Ode svijet u k...., i uz to još u 3 pm

Slučajno na YT naišao na snimku ceremonije otvaranja tunela kroz Alpe (Gotthard tunnel) i ne mogu vjerovat što vidim.

U više navrata je odvratno, ali možda je vrhunac na 6:20:00 i taj dio (a nije ništa manje ogavno niti manje očito točno na 6:10:00). To je njima ceremonija otvaranja?! Imali su 17 godina vremena da smisle koreografiju i oni smislili to?!

Toliko je očito o čemu se radi da bih baš volio čuti pokušaj nekog logičnog objašnjenja koje bi pokušalo opravdati ovako očito veličane sotone i grijeha. Pogledajte bar taj dio od 6:20:00. Poznato je što jarac simbolizira, a ove polugole “rogate” ženske se guze, jarci ih dohvaćaju s guza, one simuliraju oralni seks itd. Čista brutalna perverzija i nemoral, začinjeno rogovima koji simbolizioraju zna se što. Elita EU-a je prisustvovala toj ogavnoj ceremoniji i nitko se nije digao i otišao, a političari imaju običaj otići kad se na nekom događaju dogodi i nešto puno bezazlenije. Netko je morao i odobriti tu koreografiju. Ako nekome nije jasno da možda stvarno nije besmislica kad se kaže da svijet vode sotonisti onda ne znam što reći. Baš bih htio da netko pokuša racionalno opravdati ovakvu ceremoniju jer ja to tek sad vidim i ne mogu vjerovati da se to tako javno dogodilo i da nitko to nije javno osudio.

The inauguration ceremony’s opening show directed by Volker Hesse was described as bizarre, weird, out of place, or even satanic, and featured dancers, acrobats, singers and musicians celebrating Alpine cultural history surrounding mountain myths and the Swiss urge to bore tunnels in the alps. Myth holds that dragons and demons inhabited the high Alps - giving rise not only to names such as Les Diablerets (“The Demons”) & Quille du Diable (“Devil’s Ninepin”) but also countless local festivals & traditions in which villagers make loud noises to chase away evil spirits & burn fires for light & warmth in winter.

1 Like

Drevne price Alpa o zlim duhima i pastirima se nikako ne uklapaju u ovu koreografiju. Ovo kao da je scenirao neki napaljeni sotonista ajajjaja :joy:

1 Like

Ha cuj to ti je moderna umjetnost :smiley:

A sto se osude tice, pa tako onda mozes i sve horor filmove osuditi i zabraniti im prikazivanje na TV-u.

Malo je weird i neprikladno al nista vise od onih nacistickih i fasistickih okupljanja diljem Europe, pa tako i u Hrvatskoj, a cesto i pod vodstvom klera.

Meni je strasnija recimo ova slika, od cijelog tog videa gore.

89389383

Mozda jer sam jarac u horoskopu, tko zna :smiley:

3 Likeova

Ko sto gazda rece moderna umjetnost. Ja jedenred spletom okolnosti u Beogradu moradoh obic nekoliko umjetnickih instalacija. Matero moja. Trake od kasete natrpane u flase od koka kole. I ajd to sranje se nekako da izignorisati, al kad poce umjetnik pricat o toj instalaciji, moradoh pobjec.

2 Likeova

Moderna umjetnost u svom najboljem obliku. Što šokantnije i nevjerojatnije to bolje - možda privuče nekog pa za jadan mali život tog autora sazna još 13 ljudi. Jedina razlika od ovih idiota dolje što je stavio Steel jest u tome da veliki intelektualci iz prvog posta misle da su bolji. S godinama shvatiš da idioti nisu ovi u crnom, oni su jednostavno glupi, nego ovi koji su “elita”, a da pritom vrijede i pridonose jedno veliko nula. Naravno, poricanje realnosti leži u lijepom opravdanju “mi smo meta, mi smo iznad, nas obična raja ne kuži”.

Tu lijepo dođe ona - nije da ste vi jadni neshvaćeni nego ne shvaćate da ste shvaćeni.

