![/quote]

konacno si naisao na korisnu informaciju…ovo sve iznad napisano je lupetanje…

Wolfinjo…bio sam odsutan par dana…Mozes li mi reci koji je na kraju zakljucak? Kljucne rijeci u domeni…ili?

bok,

nije ključna riječ u domeni. a i bolje mi zvuči nego s ključnom riječi :slight_smile:

U biti prošli tjedan je promjenio sve, ime domene više ne igra nikakvu ulogu, možeš imat domenu: www,jazavac,com i biti prvi za nekretnine ako je sve ostalo napravljeno kako treba, moram reć da se slažem s ovim iako su mjere gospodina G. radikalne i bezobzirne. Algoritam je smeće jer domene po nekim fiksinim pravilima dobivaju autoban a iznimaka ima i više nego dovoljno da se ovo drugačije riješi.

Za neke pojmove koje pratim u TOP10 je došlo do velikih pomaka u pozicijama, o ovome će se još dosta pričati :kmech: