Odabrati .com domenu ili možda country?

Želim započeti jedan novi projekt, bit ce vezano za Austriju (Njemački jezik). Je li bolje u tom slučaju uzeti .at domenu ili da možda bolje .com

Ima mi smisla više .com jer je naziv stranice na njemačkom pa je moguće i dodatno proširiti područje kojim se stranica bavi, a i naziv je na njemačkom. Vaše mišljenje?

Definitivno .at uzmi

1 Like

Ako ćeš pikirati i Njemačku, uzmi .com ili eventualno .net, ako je ograničeno na Austriju, uzmi .at.

1 Like

Rađe bi uzeo ako je slobodna domena istog imena sa .de i .at pa nek .de redirecta na .at (a može i obrnuto ako misliš da ćeš imat više njemaca o austrijanaca kao posjetitelja).
Nijemci ne znaju baš toliko engleski i de domena im daje sigurnost i povjerenje, znaju odmah da je na njemačkom i mislim da bi to bilo boljeg učinka.

Oni se baš ne pale na .com kao ostatak svijeta po mom mišljenju

2 Likeova

cini mi se da i google blago favorizira drzavne domene … u rezultatima pretrage na njemackom googleu za odredjenu kljucnu rijec rangira sajtove sa de ekstenzijom dok na com googleu nema tih sajtova na tim stranicama za istu kljucnu rijec

Da, ali ne i samo na njemačkom… tako je i za hrvatski npr;

da da njemacki sam uzeo za primjer

.com za sadržaj na engleskom
državna za sadržaj na jeziku te države

If you operate your own ISO shop and want to earn commissions from the Funders, where would you advise banking?

American Bank

Chase

Pnc

Some banks might support our sector, while others might not. Just curious what you think.