1 Like

Fora je da je ovo neko morao smisliti… a onda predloziti vjerovatno grupi ljudi… koja je to onda odobrila jer izgleda ok hahaha

A ovi sto se “boje”- znate kako kazu, jedina gora stvar od imati izmisljenog prijatelja jeste imati izmisjenog neprijatelja :smiley:

4 Likeova

Umjetnos zvana “blut ond hoden” :roll_eyes: ( u prevodu “krv i muda”, sto je parafraziranje naci slogana “blut und boden”, sto znaci “krv i gruda”).
Ovaj koji je to rezirao, Volker Hesse, je doktor filozofije i bio direktor teatra Maksim Gorki u Berlinu od 2001 do 2006., a sad je eto faca u Svajcarskoj. Satro visoka umjetnost, a ustvari preseravanje koje lici na gomilu tih danasnjih performansa. Bacakanje po sceni, mazanje krvlju i fekalijama itd. Samo da se “predju granice etabliranog”. Pa tako ovaj satanisticke orgije razvalio. Odvratno. Veze sa narodnjim veseljem nema, al eto. A nedo bog na sceni da neko musko onako prosto ufati neko zensko ( i obrnuto), bez tih nekih okultnih premisa, ili kojekakih ideologija. E to je vec vulgarno , “no go” i hash tag #metoo.

Ipak sa nekom teorijom zavjere oko satanizna ovo veze nikakve nema. Nista posebno, ovako izgledaju performansi diljem teatara. A ovdje mu fakat nikako nije bilo mjesto

1 Like

Zvuci zanimljivo. Nadam se da umjetnik nije sve pokvario i poceo jesti traku s kineskim stapicima :grin:

Nije to nikakva umjetnost. Umjetnost traži nekakvo umijeće. Beethoven i Van Gogh će zauvijek biti modeli i izazivati reakciju “da bar ja to mogu napraviti”. Ovakvi klaunovi će biti zaboravljeni preksutra, a dotad će izazivati samo reakciju “ovo bi i dijete moglo napraviti”.

Pa bit tih teatar performansa (u modi danas, eno Marina Abramovic rules) i jest prolaznost, tj. oni nisu umjetnost koja ostaje, okaci se na zid ili slusa. Oni su iskustveni, neposredni i desavaju se jednom. Eto mozemo se nadati da je i ovaj performans gore neponovljiv i da ga vise niko vise nece morati gledati :grin:

Eeee, a nekad si morao znati crtati da se upises na umjetnicku akademiju hehe.

Moje je neko misljenje da su ljudi koji se “boje” onog videa gore, isti oni koji se ne boje ovog sto si ti postavio, cak stavise, da obicno te stvari idu jedno pod drugo

2 Likeova

A ja mislio da ti nećeš politku u svoju butigu :smiley: Mada nisam niti ja za takav ekstremizam.

Ne znam, hebeš takvu umjetnost. Štoviše, to meni nije uopće umjetnost nego čisti nametljivi sotonizam. Recimo nedavno se Milanović pokupio radi “Za dom spremni”, a vladari EU-a su pljeskali ovom veličanju nečega što je po meni puno gore od svih loših idealogija koje postoje na Zemlji jer su te loše ideologije samo mali dijelić zla koje se na toj ceremoniji veličalo. Da sam se ja našao na toj ceremoniji, pa makar bio i predsjednik EK-a, njemački kancelar ili na kojoj god funkciji, momentalno bih se pokupio i svima koji su to organizirali doživotno zabranio ulazak u svoju državu jer je očito da imaju loše namjere.
Nisam neki fanatik koji ide svaki dan u crkvu i uopće ne vjerujem u Crkvu nego u Boga. Ovu ceremoniju nisam prije vidio, i malo je reći da mi je ogavna.

