Odjeca.hr - modna tražilica

Pozdrav svima,

nakon dužeg perioda razvoja i pripreme pokrenuli smo projekt Odjeca.hr, portal s objedinjenom ponudom domaćih modnih webshopova, tj. sa svim fashion proizvodima (odjeća, cipele, modni dodaci, parfemi itd.), aktivnim sniženjima i popustima na jednom mjestu.

Cilj nam je obuhvatiti kompletnu ponudu svih modnih online trgovina koje posluju na hrvatskom tržištu kako bi se jednostavno moglo pronaći i usporediti fashion proizvode te pronaći relevantne popuste i aktivna sniženja, što je kupcima korisno čak i ako se sama kupovina obavi offline.

Uz to posjetiteljima se nude i fashion savjeti o odijevanju, dobrom stilu te modnim trendovima.

Kako vam se svidja sam portal, imate li nekih ideja i prijedloga za poboljsanje?

Unaprijed hvala svima!

5 Likeova
  1. Npr. https://odjeca.hr/muskarci/odjeca
  • previše proizvoda nas stranici, max. 30 komada, zato treba malo više vremena da se učita stranica
  1. filter sa strane se ne vidi cijeli dok se ne dođe do dna stranice

  2. nema razmaka između contenta i donjeg crnog panela

  3. lijeva strana je krcata (filter), probajte malo filter razvući u širinu, jer ovako kad se odabire treba scrol-ati

  4. šteka kod scrol-a zbog previše proizvoda na stranici

  5. potrebno optimizirati

Sve ostalo je manje više ok.

Da li se slobodno zna što ste koristili za izradu web shopa?

1 Like

Koliko ste platili domenu? I zašto ste izabrali .hr?

Pa vjerovatno zato sto im je ciljana publika iz Hondurasa :thinking:

4 Likeova

Hvala na prijedlozima!

Budući da nije riječ o webshopu nego baš o tražilici, nismo koristili nikakvo gotovo rješenje. Sve je custom isprogramirano od nule.

Domenu imamo već dugo. Lokalizirana domena u e-commerceu je najčešće bolji izbor za ciljanje odredjenog tržišta.

Cool, znam da je domena 500kn a .com je 50kn pa zato pitam

Kako dobar komentar HAHAHAHAHAHAHAHAH predobro i presmiješno.

Stoji. Medjutim na projektu ove veličine to je zanemariv trošak.

Sretno, odličan projekt ima potrebe za ovom tržištu za njime. Na koji način planirate monetizirat?

Želio bih samo skrenuti pozornost na konkurenciju: https://www.glami.hr/, ulažu puno u marketing, jer Instagram i FB mi stalno izbacuju njihove reklame.

1 Like

Hvala na pohvalama!
Da, fashion je vec dugo vrlo kompetitivno podrucje.
Sto se tice monetizacije postoji vise opcija, ali u principu rijec je o klasicnim, poznatim search engine modelima.

2 Likeova

Svida mi se ideja i shop raden od 0, sigurno prednost za G. Ali mi i dalje nije jasno kako unovciti stranicu ? Od dobavljaca ili korisnika?
Ako gledamo na korisnike, jedina opcija je adsense sto je katastrofalno za nase podrucje…
Ako ste se odlucili na dobavljace, tada je potrebano imati firmu ili Obrt, koliko vidim to nemate. Ok, mozda je pametnije vidjeti kako ce se sutra situacija odvijati tj. potraznja pa se lako nes otvori. Sretno sa projektom :slight_smile:

ako misliš na SEO prednost ima kvalitetan sadržaj … bez obzira da li je wordpress ili custom CMS …

3 Likeova

ima firmu, skrolaj dolje na siteu.

@ray sad tek vidim, gledao sam pod kontakt.
@korisnik9758789 slažem se za sadržaj da je najbitniji. Ali kod mene su se custom rješenja pokazala daleko bolja. Još davno sam radio u htmlu stranicu “igre za odrasle” tada je to bilo popularno i velika konkurencija, popeo sam se na 3 mjesto kroz pola godine, dok su wordpressi sa jačim sadržajem i linkovima bili ispod.
Dalje, od 2012. imam custom web shop i svi woo komerci su ispod mene, također sa boljim sadržajem i linkovima.
Dalje, podignuo sam još jedan custom shop, također vrlo uspješan.
Dalje, prije nekih godinu dana podigo sam woo i taj shop je klimav. Tako da u mome slučaju, definitivno sam za custom.

1 Like

Zar nije prva asocijacija kad vidiš .hr domenu da je firma u pitanju, a ne da je extenzija plaćena suhim zlatom? :blush:
Website mi se čini jako dobar, :ok_hand: vrlo prilagođen i dostupan korisniku, veoma funkcionalan. :+1:
Što se tiče monetizacije, vjerujem da ste u nekoj affiliate relaciji ili slično s onim firmama na koje linkate, a ima ih baš mnogo, npr. tražim odijelo i vi me šaljete na varteks.com. Kako ste to regulirali @josip sve gratis za sada (win-win)? :o:

1 Like

Sajt i projekat su super. Fascinantno da vec ima 290.000 indeksiranih stranica na Guglu. Vidim da je i odjeca.ba spremna za upotrebu :).

1 Like

Jako lijepo i dosta pregledno, samo ja bi jos malo nijansirao boje za glavne linkove/navigaciju/naslove od ovih drugih, oci mi lete na sve strane ne znam sto bi gledao/kliknuo, sve mi ima jednaku “vaznost” a nebi trebalo po meni. Nije velika razlika u velicini fontova, ali nijansiranjem bi se postigao jos bolji efekt.

Jos kad bi imali mogucnost narudzbe direktno preko vas, a ovima s kojima radite samo posaljete narudzbu, i u tome segmentu biti izvrsni, mislim da bi to bio pun pogodak za obje strane. Naravno to je vec sad utopija u ovoj fazi, ali opceniti dojam na prvu je jako pozitivan.

2 Likeova

Iskreno, bez ljutnje, moj review. Ne ostavljam review-ove ali sad hoću.

Na stranici je samo tekst i tekst. Svugdje gdje pogledam natiskani tekst. Pa to je fashion stranica, gdje su lijepe velike slike? Izgleda jedostavno mrtvo s tim tekstom, kome se danas da čitati? Svi žele velike slike s malo teksta.

Sve je nekako natiskano, klaustrofobično, monotono. Jedino mi se da kliknuti “close tab”.

Samo ste natiskali sve te male slikice da je totalno nepregledno. Čovjek se mora mučiti da bi vidio i sliku i tekst ispod nje. Premali je width stranice, to bi trebalo proširiti. Dajte malo prostora između slika da stranica diše te povećajte sike.

Na naslovnici kod bloga dolje, kad je mouse hover, kratki opis članka, slova su odrezana na pola.

Evo iskreno nikako mi se ne sviđa i sad sam prvi puta pogledao i nikad više neću posjetiti Vašu stranicu jer mi se ne sviđa nikako. Moj dojam je katastrofa općenito, jedino mi je ovaj filter ok.

Vama treba dizajner da se malo stranica rasporedi. Da bude bolje user friendly. Gore imate search bar i odmah natiskani text menu ispod, ne znaš kaj da prvo stisneš.

Nekako mi nejde Vaša stranica, nije paf dok ju otvoriš. Da kažeš OMG ovo izgleda jako dobro, ali u Vašem slučaju, još jedna brzo napravljena stranica da se proba nešto. Ako ste od početka radili cms i niste kupili wordpress temu, žalim Vas. Bolje da ste neku temu kupili, puno bi bolje izgledalo a i manje bi Vas koštalo. Evo tak ukratko.

1 Like

druže, minimalizam …

meni je baš pregledno, svi standardi su ispoštovani

1 Like