Da su ovdje natrpali trake od kaseta u vagon rekao bih samo da je to meni glupost, ali ovako je ipak previše :slight_smile:

Razlika je bojati se nečega i protiviti se nečemu :wink: A o “izmišljenim” govoriš u svoje ime, ali to ne znači da si odabrao dobru riječ i da si u pravu :slight_smile:

Sve dok je ovaca neće falit’ vune! :wink:

Pogresna rijec je “izmisljenim”, slazem se djelomicno. Mozda bi bolje bilo “zamisljenim” :smiley:

A pazi sad, cak i da nije zamisljeni prijatelj/neprijatelj, ajde matematicki da pogledamo. Recimo ima ovaj jedna knjiga koju prati mozda oko dve milijarde ljudi. U njoj je taj zamisljeni prijatelj, i zamisljeni neprijatelj. Zamisljeni neprijatelj je (po samoj knjizi) direktno doveo do smrti dva covjeka, a zamisljeni prijatelj je odokativno ubio preko 20,000,000 ljudi… Ko je tu pravi zloco :smiley:

2 Likeova

Tebi je to sve zamišljeno, meni je stvarno. Da nemam osobna iskustva onda bih se vjerojatno u ovim godinama zamislio oko svega toga jer ne vjerujem niti u povijest od prije 50 ili 100 godina da je kako govore jer pobjednici uvijek pišu neku svoju povijest kako im odgovara. Pošto imam neka osobna iskustva o kojima neću pričat onda ipak ne mislim nego znam da se ne radi o izmišljenom. Svatko neka misli i vjeruje što želi :slight_smile: Samo sam htio reći da mi se doslovno zgadio ovaj gore video, a smeta mi što to nije jedini primjer gdje “elita” to podržava ili čak i sudjeluje u takvim stvarima.

Naravno, nekad je to obicna sizofrenija, a nekad je to kolektivna.

Jel ti se “zgadi” kad npr ta elita plese sa recimo svestenskom organizacije poznate po rasprostranjenoj pedofiliji i zataskivanju iste?

Onaj perfomans gore ce ipak kod vecine ljudi izazvati cringe a ne gadjenje :smiley:

2 Likeova

Pa to bi mogao tako ako si npr. ona kraljica iz Snjeguljice i 7 patuljaka, sto ju je prognala preko 7 gora i preko sedam mora. Njemackom kancelaru to nije polje nadleznosti.

Sta su cringe?

a to na engleskom… :woman_shrugging:
Meni je video vise :woman_facepalming:

Mislis “sta je cringe” ili zasto je “cringe”?

EDIT: haha, pa eto, to je to, kad te je sramota ovih sto izvode nego njih samih, tj kad te sramota u necije drugo ime otprilike :smiley:

Komentar ti je previše “s visoka” :wink:

Izgleda da ne vidiš turbo preuveličan problem sa koronom, a vidiš preuveličan problem s Crkvom. Nisu svi svećenici pedofili. Definitivno među njima ima pedofila i čini mi se da ih nije malo, ali nisu svi i nije većina. Naravno da bi trebalo kazniti one koji zataškavaju pedofiliju, počevši od vrha. Naravno i da Crkva ima previše i dobiva previše. Naravno da je daleko od onog kakva bi Crkva trebala biti, da ima puno sotonizma u samoj Crkvi, naravno da su u prošlosti rađene strašne stvari (ima i u sadašnjosti pojedinih gnjusnih slučajeva) itd. Ali, ta hajka na Crkvu je previše općenita i ispada da nema baš ništa dobro u vezi Crkve, a to nije istina. To ti kaže netko tko ove godine nije bio u crkvi, a morao bih se prisjetiti da li sam prošle godine bio više od 2-3 puta. Znači nisam uopće neki fanatik. Vjerujem u Boga, ne u Crkvu.

Onda je to žalosno.

To po novom ima hrvatski naziv i zove se “susramlje” :smiley:

Vi gledajte na takve stvari kako želite, meni je to ogavno i ja na takvoj ceremoniji ne bih ostao niti sekunde, niti bih želio imati išta sa onima koji su to organizirali i koji to podržavaju. Dosta, previše mi je ove ogavne teme, iako sam je ja započeo, greška :slight_smile: